Ameryki nie odkryję, bo inni aktualnie na współczesne weszli kiedyś temu, a przy okazji nadchodzącej wielkiej soboty nie odmówię sobie przypomnienia zdumiewającego faktu.

Silne jest ostatnie, iż Carlos Tevez, Neymar oraz Cristiano Ronaldo narodzili się tegoż jedynego dnia. Zresztą pod datą 5 lutego występuje dużo innych: Sven Goran Eriksson, Cesare Maldini, Dusan Uhrin, Gheorghe Hagi, Giovanni van Bronckhorst, Jesper Blomqvist, Rodrigo Palacio, Vedran Corluka, Stefan De Vrija, Adnan Januzaj również zapewne ktoś jeszcze. Przyznacie, że cali stworzyli lub przygotowują w futbolu także dla futbolu dość sporo. W gorącym wywiadzie Neymar ustalił i niestety się z nim nie zgodzić, iż ów dzień można by obwołać jakimś piłkarskim świętem. Być prawdopodobnie wówczas tak się bycie.
Rozpoczął z ciekawostki, która ładnie błyszczy na głowie usypanej z rady, analiz, prognoz oraz wywiadów pojawiających się przed końcem Ligi Mistrzów. Cóż mogę dołączyć? Logika podpowiada podobny scenariusz kiedy w końcu Euro 2012. Jedni nasyceni, wypełnieni i dojrzali, że wskoczyli na całkowicie kolejny gatunek, spośród którego wolny żeby był, to wynik finału ich nie zrzuci, drugim absolutnie nie jest dość i nawet za jedyną prostą umieją sprintować na maksa. Atut ostatnie trzy rekiny rozszarpujące wszystko co się rusza w ich przyjemniejszym oraz dalszym zasięgu. Jednak jeżeli przyznawać się zasadami logiki, to ale Juventusu w ogóle nie powinno stanowić w Berlinie, jeżeli nie ma tam Bayernu, Realu czy Chelsea. On stanowi oraz dzisiaj potrafi wszystko, bo jednak nie wszystko musi chcieć od geniuszu Messiego, pazerności Suareza oraz nieobliczalności Neymara. Natomiast jeżeli jakaś kontuzja, głupia czerwona kartka, pomyłka sędziego, więc ogólne wcześniejsze budowane na zimno mądre analizy zdobędą w łeb. A ja wiem, że nic nie wiem.
Ale nie piszę tu kropki, ponieważ planowałem się z Wami podzielić czymś więcej. Spodobało mi się to, co napisał jeden spośród makaronach dziennikarzy. Zastanawiając się, jaki z wielkich mistrzów Juventusu z historii przydałby mu się w berlińskim finale, pokazałeś na…. No, na kogo? Wy na kogo byście dali? Istnieje w kim woleć. On wyciągnął Claudio Gentile. Zestawić go na Leo Messiego, niczym w 1982 roku na Diego Maradonę, jednak żeby się działo. To stworzył czegoś, co nazwalibyśmy szczytem bezczelności. Sprawił, że ostatnie Maradona zobaczył czerwoną kartkę. Potem nie dał też pograć Zico. Był mistrzem w indywidualnym zawodu i chlubi się tym, iż wypadł z boiska chociaż raz. Gentile był Messim prowokacji.
W wdrażaniu kosmity z Barcelony posłużyło Włochom nie tylko wspomnienie Gentile. Pojawili się na horyzoncie też Riccardo Vit i Giuliano Poser. Idealny był bramkarzem drużyny Gravis, jaka w 2003 roku na konkursie młodzików starła się w ostrej rywalizacji z Barceloną oraz długowłosym krasnalem w koszulce z punktem 10. Barca wybrała 15:0, a przy stanie 5:0 Vit obronił rzut karny wystawiany przez Messiego. O tymże zjawisku w filmie „Messi” (do zobaczenia we włoskich kinach 1 oraz 2 czerwca, mam sposobność, że do naszych też trafi) w reżyserii Alexa de la Iglesii wydaje jego dawny trener Guillermo Hoyos. Z zmian Poser postawił Argentyńczyka do kanału. W 2011 roku zaczęły się jego tajemnicze problemy żołądkowe, kończone wymiotami przed, w trakcie lub po meczu. Niepokoił widok Argentyńczyka, niczym w efekcie mistrzostw świata z Niemcami, pochylonego z dłońmi na kolanach jadącego Rygi. Dowiedział się od Demichelisa, który wiedział od nie wiem kogo, iż w wsi o nazwie Sacile ulokowanej w obszarze Friuli pracuje fachowiec umiejący mu ułatwić. Pojechał raz, drugi, trzeci i pomogłoby. Włoski lekarz sportowy z historią w Udinese oraz Palermo i teraz dokonujący na inny rachunek był się Messiemu krótszy niż ubierający go zespół Dolce&Gabbana.
Faktycznie więc Włosi na równy sposób uczłowieczyli Messiego, czyli skierowali go do coś innego wymiaru oraz obejmują, że Juventus jeszcze będzie w władzy zatem spowodować. Ja wierzę. W sobotę gdy stała przewaga czytających mojego bloga będę obejmował kciuki za Juve. Pójdę do ojca, u którego w dawkę zawodowych możliwości, oglądam najważniejsze mecze. Synów ubiorę w polówki Juventusu kupione podczas niedawnego pobytu w Turynie – mniejszemu będzie pełnia samo kto z kim natomiast o co gra, stary będzie w rozterce między tym, jak tu staremu nie podpaść oraz dotrzymać wierności Barcelonie, w której wykonują bogi jego pokolenia. Będzie głośno, będzie mile. Fajnie wystąpić z profesjonalnego garnituru i sprawdzić mecz, kiedy każdy miłośnik, nie silić się na obiektywizm, przejaskrawiać, epatować emocjami. Czego również Wam życzę.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.