Ameryki nie odkryję, ponieważ drudzy teraz na aktualne weszli wówczas temu, natomiast przy okazji nadchodzącej wielkiej soboty nie odmówię sobie przypomnienia zdumiewającego faktu.

Doskonałe jest to, iż Carlos Tevez, Neymar oraz Cristiano Ronaldo narodzili się tegoż indywidualnego dnia. Zresztą pod datą 5 lutego występuje dużo innych: Sven Goran Eriksson, Cesare Maldini, Dusan Uhrin, Gheorghe Hagi, Giovanni van Bronckhorst, Jesper Blomqvist, Rodrigo Palacio, Vedran Corluka, Stefan De Vrija, Adnan Januzaj zaś zapewne ktoś jeszcze. Przyznacie, że ludzie zrobili lub gromadzą w futbolu plus dla futbolu całkiem sporo. W modnym wywiadzie Neymar stwierdził i trudno się spośród nim nie zgodzić, iż owy dzień ważna by obwołać jakimś piłkarskim świętem. Stanowić może raz naprawdę się bycie.
Otworzył z ciekawostki, która ładnie błyszczy na górze usypanej z wiedz, analiz, prognoz i problemów pojawiających się przed finałem Ligi Mistrzów. Cóż mogę przydać? Logika podpowiada podobny scenariusz gdy w finale Euro 2012. Jedni nasyceni, wynagrodzeni i dojrzali, że wpadli na całkiem obcy styl, spośród którego każdy żebym był, to wniosek efektu ich nie zrzuci, drugim wcale nie jest wcale a nawet za tą prostą umieją sprintować na maksa. Atut te trzy rekiny rozszarpujące wszystko co się wychodzi w ich bliższym i dalszym zasięgu. Jednak jeżeli odnosić się zasadami logiki, to jednak Juventusu w zespole nie winno żyć w Berlinie, ponieważ nie ma tam Bayernu, Realu czy Chelsea. On istnieje natomiast już że wszystko, bo jednakże nie wszystko musi chcieć od geniuszu Messiego, pazerności Suareza i nieobliczalności Neymara. I jeśli jedna kontuzja, głupia czerwona kartka, pomyłka sędziego, toż wszelkie wcześniejsze zapraszane na zimno wnikliwe analizy odbiorą w łeb. A ja znam, że nic nie wiem.
Ale nie stawiam tu kropki, bo chciałem się z Wami podzielić czymś więcej. Spodobało mi się to, co napisał pewien z makaronach dziennikarzy. Myśląc się, który z wybitnych asów Juventusu z historii dodał mu się w berlińskim finale, wyznaczył na…. No, na kogo? Wy na kogo byście postawili? Jest w kim brać. On wydobył Claudio Gentile. Zestawić go na Leo Messiego, kiedy w 1982 roku na Diego Maradonę, ale żebym się działo. Wtedy osiągnął czegoś, co nazwalibyśmy szczytem bezczelności. Sprawił, iż toż Maradona zobaczył czerwoną kartkę. Następnie nie dał także pograć Zico. Był geniuszem w równym fachu oraz chlubi się tym, że wyleciał z boiska tylko raz. Gentile był Messim prowokacji.
W wdrażaniu kosmity z Barcelony posłużyło Włochom nie tylko wspomnienie Gentile. Pojawili się na horyzoncie też Riccardo Vit oraz Giuliano Poser. Ważny był bramkarzem drużyny Gravis, która w 2003 roku na konkursu młodzików starła się w ostrej rywalizacji z Barceloną i długowłosym maluchem w koszulce z numerem 10. Barca wybrała 15:0, ale przy stanie 5:0 Vit obronił rzut karny powodowany przez Messiego. O aktualnym zdarzeniu w filmie „Messi” (do obejrzenia we włoskich kinach 1 oraz 2 czerwca, mam możliwość, iż do krajowych i trafi) w reżyserii Alexa de la Iglesii opowiada jego ówczesny trener Guillermo Hoyos. Z zmianie Poser postawił Argentyńczyka do kanału. W 2011 roku otworzyły się jego niezwykłe problemy żołądkowe, kończone wymiotami przed, w trakcie bądź po meczu. Niepokoił widok Argentyńczyka, niczym w końcu mistrzostw świata z Niemcami, pochylonego z rękami na kolanach jadącego Rygi. Dowiedział się od Demichelisa, który wiedział z nie wiem kogo, że w aglomeracji o marce Sacile umieszczonej w regionie Friuli pracuje fachowiec znający mu zadziałać. Pojechał raz, drugi, trzeci i pomogłoby. Włoski lekarz sportowy z historią w Udinese i Palermo i dzisiaj podejmujący na rodzimy rachunek stawał się Messiemu droższy niż nakładający go zespół Dolce&Gabbana.
Rzeczywiście więc Włosi na prywatny styl uczłowieczyli Messiego, czyli spowodowali go do tanio odmiennego kształtu i dodają, iż Juventus więcej będzie w trwałości wtedy zbudować. Ja wierzę. W sobotę jak zdecydowana przewaga czytających mojego bloga będę niszczył kciuki za Juve. Pójdę do ojca, u jakiego w miarę zawodowych możliwości, oglądam najważniejsze mecze. Synów ubiorę w polówki Juventusu kupione podczas niedawnego pobytu w Turynie – zdrowszemu będzie suma samo kto z kim natomiast o co chodzi, dawniejszy będzie w wątpliwości pomiędzy tym, jak tu autorowi nie podpaść oraz dotrzymać wierności Barcelonie, w jakiej stawiają bogowie jego pokolenia. Będzie otwarcie, będzie radośnie. Fajnie wystąpić z fachowego stroju oraz stwierdzić mecz, gdy wszystek miłośnik, nie silić się na obiektywizm, przejaskrawiać, epatować emocjami. Czego również Wam życzę.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.