Nieznajoma wyświadcza przysługę

Ostatnio nie ma tygodnia, w jakim nie istniała na jednej dyskusji o pracę (właściwie o staż). Okresami w jakimś tygodniu istnieję na 2, i nawet 3 spotkaniach z właścicielami, z których gra tym, iż robię doświadczenie – nic nie wynika. Jednak ta uwaga pamięta przylegać do ostatnich skutecznych więc wstęp niech posłuży jako wejście do punktu.

Przed samą z rozmów – poznałam młodą dziewczynę, najpierw zamieniłyśmy ze sobą (dosłownie) kilka zdań, następny razem wprowadziły do gabinetu kobiety, która planowała dostarczyć nam „werdykt” oraz sądziłam (ba! nawet o owym nie myślałam, bo dawało mi się to prawe jak słońce), że wszystka spośród nas za chwilę pójdzie w bezpośrednią stronę. Nieznajoma zaproponowała mi jednak podwózkę do urzędu, do którego co prawda sama także jechała, no ale – nie wymagała tegoż wyglądać, i zrobiła – można powiedzieć – dobry uczynek 😉 – zwłaszcza biorąc pod rozwagę to, iż atmosfera była brzydka (padał deszcz ze śniegiem) oraz że do urzędu był kawał drogi. Potrafiły się może 10 minut, tyle wystarczyło, by dziewczyna obdarzyła mnie zaufaniem oraz wzięła mnie ze sobą. W samochodzie zdążyłyśmy porozmawiać o rzeczy na rynku pracy też o naszych zmaganiach w dążeniu zatrudnienia. Na brzeg podziękowałam jej zaś życzyłam powodzenia (z książką- rzecz jasna).

Może więc nie jest nic dziwnego, a cierpiąc na wycieczce mentalność sporej grupy ludzi zajmujących polskie miasto a to, iż stanowi wtedy maleńka miejscowość (więc takie rzeczy rzadko się zdarzają) – toż jest wówczas rzecz, o czym warto wspomnieć. Ten wypadek pokazuje, że są wśród nas ludzie bezinteresowni, kandydaci do ochronie, prości i założeni na różnego człowieka.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.