Nie podarowała się oszukać…

Nie od dzisiaj wiadomo, że w supermarketach – nawet w szary dobę oraz w żywe oczy – można zostawić wykorzystanym, czy i okradzionym. Ale przejdę do konkretów…
Pamiętam, że stary kasjerki w handlach samoobsługowych (i nie tylko) – gdyby uważały plan kogoś oszukać, to realizowały to dyskretnie tzn. wydawały 2 zł mniej, 5 zł mniej, albo doliczały większą suma każdego produktu aniżeli klient kupował. Raczej rzadko sprowadzało się być okradzionym na solidniejsze liczby. I teraz? czasami próbują oszukać klienta nawet na 10 czy 20 zł. Oczywiście jeśli klient „pilnuje” kasjera/sprzedawcy, toteż nie da się oszukać, a oczywiście – nie regularnie również nie każdy to dokonuje. Natomiast prawdopodobnie załatwić poprzez znane niedopatrzenie, ale przede każdym przez czyjąś nieuczciwość/zachłanność.
Ostatnio miałam taką okoliczność… odeszła do biznesu, kupiłam kilka wyrobów oraz pokryła banknotem 50 złotowym (celowo, ponieważ potrzebne mi były cieńsze pieniądze) dobrze wiedziałam ile pani musi mi wydać reszty. Zapłaciłam 8 zł z kapitałami, oraz osoba wydała mi 31 jasnych także parę groszy. Od razu zaalarmowałam, że istnieje 10 zł zbyt kilkoro. Klientka siedząca za mną właśnie pokiwała głową. Kasjerka nic nie powiedziała, od razu dała brakujący banknot. Wcale o tym rozumiała. Na pewno niekiedy udaje jej się w współczesny podejście „i zarobić”.
Właśnie właśnie dla jasności – po wczesne – nie wszyscy kasjerzy/sprzedawcy tak postępują. Nie można uogólniać, gdyż można kogoś skrzywdzić. A po drugie – klimatami nie wydają tego celowo i świadomie, mogą się po nisku pomylić. Domyślam się jak ktoś składa wtedy z premedytacją, oraz gdy nieświadomie. Ci różni zazwyczaj – wstydzą się zaistniałej sytuacji, są zmieszani, czerwienią się oraz przepraszają. I ci pierwsi – założeniu w komplecie nie reagują, nie czują się niczemu winni.
Mój droga na sklepowych oszustów? jednak szybko przeliczam – ile reszty jestem kupić. Natomiast od razu przy kasie pytam czy końcu jest.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.