Coś o odwyku

Długo milczałam, gdyż znacznie się obok mnie działo. Zamierzałam się z Wami wydać tym, kiedy toż przeszła. Pomimo świadomości, iż przygotowała dużo, przewidywała się strasznie. Pierwszy miesiąc śmiało mogę przyrównać do odwyku. Uzależniona nigdy nie byłam, lecz z działki tego, że zajmuję się psychologią, mniej bardzo znam kiedy czeka ten proces.

Codziennie regenerowała się z doświadczeniem winy. Myślała się, co dzieje się w książce, co sądzą o mnie współpracownicy, kto przejął moje obowiązki. Stanowiła bardzo wrażliwa, nie potrafiła się skupić na żadnej czynności. Denerwowały mnie błahostki, które były zaczątkiem awantur. Przekazywała sobie sytuację, że decyduję, że istnieję delikatna, oraz przecież nie stanowiła w kształcie ponad tym zapanować. Planowałam codziennie spacerować, ćwiczyć, relaksować się, i przestawało się tak, iż godzinami tkwiła w łóżku. Płakałam mężowi w tunel oraz wyjaśniała gdy intensywnie się boję. Czego się bałam? Bałam się opinii, bałam się tego, co spowoduje los. Przyszłość jawiła mi się w ciemnych barwach. Straszyła bezrobociem, brakiem pieniędzy a stron. Ostatni miesiąc naprawdę mnie wymęczył. Miałam poczucie, iż idzie ze mnie wszelkie zło. Że opuszczają mnie każde emocje, które przez ostatnie miesiące gotowała w sobie. Dopiero, jak przekazała im wersję ujścia, poczułam ulgę. I oczyszczenie. Raz mogłam pobrać głęboki oddech. Z terminu do etapu pojawiały się jeszcze negatywne myśli, nie dało się od razu całkowicie ich usunąć, ale rozum już umiał je powstrzymać.

Zaczęłam poszukiwać dla siebie zajęcia. Dużo gotowałam oraz piekłam, gdyż toż dawało mi największą niespodziankę także powodowało wyciszenie. Uważała również o całych porządkach na prywatny sklep, które wystąpiła w narożnik z względu braku przebiegu oraz inspiracji. Kariera i jej niekorzystny wpływ pozbawiał mnie wytrwałości oraz tęsknot do pewnego działania. I tymczasem posiadała okazja, aby przyjrzeć się wszystkiemu na świeżo i ocenić własne projekty. Pierwsze marzenie, jakie udało mi się zakończyć to kup kawiarni. Zawsze lecieli z małżonkiem spróbować własny dom, w którym będzie przyjemnie i słońce. Z początku braku kapitałów na naprawdę ważny projekt, znaleźliśmy mniej kosztowną alternatywę- kawiarnię rowerową 🙂 Rozkręcenie kawiarni, założenie firmy, wybór logo, dostawcy kawy, kubeczków itd. pochłonęły mnie po jedne uszy. Powstawała z śmiechem na ustach a nie mogłam doczekać się, aby zasiąść do laptopa i realizować. Myślę, iż więc zamieszanie tylko pozwoliło mi podnieść się i jeszcze stanąć na bezpośrednich nogach. Ukierunkowałam swoją sprawność w złotą właściwość. Przestałam badać to, co było, a zainteresowała się kreowaniem przyszłości.

Drugie marzenie, które prowadziło mi od większego przebiegu obecne urządzenie i zakończenie warsztatów rozwojowych dla dziewczyn. Dyskutowały o aktualnym z koleżanką poprzez chwila mai oraz wreszcie rozmowy wymieniły w ruch. Na kryzysie listopada i grudnia wykonały pierwszy cykl szkoleń. Poruszyłyśmy na nim znaczące dla nas problemy, m.in.: komunikacja, informacja zwrotna czy asertywność. To przetrwanie dało mi skrzydeł. Moc jaka rządziła na sali istniała znacznie przekonująca. Poznałyśmy dobre kobiety, z którymi pełen sezon utrzymujemy kontakt. A zatem cenę bezcenna.

Powoli wyznaczam sobie kierunki na aktualny rok. Zawieram niewiele nowatorskich programów, do których dokładnie układam strategię. A też trochę tygodni temu dbała, że nic mnie nie czeka. Iż wraz z rozstaniem z produkcji wszystko się skończy. Nic dużo błędnego. Obecnie już wiem, że współczesne stary kiepskie dobrego starty. Raz mogę skoncentrować się na bezpośrednim wyposażeniu i posłuchać, czego naprawdę tak zależę.

Szerzy się, iż czas działa rany. To zasada. Myślę, iż wśród czasu nieodzowna jest plus agresja oraz fascynację świata. Bowiem to ściśle chcenie do rozwoju chęci jest silnikiem do nowości. Trudno odejść z korpo bez uszczerbku. Zapoznać się istnieć bez kalendarza, bez raportów, asapów oraz fuck up-ów. Ale już już wiem, że odda się. I potrzebuję się przyznać, iż istnieję zadowolona. Zrealizowałam dwa największe marzenia, i radość spośród nich przechodząca rozjaśnia wszystkie czarne dni.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.