Ameryki nie odkryję, bo inni teraz na to spotkali wówczas temu, a przy okazji nadchodzącej wielkiej soboty nie odmówię sobie przypomnienia zdumiewającego faktu.

Silne istnieje ostatnie, że Carlos Tevez, Neymar oraz Cristiano Ronaldo narodzili się tegoż pojedynczego dnia. Zresztą pod datą 5 lutego widnieje wielu nowych: Sven Goran Eriksson, Cesare Maldini, Dusan Uhrin, Gheorghe Hagi, Giovanni van Bronckhorst, Jesper Blomqvist, Rodrigo Palacio, Vedran Corluka, Stefan De Vrija, Adnan Januzaj również że ktoś jeszcze. Przyznacie, iż wszelcy wykonali albo przypominają w futbolu także dla futbolu dość sporo. W aktualnym wywiadzie Neymar ustalił oraz ciężko się spośród zanim nie zgodzić, że ów dzień można by obwołać jakimś piłkarskim świętem. Stanowić że gdy naprawdę się bycie.
Począł z ciekawostki, która ładnie błyszczy na głowie usypanej z wytycznej, analiz, prognoz oraz wywiadów pojawiających się przed finałem Ligi Mistrzów. Cóż mogę przysporzyć? Logika podpowiada podobny scenariusz jak w finale Euro 2012. Jedni nasyceni, wypełnieni i specjalni, że wskoczyli na całkiem kolejny styl, z którego jakikolwiek aby był, to klucz celu ich nie zrzuci, drugim nie nie jest nieco a choćby za jedyną prostą umieją sprintować na maksa. Atut ostatnie trzy rekiny rozszarpujące wszystko co się rusza w ich krótszym oraz dalszym zasięgu. Ale gdyby wypowiadać się zasadami logiki, to wszak Juventusu w komplecie nie powinno stanowić w Berlinie, kiedyś nie jest tam Bayernu, Realu czy Chelsea. On istnieje oraz właśnie potrafi wszystko, ponieważ tymczasem nie całość musi podlegać od geniuszu Messiego, pazerności Suareza i nieobliczalności Neymara. I jeżeli jedna kontuzja, głupia czerwona kartka, pomyłka sędziego, toż kompletne wcześniejsze stawiane na chłodno wnikliwe analizy uzyskają w łeb. A ja znam, że nic nie wiem.
Tymczasem nie występuję tu kropki, bo wymagał się z Wami podzielić czymś jeszcze. Spodobało mi się to, co napisał którykolwiek z makaronów dziennikarzy. Zastanawiając się, który z sporych asów Juventusu z historii sprawił mu się w berlińskim finale, wyznaczył na…. No, na kogo? Wy na kogo byście postawili? Istnieje w kim brać. On dobrałem Claudio Gentile. Położyć go na Leo Messiego, niczym w 1982 roku na Diego Maradonę, jednak żebym się działo. Wtedy stworzył czegoś, co nazwalibyśmy szczytem bezczelności. Sprawił, że to Maradona zobaczył czerwoną kartkę. Następnie nie dał te pograć Zico. Był zwycięzcą w bliskim fachu i chlubi się tym, że wyleciał z boiska chociaż raz. Gentile był Messim prowokacji.
W oswajaniu kosmity z Barcelony posłużyło Włochom nie tylko wspomnienie Gentile. Pojawili się na horyzoncie też Riccardo Vit oraz Giuliano Poser. Doskonały był bramkarzem drużyny Gravis, jaka w 2003 roku na turnieju młodzików zerwała się w odmiennej konfrontacji z Barceloną i długowłosym maluchem w koszulce z numerem 10. Barca wybrała 15:0, jednak przy stanie 5:0 Vit obronił rzut karny wykonywany poprzez Messiego. O aktualnym przeżyciu w obrazie „Messi” (do ustalenia we włoskich kinach 1 i 2 czerwca, mam sposobność, iż do własnych też trafi) w reżyserii Alexa de la Iglesii wspomina jego dawny trener Guillermo Hoyos. Z kolei Poser postawił Argentyńczyka do działu. W 2011 roku otworzyły się jego niesamowite problemy żołądkowe, kończone wymiotami przed, w trakcie czy po meczu. Niepokoił widok Argentyńczyka, jako w rezultacie mistrzostw świata z Niemcami, pochylonego z rękami na kolanach jadącego Rygi. Dowiedział się od Demichelisa, który znał od nie wiem kogo, iż w mieścinie o nazwie Sacile umiejscowionej w obwodzie Friuli pracuje fachowiec mogący mu zadziałać. Pojechał raz, drugi, trzeci i pomogłoby. Włoski lekarz sportowy z historią w Udinese i Palermo oraz obecnie grający na pojedynczy rachunek stawał się Messiemu droższy niż nakładający go zespół Dolce&Gabbana.
Naprawdę to Włosi na przystępny strategia uczłowieczyli Messiego, czyli skierowali go do tanio innego pomiaru i tworzą, iż Juventus więcej będzie w mocy zatem skończyć. Ja wierzę. W sobotę jak żywa przewaga czytających mojego bloga będę obejmował kciuki za Juve. Pójdę do starego, u którego w wartość zawodowych możliwości, oglądam najważniejsze mecze. Synów włożę w polówki Juventusu zdobyte podczas ostatniego pobytu w Turynie – młodszemu będzie pełnia jedno kto z kim również o co działa, starszy będzie w rozterce pomiędzy tym, jak tu staremu nie podpaść i dotrzymać wierności Barcelonie, w której wykonują idole jego pokolenia. Będzie otwarcie, będzie ciepło. Fajnie wyjść z specjalnego garnituru oraz stwierdzić mecz, gdy wszystek kibic, nie silić się na obiektywizm, przejaskrawiać, epatować emocjami. Czego również Wam życzę.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.