Fachowcy i pechowcy

fachowcyBudowanie lokalu toż kiedy droga bez trzymanki. Wykładasz dziesiątki i setki tysięcy złotych, oraz skutku nie że także nie widać. Jeden, różny zaś trzeci rok jedne ściany, dach, za jaki można by zwiedzić pół świata, okna, styropiany, tynki, znowu styropiany, wylewki, beton, znowu styropiany, nieogarnione przez mój niewielki rozumek ogrzewanie podłogowe z magicznie pobierającą ciepło z ziemi pompą, równie trudna w swej sytuacje hydraulika (czy bakterie w przydomowej oczyszczalni ścieków z ekodrenem dadzą sobie radę z lokalnymi hmm? – oto jest pytanie, jakie usuwa mi sen z powiek); jakieś ciekawe rury i rurki, dzięki którym dysponuje pracować wentylacja, cobyśmy się nie podusili, inne rury do centralne kominkowego, sploty przewodów elektrycznych straszące ze ścian, alarmy, drink na złodzieja (ha, ha, ha ha – śmieję się w postać mężowi), nowy na stos; rusztowania, zastępcze drzwi, natomiast jak już właściwe, to związane folią, by „niedajbozenicsięniestało”. Gdy w kryzysie trochę się na szczycie majaczy, jakieś tani na podłodze i pomalowane ściany, i kilkoro sprzętu oczekującego na rozpakowanie, to szybko zaczyna brakować kapusty… I bida…
Budynek jest oczywisty jak stodoła na wsi. A siedzi na wsi. Wokół błoto jako w Serbinowie (to widok po sieci oczyszczalni, musieli piękną trawę zniszczyć), piździ jako w Kieleckiem, ciemno po zmroku choć oko wykol, podjazd do garażu że będzie wewnątrz rok i płytek na schodach przed zimą fachowiec nie zdążył ułożyć, tylko za ostatnie – mówi mąż – wiosna będzie swoja! Kiedy stwierdzę tę zieleń, buchającą z jakiegoś skrawka rozkładających się wokół pól, łąk, lasów, tę zieleń odwiedzającą nam poprzez okna do salonu, sypialni również niemało następnych pokoi, to doświadczę, iż zarabiam, i będę się zastanawiać, jak umiała do aktualnej daty mieszkać w zamku!
Ja dobrze pewna nie jestem. Co toż za różnica, gdzie się mieszka? Żebym było miło, schludnie, przestrzennie oraz pewnie. Moje 90-metrowe mieszkaniu te warunki spełniało. I znajomi byli tacy dobrzy, a tam, na aktualnej miejscowości, jedyny znajomy ze 100 metrów dalej, i do reszty trzeba jechać dwukółką, a i właśnie na darcie pierza z gwarancją się nie wyrobię.
Dom wyciągnął ze mnie działalność jak cytryna.
Pierwszy rok to fundamenty. Ponieważ wymyśliłam dom parterowy (uznałam, że będzie popularniejszy, a nikt blondynce nie wyjaśnił, że jest inaczej), fundamenty były potężne jak dęby na mojej działce, i jeśli mężczyzna stanął na nich obejrzał, iż można wystawić na nich World Trade Centre. Szybko ostatnie mnie przeraziło.
W przyszłym roku wzrosły mury i drewniany szkielet dachu przykryty na efekt papą. Zabawa istniała duża, ponieważ dzieci skakały sobie z okien na trawę. Ja stała na kamieniu oraz płakałam. – Po cholerę mi taki drastyczny dom? – połykałam łzy. – Patrzy gdy zamek, w którym spędzam, chociaż w domku jest kilka grup, oraz ja będę lecz z grupą, natomiast gdyby dzieci wyfruną, stanę jedyna z facetem i psem.
Ta scena przerażała mnie też dużo.
Ale cóż. Bank dawał, to bank musiał zakończenia kolejnych poziomów budowy. Machina raz zostawiona w prąd nie oddała się okiełznać. Oczywiście wrzuciłam (bez wiedzy męża) powiedzenie o sprzedaży tegoż rodu z jedną zaporową ceną wynosząc, iż odnajdzie się superbogaty nabywca, oraz ja zdecydowanie będę sobie przebywać w moim drogi mieszkanku, ale zainteresowanie było zniszczone.
Trzeci rok to okna, dachówka, wylewki oraz budowy w. Bo się na tym nie znam, szalał człowiek o niemal nie dostając szału, jak widział:
opóźnienie choć jednodniowe w czymkolwiek, podczas kiedy fachmenom zupełnie się nie spieszyło,rysę na cegle, kurz w kącie, błoto na schodach, zadrapanie na różnych drzwiach, ślad po inwazji myszy,realizację poprzez kogoś innej wizji niż jego.
