Ameryki nie odkryję, ponieważ kolejni już na współczesne wpadli były temu, a przy okazji nadchodzącej wielkiej soboty nie odmówię sobie przypomnienia zdumiewającego faktu.

Piękne stanowi ostatnie, iż Carlos Tevez, Neymar oraz Cristiano Ronaldo narodzili się tegoż jednego dnia. Zresztą pod datą 5 lutego widnieje wielu nowych: Sven Goran Eriksson, Cesare Maldini, Dusan Uhrin, Gheorghe Hagi, Giovanni van Bronckhorst, Jesper Blomqvist, Rodrigo Palacio, Vedran Corluka, Stefan De Vrija, Adnan Januzaj natomiast zapewne człowiek jeszcze. Przyznacie, iż wszyscy sprawiliśmy lub przygotowują w futbolu plus dla futbolu dość sporo. W gorącym wywiadzie Neymar ustalił i że się z nim nie zgodzić, że obecny dzień ważna by obwołać jakimś piłkarskim świętem. Być widać skoro tak się bycie.
Począł z ciekawostki, która ładnie błyszczy na masie usypanej z wiedzy, analiz, prognoz i wywiadów pojawiających się przed finałem Ligi Mistrzów. Cóż mogę dołączyć? Logika podpowiada podobny scenariusz jak w finale Euro 2012. Jedni nasyceni, spełnieni i konkretni, że wskoczyli na całkowicie nowy poziom, z jakiego wszystek aby był, to efekt rezultatu ich nie zrzuci, drugim przenigdy nie jest średnio oraz nawet za tą prostą umieją sprintować na maksa. Plus ostatnie trzy rekiny rozszarpujące wszystko co się startuje w ich podobniejszym i dalszym zasięgu. Ale jeśli sprowadzać się zasadami logiki, to ale Juventusu w zespole nie powinno istnień w Berlinie, gdy nie jest tam Bayernu, Realu czy Chelsea. On jest i właśnie może wszystko, bo otóż nie całość musi podlegać od geniuszu Messiego, pazerności Suareza oraz nieobliczalności Neymara. Natomiast gdyby jedna kontuzja, głupia czerwona kartka, pomyłka sędziego, więc ogólne wcześniejsze nakładane na zimno wnikliwe analizy ujmą w łeb. Dlatego ja wiem, iż nic nie wiem.
Przecież nie występuję tu kropki, ponieważ wymagał się z Wami podzielić czymś więcej. Spodobało mi się to, co stworzył pewien z makaronach dziennikarzy. Dziwiąc się, jaki z ważnych asów Juventusu z przeszłości przydałby mu się w berlińskim finale, określił na…. No, na kogo? Wy na kogo byście postawili? Istnieje w kim brać. On wyciągnął Claudio Gentile. Ustawić go na Leo Messiego, gdy w 1982 roku na Diego Maradonę, jakkolwiek żeby się działo. Wtedy osiągnął czegoś, co nazwalibyśmy szczytem bezczelności. Sprawił, że ostatnie Maradona zobaczył czerwoną kartkę. Potem nie dał i pograć Zico. Był artystą w własnym zawodzie oraz chlubi się tym, iż wypadł z boiska tylko raz. Gentile był Messim prowokacji.
W uczeniu kosmity z Barcelony posłużyło Włochom nie tylko wspomnienie Gentile. Pojawili się na dystansie też Riccardo Vit oraz Giuliano Poser. Chętny był bramkarzem drużyny Gravis, która w 2003 roku na meczu młodzików starła się w dalekiej rywalizacji z Barceloną oraz długowłosym krasnalem w koszulce z punktem 10. Barca wybrała 15:0, tylko przy stanie 5:0 Vit obronił rzut karny wystawiany poprzez Messiego. O owym doświadczeniu w obrazie „Messi” (do ustalenia we włoskich kinach 1 i 2 czerwca, mam sposobność, iż do swoich także trafi) w reżyserii Alexa de la Iglesii informuje jego dotychczasowy trener Guillermo Hoyos. Z zmian Poser postawił Argentyńczyka do kanału. W 2011 roku otworzyły się jego niesamowite problemy żołądkowe, kończone wymiotami przed, w trakcie czyli po meczu. Niepokoił widok Argentyńczyka, jak w celu mistrzostw świata z Niemcami, pochylonego z dłońmi na kolanach jadącego Rygi. Dowiedział się od Demichelisa, który wiedział od nie wiem kogo, iż w mieścinie o marce Sacile umiejscowionej w regionie Friuli pracuje fachowiec potrafiący mu wesprzeć. Pojechał raz, drugi, trzeci i poskutkowało. Włoski lekarz sportowy z historią w Udinese i Palermo i dziś siedzący na oddzielny rachunek bronił się Messiemu droższy niż nakładający go duet Dolce&Gabbana.
Właściwie toż Włosi na rodzimy system uczłowieczyli Messiego, czyli ograniczyliśmy go do chwila nowego wymiaru i liczą, że Juventus te będzie w potęgi wtedy wykonać. Ja wierzę. W sobotę kiedy zdecydowana przewagę czytających mojego bloga będę piłem kciuki za Juve. Pojadę do ojca, u jakiego w normę zawodowych możliwości, oglądam najważniejsze mecze. Synów ubiorę w polówki Juventusu zdobyte podczas niedawnego pobytu w Turynie – młodszemu będzie pełnia jedno kto z kim oraz o co gra, dalszy będzie w wątpliwości między tym, jak tu rodzicu nie podpaść i dotrzymać wierności Barcelonie, w której grają idole jego pokolenia. Będzie mocno, będzie ciepło. Fajnie rozwiązań z specjalistycznego składu oraz obejrzeć mecz, kiedy jakiś kibic, nie silić się na obiektywizm, przejaskrawiać, epatować emocjami. Czego także Wam życzę.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.