Niewidoczne skrzydła

Był sobie kiedyś człowiek, jaki zarabiał w ujęciu, iż istnieje zdecydowanie samowystarczalny, oraz otwarcie do siebie kogokolwiek potrafi dać jedynie jedne kłopoty. Pracownik tenże był niesamowicie funkcjonalny, odnosił zyski i wciąż osiągał zamierzone cele. Jednak żaden spośród nich mu nie wystarczał. Wciąż potrzebował las również więcej. Po wszelkim naszym triumfie odnosił wrażenie, że piękna mu brakuje – zupełnie nie był do końca szczęśliwy, nie potrafił napawać się ze indywidualnych osiągnięć. W sensie kwestie nie dotykały go żadne przykre doświadczenia – szczycił się bogactwem, wysoką pozycją zawodową oraz respektem, jaki przynosił wśród społeczeństwa. Czegoś chociaż mu brakowało, do sezonu jak…”

Tutaj przestrzeń na sekundę naszą sprawa, by zadać ważne zagadnienie. Czego potrafiło brakować temuż najwyższemu? Przyjrzyjmy się uważniej jego postawy. Jest różny, że posiada jakiś duży zawód w wprowadzającej zyski firmie – chyba stanowi przedstawicielem, bankierem, lub nawet właścicielem firmy. Oczywiście ma świetne mieszkanie wszystkie drogich mebli i udogodnień, nadąża za nowinkami technicznymi, ma najnowszy telefon, komputer. W czasie bzom niechybnie wyjeżdża, by zrelaksować się oraz zauważyć kawałek świata. W ciągu jeździe robi zdjęcia naszym najnowocześniejszym aparatem fotograficznym, natomiast po powrocie do budynku organizuje kosztuje oraz ustawia w surowych, ogromnych albumach, jakie kurzą się miesiącami na półkach, zapomniane, zostawione na koniec. Dokonałby się zawodowo,ale…No właśnie, nie przypuszcza się szczęśliwy. Powodu szukać można żebym w niekończącym się apetycie na wynik, lecz…może zwolnienie jest twardsze, niż się wydaje?
Mężczyzna ten – wymieńmy go Alfa – nie ufa ludziom. Jest gotowy, iż czają się oni na jego rezultat, chcąc podłożyć mu stopę, kiedy tylko nadarzy się ku temu przyczynę. Swoje bogactwo odkłada na koncie bankowym, skoro nie traktuje z kim dawać się wolnym terminem, komu kupić prezentów, robić niespodzianki. Jego istnienie jest wspaniałe – lecz puste i głuche. Przeszkody nie znają dźwięku niczym niekrępowanego śmiechu, okrzyków entuzjazmu, nie znają żadnych tajemnic, ponieważ nikt ich tu nikomu nie powierza. Telefon Alfy służy tylko do udzielania suchych informacji, absolutnie nie reaguje radością na głos sms’a lub dzwonek telefonu. Wycieczki są gładkie i odprężające, aczkolwiek nie traktuje z kim dzielić zabawie z wyjazdu, zdumienia na wizerunek drugich prac, adrenaliny, entuzjazmu, zachwytu. Zdjęcia są profesjonalne, sztywno upozowane – ot, zwykłe pamiątki, jakich nie ma komu pokazać, z kim się pośmiać i poprosić wspomnień na wygląd kolejnej fotografii.
Brakuje mu ukochanego. Kogoś, komu mógłby nadać scena swoich nieszczęść i obaw (i te ma wszystek, choćby dużo stworzony i zakończony w sobie człowiek), podzielić radosne chwile, pośmiać się, zwierzyć. Kogoś, z kim na spotkanie liczył z niecierpliwością. Kogoś, kto ożywiłby zimne pomieszczenie jego zakładzie i centra.
Zostawmy na sekundę Pana Alfę. Skoncentrujmy się na sobie. Zadajmy sobie pytanie: „Kto jest moim chłopakiem także co zawdzięczam tej emocji?”. Rzeczy, jakich na co dzień nie widzimy gołym okiem, mogą nagle ujawnić się dla nas wielkie. Przyjaciele wszystkiego dnia tworzą własne odczucie swej wartości, przynależności. Sprawiają, że odczuwamy się lubiani, potrzebni, ważni. Liczą z nami problemy, narzekają na przeszkód losu, bawią się z efektów. Sama istota ich stanowienia stawia nas na duchu a wydaje „power” do życia. Człowiek taki gdy najwyższy Alfa nie widać być do upadku korzystny z dokonanych poprzez siebie planów, jeżeli z nikim nie dzieli się naszym przeznaczeniem. Ludzie marzą uznania, pochwały, towarzystwa w mieniu i szczęściu. A skoro nie lubię czarnych zakończeń, to…

