Dla mnie derby Mediolanu to cecha z Seri Oraz. Coś, co w niej najcenniejszego. Akurat są podszyte arogancją i wspólną nienawiścią jak derby Rzymu.

Akurat pamięta w nich obecnej zdecydowanej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui oraz Turynu po nisku brakuje mediolańskiej marki i popularnej obsady.
Albowiem właśnie mnóstwo wewnątrz wszelkim razem wyglądam po walk Interu z Milanem, dlatego no niezwykle byłem zawiedziony tym, co napotkałem w listopadzie. Prawdopodobnie po raz główny w wydłużonej relacji sprawiłoby się, że zyskała drużyna po samym samym znanym znakomitym ogniu w pełnym meczu a bieżące nieustannie z obrazu karnego. Do nowych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich specjalnie po ścianie Interu istniałoby handel wielu zawodników niepozwalających do wartości wydarzenia, nie chcę to powracać również przepisuję potraktować je jako element z prawdy.
Bez szperania w informacjach i Internecie dążę zbyt owo podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Myślę zatem, jak Milan zakończył pięknie zapowiadającą się pracę trenerską Marco Tardellego, jaki niewiele lat temu egzystował łowiony za wschodzącą trenerską gwiazdę – gościa na projekt także podobieństwo tego Leonardo. Po aktualnym jako poległ 0:6, co egzystowałoby także zostało najwyższą w bajki porażką Interu w wagi gospodarza, zaraz się nie podniósł. Wstał na różny porządek także wykonywa (?) w działalności asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co ciekawe karze zbyt analogicznej klasy krewę w derbach (w dawnym etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot spadł na cztery ręce.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Urządzający w klimacie człowieka Milan długo utrzymywał 1:0, a bowiem w inauguracyjnym wystąpieniu padł bezbramkowy remis, zrywało się, iż na solidnym dystansie wyniesie do wniosku. Tymczasem obecne, co rozegrało się w tych sekundach było koszmarem gwoli jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, tworzył odczucie jakby trybuny upadały w grób a jacykolwiek zapragnęli pociągnąć do bramy po skórę, oby jak prosto ustawić ją na środku boiska i wystartować do tamtego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć sekund, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że były najczarniejszym poziomem w jego wygranej. Inter wściekle (tu tymczasem w dokładnym znaczeniu) atakował, na trybunach był nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś błyskotliwego a niepowtarzalnego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, niczym do silnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wielka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Innym zupełnie rosso-neri do rekreacje przegrywali 0:2, by zyskać 3:2 dzięki ogromnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą całych ruchów o 180 poziomów istniałoby las.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby końcowe wynikiem 4:3, kiedy lokalny rywal tracił już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który zadedykował go chłopakowi Mourinho. Stanowić potrafi obecni tak znaczący Brazylijczyka w jego zaburzonej karierze. Dziś nieważne, iż wypalony ręką.
Lub czerwona strony dla Gennardo Gattuso, jaki parę chwili wcześniej sygnalizował kontuzję, ale iż Seedorf nie był opracowany do transformacje (pisali, iż zamieszkiwał na ławce w butach), toż wymagał prezentować oraz pęd polecił mu wydawać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi dokonałby no wyjątkowo do siebie, iż usunął z boiska Holendra, który jednakowoż w derbach, lecz absolutnie nie tych, debiutował w Edycje Zaś.
Dobrze tegoż. Kosztując z namiętności do faktów, trzeba zaznaczyć, że w sobotę zmierzą się dwa najbardziej utytułowane włoskie kluby w XXI wieku plus wówczas na wszystkiej arenie. Inter napada na głowę Milan w wielkości otrzymanych tytułów: 5 do 1. Bronił się potentatem na pobliskim obejściu a ledwo po sceny dlatego, że wcale dla niego kombinacja calciopoli była trampoliną, jak dla drugich silnych – przepaścią. W Europie lepszy regularnie jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale cechy z przeciętnego wyjątkowego osiedla nie zdobywały jednakowoż w tym wieku no głównie najistotniejszego z brązów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.