O władzy, zamarzniętej bramie a nie do celu zamkniętych drzwiach

Wczoraj jak ruszali się przez lokalny dziki kraj masa było na opcjach policji, tej „częstej” gdy i owej w nieoznakowanych autkach. I podjęło mi się kiedy zatem wtedy mnie policja zatrzymała….
Koniec listopada, akurat dzień moich urodzin, zima na całego (nie to co pamiętamy właśnie), śnieg, mróz. Ja istnieję w trakcie stażu, kieruję do produkcji na 7. Z notatki na rozrywki pogodowe plus to jakie może mi zafundować nasz dotychczasowy samochód, nie goszczący w garażu, wychodzę profilaktycznie wcześniej z zakładzie. Pierwsze niemiłe zaskoczenie – brama przymarzła. Wpadam do lokalu po młotek – do wyrażenia tych bolców przy gospodarce a po odmrażacz do kłódki. Zrobione. Przedstawiam się do auta, oraz tam zamek zamarzł. A posiadam odmrażacz, to dość szybko sobie spośród ostatnim zalecam. Wsiadam, próbuję zamknąć drzwi, a tu dupa, nie ukrywają się.
Uwaga taka… Znane Uno stanowiło taki zły zwyczaj, że okresami przy mrozie, po nocy drzwi przedstawiało się otworzyć, jednakże nie powtarzało się ich zawrzeć, bo coś zamarzało oraz właśnie po jednym czasie upodabniało się drzwi zatrzasnąć. Mam jak poprzednio szli z P – on za kierownicą, a ja jak pasażer przez pewne 20 minut drogi mająca otwarte drzwi od strony pasażera… Wtedy wsiadaliśmy z strony pasażera oboje, bo drzwi z ściany kierowcy zamarzły oczywiście strasznie, że nie oddało się ich dopuścić… Koniec uwagi.
Dodatkowo do aktualnego samochód nie chce odpalić. Udało się odpalić, ale drzwi wciąż się nie zamykają. Nie namyślając się zbyt wielu zdjęłam z szyi szalik i przywiązałam drzwi do zagłówka fotela kierowcy oraz ruszyłam, teraz wiedząc, że natomiast oczywiście się spóźnię. Jadę. Zatrzymały mnie światła. Na wszystek wypadek szybko odmotałam szalik również z pełnych grup łupnęłam drzwiami. Złapały się, o dziwo! Wyruszyła na trasę, nieustannie się tak nie rozpędziłam, i tutaj na poboczu wyskakuje pies i macha na mnie, że korzystam zjechać. FUCK! Dobrze, że drzwi zamknięte! Szybko odwiązałam szalik z zagłówka otworzyłam okno, stoję oraz się nerwowo uśmiecham.
– Dzień dobry, tu się pan przedstawił, co pani tak gnała?
– Ja? Jednak nie prowadziła dużo szybko!
– No dużo to nie, jednak tu jest warunek do 50, a osobie jechała 68.
– No ponieważ ja się bardzo wędruję do służbie, w zasadzie obecnie istnieję spóźniona…
– No toż taki pośpiech planuje się mandatowi i numerom karnym
– A osoby policjancie, ja tak muszę szybko tam dotrzeć! Jakiś parszywy dzień dzisiaj, brama zamarzła, drzwi zamarzły, samochód nie chciał odpalić, teraz także pan mnie zatrzymał. Tyle niepowodzeń w urodziny!
– No proszę a też osobie twierdzi, iż planuje urodziny. Jednak kiedy wybieramy wlepiać mandaty za przestępstwa to cali posiadają urodziny. I zna pani, iż nie wolno kłamać?
– Jednak ja nie kłamię, tak jestem akurat urodziny, problemy z wózkiem także do aktualnego spóźnię się do roboty!
– Poproszę prawo podróży i certyfikat rejestracyjny
Zrezygnowana czerpię z siatki dokumenty, sposobiąc się na obszerniejszy postój…
– Tak jest osoba dziś urodziny…
– No ale mówiłam, iż nie kłamię – burczę pod nosem
– Zaś zatem kim kobiecie jest, że właściwie do kariery osoba śpieszno?
– Ja? Leśnikiem….
– Naprawdę? I nie wygląda pani! – wypala policjant. No paczpan – se myślę – nie mnie musiał zachować gdy się założyła w szybką sukienkę, kozaki i kożuszek. Jak lecę w mocnych butach oraz kompletna na zielono to nikt mnie nie zatrzymuje…
– Tak dobro proszę pani, wówczas w ramach prezentu urodzinowego zrealizujemy bliskie przyjście tym, iż ja panią upomniałem oraz nauczył, oraz kobiety przestanie łamać przepisy i dokładnie do instytucji sobie dojedzie. Dobrze?
– Ależ oczywiście, że naprawdę, ja bardzo dziękuję!
– Faktycznie więc każdego niezwykłego a wielkości!
– Dziękuję, nawzajem, toż niemniej nie stanowi naprawdę strasznie parszywy dzień!
Poszedł sobie człowiek policjant, i ja w kryzysie ruszyłam, już dosyć spóźniona.
Wczoraj jechaliśmy pozamykanym samochodem, a tak jakoś mi się przypomniał miły pan policjant i przygody z lokalnym dziadkiem samochodem…

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.