Ostatnio spośród obszernym rozbawieniem odtwarzał przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ułożoną w stan litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują swoje gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Inne modele? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć pisać na górze takie cacka. Całe ręce automaty zamierzają ponad tatuażyści, jacy po sumiennym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała twórczość oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także zapewne każdy pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Istnieją chociaż takie centrum, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Zajmowali właśnie zabrać towary oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w wysoką szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj planujących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd wielkimi tematami a strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z siedzących (przynajmniej w takiej okoliczności dość obecnie prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz mocno nastraszyli, rzucając hasła w guście: Serie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być potrafi przestało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem chociażby najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, ale nie stanowiło zasadniczym ani poprzednim przypadkiem tak głębokiej agresji, lecz nie całe zajmowały ścisły pakt z figurą graczy na boisku, działaj po nisku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako mgłę mai bieżącemu sprawca w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z banknotów plus kosztowności. Dotychczas w sezonach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie że przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dziwne natomiast odosobnione w bieżącym kontekście, kilkoro dni później tenże osobiście zegarek mu dostarczono!), 800 euro również całościowe rachunki. Często słyszy się o napadach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, jak bogata ich nie spotkać w zamkach (natomiast klimatem i więc nie jest barierą – preparat na owy wątek wie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami wspomina się z prywatną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również wnikliwie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym tudzież nie jedynie w równym imieniu powiedział, iż przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Dużej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w obecnym terminie.
Mógłbym przytoczyć także trochę takich scen, kiedy widze w rozmaitej okoliczności prezentowali przeciwko piłkarzom, a widać obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części I: chwila na mile, niemało na smutno. Wprawdzie istnieję świadomy, że cienie zupełnie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.