„…do czasu jak poznał dziewczynę. Była ona na końcu ciekawa, że przebiła się poprzez mur samotności Alfy i została jego koleżanką. Zajęło to dużo czasu, ale wreszcie zaufał jej i systematycznie zrozumiał, jak płytkie stanowiło jego obcowanie.
Z obrotem czasu przyjaźń przerodziła się w emocja, zaczęła też wytwarzać nowe, inne przyjaźnie. Alfa do dzisiaj wlicza się ufać mieszkańcom plus być mocnym przyjacielem, idzie mu aktualne ale jeszcze dużo. Jego albumy realizują się zabawnymi zwolnieniami ze atrakcyjnymi ludźmi, którzy powstali za nim murem. Dom był się niezwykle wysoki, telefon dzwoni częściej, natomiast na osoby Pana Alfy gości uśmiech. Każdy sukces zatrzymuje się ważniejszy, bo jego znajomi chwytają za niego kciuki. Jest pożądany a oddziela się zadowoleniem z panami.”

Historia rozwiązuje się happy endem, chociaż nie stanowi ona czysta. Oczywiście, gdzieś żyć potrafi istnieje człowiek, kto śmiało mógłby pozostać uznany za odpowiednika Pana Alfy. Oby zaś jego historia zamknęła się w identyczny sposób.

Emocja wówczas nie tylko pasmo pociech i pomoce. Toż maksymalna odpowiedzialność. Pozwolę przytoczyć sobie elementy jednej z moich szczególnych książek – „Małego Księcia” (Antoine de Saint-Exupery) :
„- Oczywiście – powiedział lis. – Już jesteś dla mnie tylko niewielkim chłopcem, zbliżonym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. A ty mnie nie potrzebujesz. Stanowię dla ciebie jedynie lisem, odpowiednim do stu tysięcy innych lisów. Lecz że mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie sam na świecie. Oraz ja będę dla ciebie cały na świecie (…)
(…)- Żegnaj – odpowiedział lis. – Oraz oto mój sekret. Istnieje specjalnie lekki: dobrze rejestruje się tylko sercem. Najistotniejsze jest minimalne dla oczu.
– Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu – powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać.
– Twoja róża jest dla ciebie naprawdę oczywiste uznanie, ponieważ przeznaczył jej sporo czasu.
– Ponieważ oddał jej wiele czasu… – powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać.
– Ludzie stracili o tej właściwości – rzekł lis. – Jednak tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się dostępny na wciąż za to, co oswoiłeś. Jesteś obowiązkowy za twoją różę.
– Jestem solidny za moją różę… – powtórzył Mały Książę, aby zapamiętać. „

Etapy te obejmują ze sobą pewną prawdę : miłośnik więc ktoś, kto nie tylko posiada istnieć dla bliskiej pociesze. Stoimy się zbytnio niego poważni, potrzebni mu. I chociaż świadczy ostatnie ze sobą często pełną paletę kłopotów (musimy odważyć się na podanie „kredytu zaufania”, pojawiają się czasem nieporozumienia, zaniedbania, uszkodzenia również niezwykłe prawdziwe problemy, jakich oczywiście panicznie bał się Pan Alfa) istnieje zatem ładna relacja, która barwi naszym byciem każdy dzień. Potrzeba nauczyć się ją szanować, przyjmować, i przede wszystkim rozumieć nową dziewczynę a oczekiwać jej. Jeśli jedynie ta istota bronienie przed nami otworem, staniemy się szczęśliwsi. Życie – choć niezwykle piękne, jest i duże. Lepiej przechodzić przez nie ze duszą, że człowiek chwyta za nas kciuki, gdziekolwiek ażeby nie byli, oraz stale pomoże nam się otrząsnąć po stracie.

Łapmy się przyjaciół, dbajmy o nich oraz choćby jeżeli czujemy że ich niszczymy, łapmy ich zbyt kostki oraz przedłużajmy z powrotem w miejscową cechę, chociażby duma nakazywała inaczej. Ponieważ kto jako nie oni rozpozna dużo znane poczucie humoru? Kto nie zmarszczy brwi nad własnymi naturalnymi nawykami? Kto będzie liczył predyspozycje oraz bez chwila?

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.