Zwróciłem uwagę fachowcowi

Budowanie apartamentu toż gdy jazda bez trzymanki. Wykładasz dziesiątki oraz setki tysięcy złotych, oraz efektu nie widać natomiast nie widać. Jeden, inny i trzeci rok same ściany, dach, za jaki można by zobaczyć pół świata, okna, styropiany, tynki, znowu styropiany, wylewki, beton, znowu styropiany, nieogarnione przez mój ograniczony rozumek ogrzewanie podłogowe z magicznie pobierającą ciepło z okolicy pompą, równie złożona w miejscowej strony hydraulika (czy bakterie w przydomowej oczyszczalni ścieków z ekodrenem darują sobie radę z swymi hmm? – oto jest pytanie, jakie żyje mi sen z powiek); jakieś ciekawe rury i rurki, dzięki jakim zajmuje robić wentylacja, cobyśmy się nie podusili, inne rury do centralnego kominkowego, sploty kabli elektrycznych straszące ze ścian, alarmy, jedyny na złodzieja (ha, ha, ha ha – śmieję się w postać mężowi), pozostały na ogień; rusztowania, zastępcze drzwi, zaś jako prędko właściwe, to związane folią, by „niedajbozenicsięniestało”. Niczym w efekcie trochę się na szczycie majaczy, jakieś tani na podłodze oraz pomalowane ściany, i paru sprzętu czekającego na rozpakowanie, to nagle zaczyna brakować kasy… I bida…
Zamek istnieje olbrzymi jak stodoła na wsi. I idzie na wsi. Wokół błoto niczym w Serbinowie (to region po budowie oczyszczalni, musieli piękną trawę zniszczyć), piździ niczym w Kieleckiem, ciemno po zmroku choć oko wykol, podjazd do garażu pewnie będzie nadmiernie rok i płytek na schodach przed zimą specjalista nie zdążył ułożyć, jednak za to – mówi mąż – wiosna będzie polska! Kiedy obejrzę tąż zieleń, buchającą z wszystkiego skrawka dążących się wokół pól, łąk, lasów, tę zieleń odwiedzającą nam przez okna do salonu, sypialni również niewiele różnych pokoi, to poczuję, iż jestem, i będę się zastanawiać, gdy mogłam do obecnej chwile istnieć w budynku!
Ja dobrze chętna nie jestem. Co to zbytnio różnica, gdzie się mieszka? Byleby było przyjemnie, schludnie, przestrzennie i bezpiecznie. Moje 90-metrowe wnętrze te warunki spełniało. Oraz znajomi byli tacy drodzy, i tam, na tej wsi, jedyny sąsiad ze 100 metrów dalej, a do reszty trzeba jechać dwukółką, i dodatkowo owszem na bolenie pierza z wiarą się nie wyrobię.
Dom wydobył ze mnie działalność jak cytryna.
Wczesny rok to fundamenty. Ponieważ wymyśliłam dom parterowy (uznałam, że będzie tańszy, a nikt blondynce nie wyjaśnił, iż stanowi odwrotnie), grunty były rozłożyste jak dęby na mojej działce, natomiast kiedy mąż stanął na nich potwierdził, że ważna wybudować na nich World Trade Centre. Szybko to mnie przeraziło.
W następującym roku urosły mury oraz drewniany szkielet dachu nałożony na kraj papą. Przyjemność była maksymalna, ponieważ dzieci skakały sobie z okien na trawę. Ja leżała na kamieniu i płakałam. – Po cholerę mi taki zdrowy dom? – połykałam łzy. – Robi jak blok, w którym mieszkam, dopiero w budynku jest kilka rodzin, oraz ja będę jedynie z rodziną, natomiast skoro dzieci wyfruną, stanę jedyna z mężczyzną i psem.
Ta wizja przerażała mnie coraz daleko.
Ale cóż. Bank udzielał, to bank wymagał zakończenia kolejnych sezonów budowy. Machina raz puszczona w krok nie dała się okiełznać. Oczywiście wrzuciłam (bez świadomości męża) ogłoszenie o sprzedaży tegoż budynku z dowolną zaporową ceną wynosząc, iż ujawni się superbogaty nabywca, oraz ja dobrze będę sobie przebywać w moim kochany mieszkanku, a pragnienie było zwyczajne.
Trzeci rok bieżące okna, dachówka, wylewki i instalacje wewnątrz. Bo się na tym nie znam, szalał człowiek o trochę nie dostając szału, gdy widział:
opóźnienie choć jednodniowe w czymkolwiek, podczas kiedy fachmenom rzadko się nie spieszyło,
linię na cegle, pal w rogu, błoto na schodach, zadrapanie na oryginalnych drzwiach, ślad po inwazji myszy,
realizację poprzez kogokolwiek innej wizji niż jego.
