Nie dam się oszukać

Nie z dziś wiadomo, iż w handlach – chociażby w szary dobę zaś w prawdziwe oczy – można stać wykorzystanym, albo i okradzionym. Ale wytrwam do konkretów…
Pamiętam, że stary kasjerki w magazynach samoobsługowych (natomiast nie tylko) – gdyby były cel kogoś oszukać, więc produkowały to dyskretnie tzn. wydawały 2 zł mniej, 5 zł mniej, albo doliczały większą doza jednego produktu aniżeli klient kupował. Raczej rzadko sprowadzało się być okradzionym na wyraźniejsze sumy. A dziś? czasami próbują oszukać klienta chociażby na 10 czy 20 zł. Oczywiście jeżeli klient „pilnuje” kasjera/sprzedawcy, wówczas nie da się oszukać, ale wiadomo – nie regularnie zaś nie wszystek to wygląda. Również prawdopodobnie wydać przez prywatne niedopatrzenie, lecz przede wszelkim przez czyjąś nieuczciwość/zachłanność.
Ostatnio nosiła taką sytuację… poszłam do zakładu, kupiłam kilka produktów i pokryła banknotem 50 złotowym (celowo, bo potrzebne mi były niższe pieniądze) doskonale wiedziałam ile kobieta musi mi wydać reszty. Zapłaciłam 8 zł z pieniędzmi, natomiast kobieta dała mi 31 przyjemnych również chwila groszy. Od razu zaalarmowałam, iż stanowi 10 zł za mało. Klientka idąca za mną tylko pokiwała głową. Kasjerka nic nie powiedziała, od razu dała brakujący banknot. Doskonale o tymże umiała. Na pewno niekiedy odgrywa jej się w owy metoda „i zarobić”.
Już tak dla jasności – po wstępne – nie wszyscy kasjerzy/sprzedawcy tak tworzą. Nie mocna uogólniać, ponieważ można kogoś skrzywdzić. Także po kolejne – momentami nie popełniają tego świadomie i świadomie, mogą się po nisku pomylić. Domyślam się jak ktoś osiąga to z premedytacją, oraz kiedy nieświadomie. Ci dodatkowi zazwyczaj – wstydzą się zaistniałej sytuacji, są zmieszani, czerwienią się i przepraszają. Tudzież ostatni główni – założeniu w komplecie nie reagują, nie przypuszczają się niczemu winni.
Mój technika na wag oszustów? zawsze szybko przeliczam – ile reszty jestem wejść. Również z razu przy kasie sprawdzam czy tyle jest.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.