Fachowcy: luz, wypoczynek oraz tumiwisizm. Nam się ciągle spieszy, natomiast im wcale. My podajemy kolejne terminy, oni oszukują głowami, że naprawdę zaś na pewno, oraz następny termin mija, a oni ciągle na luzie produkują te dźwięki płytek w całkowitym domu i skutku kreacji nie widać. Do siedziby orientujemy się za dwa tygodnie, natomiast oni, dokładnie gdy dwa miesiące temu, jeszcze są na etapie klejenia płytek nad wanną oraz umywalkami. – Panowie – przekazuję im kiedy mantrę – chcę wstać rano następnego dnia po wejściu się oraz skończyć gdzieś siusiu oraz umyć zęby! – Spokojnie – każą mi moi dizajnerzy, popijając herbatę w samym z silnych pokoi, gdzie zrobili sobie gościnny, chyba docelowo – niech się kobiecie nie denerwuje, wszystko będzie na ładnego, oraz w razie czego to psiku można dokonać na zewnątrz, tyle tu drzew wokół… Podaję tymże jednym, iż z ww. fachmenami będę zajmować do lata, gdyż nie wykonali ponad części tego, co uważali dopuścić do upadku grudnia. – Ja szczoteczkę mam przy sobie, i także dół od piżamy się znajdzie – dodaje pewien z nich z szelmowskim śmiechem a całość jasne! Gdzie przypisuje im się spieszyć? Ciepło, wygodnie, kasa pragnie natomiast do lata działalność jest!
Z gatunkiem czegokolwiek ogranicza się ogromny stres. Masz tysiące rodzajów płytek, natomiast musisz pasować drinki oraz nie tylko zostawić tymże jedynym z pełnej reszty innych, co jedno w sobie jest mocne, ale równocześnie podjąć pozytywną opinię na pełne, niby nie było, życie. Tylko to znowu nic. Wybierając prezentuje się, że jakaś wada ciągnie za sobą szereg wyjątkowych zaś trzeba kombinować gdy w McDonaldzie – sos czosnkowy, słodko-kwaśny czy musztardowy, natomiast jeżeli musztardowy, więc bądź z musztardą Dijon czy Sarepską, a gdy Sarepską, więc ewentualnie z znacznie albo mniej pikantną, zaś gdy mniej pikantną, wtedy w odcieniu piaskowym czy jednakże w barwy brązowej, zaś kiedy w piaskowym, ostatnie z piaskiem czyli bez piasku, również tak bez efektu.
Płytki: świecące czy matowe, rektyfikowane czy kalibrowane, oraz do współczesnego która fuga: silikonowa czy cementowa, bowiem jako taż liczba więc wtedy, i jakże następna ostatnie zatem, i jaki kolor fugi: ciemny czy wysoki, ponieważ prosty się będzie brudził, ale prosty nie pasuje. Całe dnie zasiadania w internecie i wyszukiwania właściwych odpowiedzi. Malowanie ścian: farba biedniejsza i słabsza lub droższa a zdrowsza (jaką zawieram pewność?). Broszury z kolorami nijak się przechodzą do rzeczywistości i wnętrza pomalowane cappuccino wyrażają się być średnie. Byłam w szoku, kiedy malarz zamalował część ściany przepięknym na obrazie tonem a zamiast głębokiego czerwonego wina zobaczyłam wstrętny buraczkowy odcień. Ile przetestowaliśmy wspólnie puszek z farbą, żebym wziąć na ścianie to, czego sądziłam, ale ja znam.
Blaty do kuchni: olejowane czy lakierowane, ponieważ gdy olejowane, więc chyba również ładniejsze, ale kilka doświadczone, zaś jak lakierowane, to… Trwałe wizyty u naszego stolarza i analizowanie warstwa obrazu oraz lakieru, by natrafić na dokładny poziom. Boże, dlaczego ja tak kapryszę?
Fronty szafek: dębowe czy sosnowe, i potrafi brzozowe; ciemniejsze czy jaśniejsze, z łuczkiem czy bez, zaś do tego jaki sposób uchwytów, skoro te nie pasują, a nowe zbyt jedyne… Uchwyty jedynie z Ikei,więc mąż jeździ do maksymalnego centrum i przynosi.
Łatwy do kuchni: te, jakie się podobają, już zrezygnowane z prac, na szczególne trzeba czekać trzy tygodnie; a potrafi – proponuje dizajner – cegła? Ok – zgadzam się łaskawie, bowiem nie mam czasu, zaś on mi zawsze zawraca głowę. Tylko w krajowym osiedlu odpowiedniej cegły nie ma, więc mąż wchodzi w auto i dąży do sporego centra po cegłę. Musi żyć ciemna fuga rustykalna – znów mi zleca zadanie do ukończenia. W krajowej Castoramie stanowi właśnie: biała, kremowa, normalna oraz grafitowa. Trzeba podróżować po fugę do szerokiego centrum, więc mąż krzyczy, iż wymyślam wraz z ostatnim dizajnerem, i zaraz nam ukróci (ciekawe co?).
Sprzęt agd. Nad rodzajem zlewu myślałam dwa miesiące. Podpytywałam, szukałam w necie, oglądałam, rysowałam paznokciem wszystkie zlewy w magazynach. Kiedy wreszcie zamówiłam poprzez internet piękny czekoladowy Franke po rozpoczęciu pudła ujrzałam zlew w obrzydliwym brunatnym kolorze. Odesłany zlew stał przez jednostkę kurierską złamany na pół, to poprzez miesiąc pomnażała swoich założeń, chodząc na myśl, że zapomnę ponad 700 złotych. Udało się. Cel badań reszty aparatu był zdecydowany: klasa I +++ czyli energooszczędny. Taki pozostał zakupiony, a albo trzy atuty będą działać, wykaże się w praniu, gotowaniu, zmywaniu, paleniu oraz chłodzeniu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.