Fachowcy: luz, relaks i tumiwisizm. Nam się ciągle spieszy, oraz im rzadko. My oferujemy inne okresy, oni kręcą głowami, że właśnie natomiast na pewno, a po czas mija, a oni ciągle na dystansie stawiają te stopnie płytek w wszelkim domu i wyniku działalności nie widać. Do siedziby umieszczamy się za dwa tygodnie, a oni, zupełnie gdy dwa maje temu, stale są na czasie klejenia płytek nad wanną oraz umywalkami. – Panowie – wydaję im gdy mantrę – chcę wstać rano nowego dnia po wprowadzeniu się oraz osiągnąć gdzieś siusiu oraz umyć zęby! – Spokojnie – opowiadają mi moi dizajnerzy, popijając herbatę w drinkiem spośród mocnych pokoi, gdzie przygotowali sobie gościnny, chyba docelowo – niech się dama nie denerwuje, suma będzie na ładny, zaś w razie czego to psiku można sporządzić na zewnątrz, tyle tu drzew wokół… Wprowadzam tymże jednym, że z ww. fachmenami będę występować do biega, bo nie wykonali więcej części tego, co posiadali wykonać do wyniku grudnia. – Ja szczoteczkę mam przy sobie, oraz również dół od piżamy się znajdzie – dodaje jeden z nich z szelmowskim uśmiechem oraz pełnia jasne! Gdzie dysponuje im się spieszyć? Ciepło, wygodnie, kasa chce zaś do lata rzecz jest!
Z zestawem czegokolwiek odnosi się duży stres. Masz tysiące rodzajów płytek, natomiast musisz dobrać samotne również nie tylko oddać tymże jedynym z całej reszty innych, co samo w sobie jest niewygodne, a również podjąć prawidłową decyzję na wszelkie, jakby nie było, życie. A to znowu nic. Wybierając wystawia się, iż jakaś wada ciągnie za sobą szereg niezwykłych zaś powinien planować kiedy w McDonaldzie – sos czosnkowy, słodko-kwaśny czy musztardowy, i jeśli musztardowy, to albo z musztardą Dijon czy Sarepską, a jak Sarepską, to bądź z dużo albo mniej pikantną, a jakże kilka pikantną, wówczas w kolorze piaskowym czy jednak w kolorystyk brązowej, i kiedy w piaskowym, wtedy z piaskiem lub bez piasku, a owszem bez końca.
Płytki: świecące czy matowe, rektyfikowane czy kalibrowane, oraz do tegoż jaka fuga: silikonowa czy cementowa, gdyż kiedy ostatnia pierwsza wówczas zatem, natomiast jak druga toż to, natomiast jaki kolor fugi: ciemny lub jasny, ponieważ jasny się będzie niszczył, ale prosty nie pasuje. Całe dnie pozostawania w necie i poszukiwania odpowiednich odpowiedzi. Malowanie ścian: farba biedniejsza i szkodliwsza albo przyjemniejsza i delikatniejsza (jaką osiągam gwarancję?). Broszury z kolorami nijak się wynoszą do prawdy oraz wyposażenia pomalowane cappuccino wyrażają się być nijakie. Stanowiła w szoku, kiedy malarz zamalował część ściany przepięknym na obrazie kolorem a zamiast głębokiego czerwonego wina zobaczyłam wstrętny buraczkowy odcień. Ile przetestowaliśmy wspólnie puszek z krwią, by uzyskać na granicy to, czego liczyła, ale ja znam.
Blaty do kuchni: olejowane czy lakierowane, ponieważ jak olejowane, zatem może i piękniejsze, ale kilka wartościowe, i jako lakierowane, to… Trwałe wizyty u swego stolarza i analizowanie warstwa obrazie oraz lakieru, by napotkać na uroczysty poziom. Boże, dlaczego ja tak kapryszę?
Fronty szafek: dębowe czy sosnowe, zaś że brzozowe; ciemniejsze czy wyższe, z łuczkiem lub bez, i do obecnego który typ uchwytów, bo owe nie pasują, oraz kolejne za drogie… Uchwyty chociaż z Ikei,więc mąż biegnie do pełnego osiedla oraz przesyła.
Ograniczony do kuchni: te, jakie się podobają, już wycofane z sztuce, na oryginalne trzeba czekać trzy tygodnie; oraz potrafi – proponuje dizajner – cegła? Ok – zgadzam się łaskawie, gdyż nie mam czasu, a on mi jeszcze zawraca głowę. Jednak w rodzimym mieście odpowiedniej cegły nie ma, więc mąż wchodzi w auto oraz zmierza do znacznego centrum po cegłę. Musi istnieć ciemna fuga rustykalna – znów mi zleca stanowisko do ukończenia. W pobliskiej Castoramie istnieje jedynie: biała, kremowa, szara oraz grafitowa. Trzeba latać po fugę do maksymalnego centrum, więc mąż krzyczy, iż tworzę łącznie spośród ostatnim dizajnerem, i natychmiast nam ukróci (ciekawe co?).
Sprzęt agd. Nad rodzajem zlewu myślałam dwa miesiące. Podpytywałam, wyszukiwała w necie, oglądałam, rysowałam paznokciem wszystkie zlewy w zakładach. Kiedy wreszcie zamówiłam przez internet piękny czekoladowy Franke po uruchomieniu pudła ujrzałam zlew w obrzydliwym brunatnym kolorze. Odesłany zlew został przez instytucję kurierską rozbity na pół, więc przez miesiąc dochodziłam swoich praw, skacząc na badaj, że stracę ponad 700 złotych. Udało się. Cel poszukiwań reszty aparatu był zdecydowany: klasa I +++ czyli energooszczędny. Taki pozostał zakupiony, ale czy trzy atuty będą służyć, ujawni się w praniu, gotowaniu, zmywaniu, pieczeniu oraz chłodzeniu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.