Aż ciężko w teraźniejsze zaufać. Oto bowiem osiągnęło do owego, że piłkarska Anglia ma problemy zbliżone do tychże, spośród jakimi borykamy się w Polsce. Nie, nie, nie.

Na przeznaczenie dla Wyspiarzy poziom pojedynków w Premier League nie uszczuplił się także zazwyczaj pozostawia się w dziedzinie stanów niemałych, a Chelsea, Manchester United i Tottenham godnie reprezentują ojczyznę futbolu w Lidze Mistrzów. Na szczęście i gwoli nich z grubego odpoczynku nie obudzili się miejscowi chuligani. O co to chodzi?
Wystarczy wyjąć pod ogromną lupę ligowe konkurencje w Anglii i zbadać składy poszczególnych grup. Obcokrajowiec na obcym obcokrajowca popycha. I aktualne wszędzie! Na górce tabeli i na sytuacje. W Arsenalu oraz Liverpoolu, w Wigan i Wolverhampton. Nie przymierzając, kiedy w Wiśle Kraków oraz Arce Gdynia. Przykłady klubów goszczących na nieznanych zawodników można zwiększać, zaś w regule zdecydowanie sformułować te, jakie w rysowaniu z piłkarskiego klubu swoistej legii cudzoziemskiej starają się zachować stopień.
Nie wspomógł nawet dobry dekret o stanowieniu w 25-osobowej ligowej kadrze przynajmniej ośmiu wychowanków, kiedyś na ideał w projektuj angielskich futbolowych wzorów za wychowanka Arsenalu przypisuje się Wojciecha Szczęsnego (tylko więc, iż do 21. urodzin nasz piłkarz spędził w angielskim klubie egzekwowane poprzez przepisy trzy lata).
Jedenaście lat temu po raz doskonały w bajce Premier League na boisko wybiegła drużyna, w jakiej nie odnalazł się przynajmniej jeden Brytyjczyk. Jej włosy menedżer Gianluca Vialli że nie przypuszczał, iż przykład jego Chelsea no pilnie wydobędzie naśladowców. Bieżąco w ważnych zespołach kompleksów angielskiej ekstraklasy są naturalnie jedynie trzej rodzimi piłkarze, jednak przeżywają się te mecze bez Anglików w ogólnych jedenastkach.
Daje się zaś wtedy jeszcze częściej, iż choćby przedstawiciele Anglii zaczynają zejścia na ławach rezerwowych. O ekspansji zagranicznych gwiazd zdążyli się już wielokrotnie przekonać, między różnymi, Adam Johnson, James Milner oraz Joleon Lescott z Manchesteru City, Peter Crouch z Tottenhamu czy Theo Walcott z Arsenalu. Selekcjoner naszego zespołu, Fabio Capello bierze to ciężary z zbiorem spotkania, w którym mógłby popatrzeć również niemało chętnych do spekulacji w kadrze. Frank Lampard, Steven Gerrard i John Terry przecież wiecznie odbierać w kadrze nie będą, a ich możliwi zwolenniku w ruchach najczęściej piorą ławę.
Niemniej w likwidacjach Euro 2012, po zdobyciu nad Walią, Anglicy w prostej radzie kierują, ale prędko Czarnogórze gola strzelić na Wembley nie potrafili. No bo bowiem no niewielu Anglików występuje w ekstraklasie, wtedy ze zdobywaniem bramek są problemy. Tylko bowiem co trzeciego gola w Polityk League strzela zawodnik narodzony w Anglii, i po ligowym weekendzie dziennikarze wyznaczają nie tylko jedenastkę kolejki, przecież zarówno… angielską jedenastkę kolejki. Klasyfikują też sam najlepszych snajperów i… najlepszych angielskich snajperów. Jakkolwiek na koronę króla strzelców żaden Anglik raczej okazji prędko nie ma, ponieważ dogonienie Bułgara Dymitara Berbatowa, czy Argentyńczyka Carlosa Teveza że przekracza możliwości Andy’ego Carrolla czy Darrena Benta. Zresztą poprzedni raz angielski piłkarz (Kevin Phillips z Sunderlandu) zajął to trofeum aż 11 lat owemu. Kilka przyzwoicie jest oprócz bramkarzy, bo na tej książek w sile też są obcokrajowcy, a na angielskiego zwycięzcę „Złotych Rękawic” (przewyższa je bramkarz, jaki zatrzyma wysokie konto w najsłynniejszej ilości pojedynków w lidze) czekamy już z 9 lat, gdyby w momencie 2001/2002 triumfował Nigel Martyn z Leeds.
Potrzeba się a naprawdę pozytywnie napocić, aby odszukać jakąkolwiek klasyfikację, w której dominuje piłkarz z Anglii. Taką jak obecna, która uwzględnia zawodników najczęściej faulujących. Tutaj nie traktuje sobie łagodnych Kevin Davies z Boltonu. Dysponuje w niej nad rywalami wielka zaletę, mimo… silnej konkurencji obcokrajowców.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.