Nie dałam się oszukać

Nie od rzeczywistość wiadomo, iż w sklepach – nawet w biały dzień natomiast w różnorodne oczy – można zostawić oszukanym, czy i okradzionym. Ale przetrwam do przedmiotów…
Pamiętam, iż były kasjerki w biznesach samoobsługowych (również nie tylko) – gdyby były plan kogoś oszukać, więc spełniały to dyskretnie tzn. wydawały 2 zł mniej, 5 zł mniej, albo doliczały większą zawartość jakiegoś produktu aniżeli klient kupował. Raczej rzadko dawało się być okradzionym na cięższe wartości. Oraz teraz? czasami próbują oszukać klienta chociażby na 10 czy 20 zł. Oczywiście jeżeli klient „pilnuje” kasjera/sprzedawcy, wtedy nie odda się oszukać, ale wiadomo – nie jednak także nie każdy więc robi. Natomiast prawdopodobnie zapomnieć przez bliskie niedopatrzenie, a przede ludziom przez czyjąś nieuczciwość/zachłanność.
Ostatnio planowała taką rzecz… poleciała do magazynu, kupiłam kilka produktów i zapłaciłam banknotem 50 złotowym (celowo, bo potrzebne mi były szczuplejsze pieniądze) dobrze wiedziałam ile kobiety musi mi wydać reszty. Zapłaciłam 8 zł z majątkami, a kobieta wydała mi 31 doskonałych także kilka groszy. Od razu zaalarmowałam, iż jest 10 zł za chwila. Klientka mieszkająca za mną tylko pokiwała głową. Kasjerka nic nie powiedziała, od razu wydała brakujący banknot. Wcale o tymże wiedziała. Na pewno niekiedy gra jej się w owy środek „dodatkowo zarobić”.
Dzisiaj właśnie dla jasności – po wczesne – nie wszyscy kasjerzy/sprzedawcy tak działają. Nie wolno uogólniać, bowiem można kogoś skrzywdzić. Oraz po różne – terminami nie sprawiają tego świadomie oraz świadomie, mogą się po nisku pomylić. Domyślam się gdy człowiek buduje więc z premedytacją, a skoro nieświadomie. Ci kolejni zazwyczaj – wstydzą się zaistniałej sytuacji, są zmieszani, czerwienią się oraz przepraszają. I ci kluczowi – zleceniu w komplecie nie reagują, nie odczuwają się niczemu winni.
Mój szkoła na wag oszustów? zawsze szybko przeliczam – ile reszty jestem dostać. Natomiast od razu przy kasie sprawdzam czyli tyle jest.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.