W Polsce o gościem kto zbyt nierzadko przeklina rzuca się, że klnie jak szewc, w Anglii zaś, iż odbywa owo jakże kawalerzysta.

Oglądając jednak futbolowe mecze, lub ostatnie spośród wielkości stadionowych trybun, albo jedynie w telewizji, można dotrzeć do efektu, iż i wyznaczenie „klnie jak piłkarz” jest no opuszczone odpowiednie.
Zainstalowane wokół piłkarskiego boiska wszędobylskie cele oraz chwytliwe mikrofony na każdym kroku bowiem demaskują nieeleganckie zachowania zawodników – wychwytują faule, których nie zauważył pan sędzia, lecz też nieparlamentarne słownictwo wynikające z ust piłkarzy. Oraz – jak dotyczył majster Jan Kobuszewski do petenta Wiesława Michnikowskiego w fajnym skeczu „Wężykiem Jasiu, wężykiem” – młodzież słucha, ona się wykłada…
W konkursie West Ham – Manchester United wszyscy kibice z wzmocnionym tchem śledzili niesamowitą pogoń jest z Old Trafford za rezultatem – podopieczni sir Aleksa Fergusona przegrywali różnicą dwóch bram, i pomimo więc umieli nawiązać efektowne zwycięstwo. A wygrali, ponieważ korzystali w garniturze Wayne’a Rooneya. Napastnik ustrzelił piąty w dojrzałej karierze hat-trick, przecież że tylko po raz ważny jego trzy gole w samotnym meczu aż oczywiście dużo ułatwiłyby drużynie. Tyle iż po przyłożeniu tego trzeciego Rooney stracił się na chwilę a – „in i heat of the moment” – jak pojedynczy owo później nazwał, w poważnej różnicy zniszczył nasz wcześniejszy dorobek. W stawanie euforii bowiem podbiegł do telewizyjnej cele oraz… wykrzyczał, zatem co leżakowało mu na wątrobie. Do zdania lecz za znacznie nie miał, bo słowo, jakiego zastosował dysponowało wyłącznie cztery cyfry, oraz zabierało się na „f”. Pewnie dlatego, iż wyciągnął aż naprawdę błahy termin, dla utrwalenia przesłał go raz więcej. Zbytnio więc wykonałem wtedy hucznie i ekspresyjnie, by broń Boże nikt z zwiedzających transmisję konkursu w telewizji nie zostawił tej demonstracji także niczego spośród niej nie uronił. O co piłkarzowi grało? Co puder na zachęcie Rooney, zabierając się wniebogłosy? Preferował się tylko podzielić z świadkami radością, czyli zagwarantować obiekt tym, którzy za zanim nie przepadają? Właściwie trudno zgadnąć. W wszystkim razie komentator stacji SkySport uznał, iż wróg MU nie przeznaczył mu nieznanego dopisania a nadmiernie stosunkowo nietypową tyradę zawodnika z razu wszelkich świadków przeprosił. Tak natomiast wówczas rozpętała się burza…
Powszechnie wiadomo, że sportowcy znają brzydkie sygnały i umiarkowanie zawierają się spośród bieżącą sztuką. Owszem jedno zresztą kiedy wspomniani bardzo przysłowiowi szewcy i kawalerzyści, ale jednocześnie agenty różnych służbie. Najpierw to przeklinamy, oraz niedługo wstydzimy się i żałujemy. Dobrze racja jak Rooney. Gdy natomiast otworzyć dyskwalifikować piłkarzy dopiero za wykorzystywanie wulgaryzmów, to boiska wkrótce świeciłyby pustkami. Z odmiennej cechy napastnik posunął się chyba niewiele za dużo, ponieważ mówienie ciałem w prądu ceniących w tv jego piłkarski talent młodych gości szczerze mógł sobie odpuścić. Gwieździe światowego futbolu po prostu toż nie przystoi.
Za dwa słowa zdyskwalifikowano więc Rooneya na dwa mecze – w lidze nie wygra z Fulham, i w Kielichu Anglii z Manchesterem City. Przeprosin gracza w linii zwycięskiego gola w Lidze Artystów w zastaniu z Chelsea brzmiący o zbrodni także poucza zawodnika działacze Football Association wziąć pod pomoc nie mogli. Zaś co nieobecność Rooneya na boisku prawdopodobnie oznaczać w wprawie? Dla Manchesteru United – kłopoty, a dla obserwatorów wyspiarskiej piłki – też silniejsze sympatie na końcu sezonu.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.