O czterdziestolatce

Dzień stosowałaś jak miliony innych kobiet robieniem makijażu oraz żartobliwą modlitwą: Panie odsuń ze mnie pokusę adoratorów, ale proszę, dotychczas nie teraz. Oraz chociaż adoratorów miała jednak wielu, może w młodości była zgodną mężatką. Za dość stanowczą w współczesnym problemie uznawali ją ci, jacy ją wiedzieli. A z okresem, gdy kosmetyki dawały coraz słabszy efekt i modlitwy też, otworzyła się zmieniać. Facetów kręciło się wokół niej coraz mniej, gdyż nie była teraz tak estetyczna oraz pociągająca gdy w ostatnich latach. Zawsze choć była zadbana oraz droga. Jej znani mówili, że z wiekiem stała się jeszcze dużo kokieteryjna, inaczej niż jej rówieśniczki. Mieszkała z mężem w wilii, którą zabudowali w na obrzeżach wielkiego miasta. Obydwoje mieli luksusowe samochody. Nie korzystali dzieci. Prowadzili intensywne życie towarzyskie i chronili znacznie odpowiednie, wręcz przyjacielskie, styczności z znajomymi. Drinkom spośród jej bliskich był ktoś, który opowiedział mi tąż historię jako dowcip, choć powiedział, iż nie wie, czy jak to zdarzenie opowiada, powinien się śmiać czy płakać.

Jednego dnia jej mąż rozpowiedział sąsiadom, że jadą na parę dni i poprosił aby nosili ich dach na oku. Jednak już pierwszej nocy po deklarowanym wyjeździe, w oknach ich budynku nie było ciemno, nie pokazywało się też sztuczne światło jak zwykle, ale zaczęło migać światło płomieni. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali straż pożarną i wyrwali się pod okna zobaczyć co się dzieje. I co zobaczyli? Dziesiątki rozstawionych świec oraz kształty kochanków. Pewnie oddaliliby się dyskretnie, ale hałasu narobiła straż pożarna, która dopiero podjechała. Zaskoczenie sąsiadów było przeogromne, gdy pokazało się, że właściciela lokalu nie ma.

Wkrótce na działce pojawił się napis „dom na aukcja” i właścicieli wilii nie widziano już w tym domu razem. O eleganckiej czterdziestolatce natomiast jej mężu, dla sąsiadów „słuch zaginął”. W dowolnym sensie pozostała jednak legendą, o której często opowiadają podczas spotkań towarzyskich, jako pikantną ciekawostkę.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.