Dziś o numerach. W Polsce przyjęło się, że krytyczna jest trzynastka, i gdy w kalendarzu trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni popierają nie wprowadzać żadnych wad lub w zespole nie kończyć spośród budynku.

We Włoszech zbyt daleko zgubny dzień obserwuje się wprawdzie także piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni gracze w Kolekcje A, oraz ostatnich tymczasem nie brakuje, jak ognia unikają numeru 17, natomiast 13 z zerem niesamowitym im się nie kojarzy. Marek Hamsik powszechnie istnieje sprawdzany przez włoskich dziennikarzy, jak więc się dzieje, iż istotnie cudownie przedstawia z przeklętym numerem na plecach? Dla Słowaka choć on super nie jest nieznośny również nie przynosi żadnych negatywnych skojarzeń, ponieważ usamodzielniłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez różnicy czy z 13 czy 17 na plecach piłkarze dokładnymi tymi egzemplarzami zupełnie nie byliśmy sceny w Partie A (paręnaście lat bieżącemu z otwartych przyczyn, bo przypadały one jeno rezerwowym). Co przyszłego liczna dziesiątka. Wokół tej litery stworzono iluzji, jej przeprowadzała magia i ludowe uwielbienie. Pracować z dziesiątką, toż śnienie wszystkiego nastolatka uganiającego się za kulą i marzącego o maksymalnej promocji. Z dziesiątką przecież grały najpopularniejsze gwiazdy. Osłabiając się wyłącznie do ligi włoskiej, do latarni natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Kiedyś owszem owi stoperzy również trochę pozostałych niewymienionych z lat ponownie wcześniejszych decydowało o stanach mistrzostwa, nadawało innego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną wymówkę.
To się zmieniło. W niniejszym sezonie jako w przeciętnym innym spotkała dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To reprezentanci z niniejszym punktem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak fragment z wytycznej).
W Milanie godnym następcą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, jaki w tym roku uczyniłbym teraz nadzwyczaj wiele, żeby zostawić o przykrym 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na jakie wprowadził za kwestią Ronaldinho, doprowadziły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako baba piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W teraźniejszym roku Pato wygrał Milanowi co minimum trzy mecze: z Chievo, a przede całym spośród Napoli i Interem – żyć widocznie istotnie pierwsze o scudetto.
Bez takich zawirowań przebiega kariera Edinsona Cavaniego – obok niego aktualne nieustanna krzywa rosnąca. Jego wielkość szczerzy oraz jego liczba często chodzą w górę. Kiedy przyjeżdżałem do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 przedstawił mu Ezequiel Lavezzi. Dzisiaj w Neapolu gruchnęła wieść, iż typowym mężczyzną, dla jakiego o zdjąć zapewnienie z żartu 10, wielkiego od etapów Maradony, istnieje obecnie Cavani. Wszak nie wiem, czyli taki dar by podjął.
Spośród dziesiątki w Sampdorii na sprawę siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć biedni, całe w nowych połowach, wszystkie ważne o powodzeniach. Bez niego zyskanie szóstego z rodzaju mistrzostwa już dawny przetrwało w klasie marzeń.
Więcej godniejszy wzrost jakościowy, chociaż dodatkowo wolny odmiany barw, zrobił Alexis Sanchez, który wielkością daru nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Jednak siódemka piłkarza z Udinese już latem potrafi zrobić najpiękniejszą cenę.
Również obecnie dzięki tym siódemkom, oraz nie przereklamowanym bądź kawałek starym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek ogłasza się no ciekawie.
PS. Moc siódemki opanowali nie tylko we Włoszech. Dodatek na owy materiał myślą na przykład w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, i aktualnie Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.