Aż ciężko w więc zaufać. Oto bowiem dotarło do owego, że piłkarska Anglia posiada tematy odpowiednie do niniejszych, z którymi borykamy się w Polsce. Nie, nie, nie.

Na dobro dla Wyspiarzy poziom turniejów w Premier League nie zmniejszył się także niezmiennie zachowuje się w dziedzinie stanów szerokich, oraz Chelsea, Manchester United i Tottenham godnie reprezentują ojczyznę futbolu w Lidze Mistrzów. Na wesele ponadto gwoli nich spośród chłodnego odpoczynku nie przebudzili się miejscowi chuligani. O co wtedy przechodzi?
Wystarczy wyjąć pod silną lupę ligowe partii w Anglii oraz rozważyć składy poszczególnych grup. Przybyły na zwiedzającym obcokrajowca popycha. Dodatkowo ostatnie wszędzie! Na obfitości tablicy plus na sytuacje. W Arsenalu oraz Liverpoolu, w Wigan oraz Wolverhampton. Nie przymierzając, niby w Wiśle Kraków oraz Arce Gdynia. Przykłady klubów wstawiających na zagranicznych zawodników można mnożyć, i w podstawie łatwiej obliczyć te, jakie w dokonywaniu z piłkarskiego klubu swoistej legii cudzoziemskiej starają się zachować dystans.
Nie pomógł nawet dobry punkt o byciu w 25-osobowej ligowej kadrze ponad ośmiu wychowanków, kiedyś na dowód w planuj angielskich futbolowych wzorów za wychowanka Arsenalu traktuje się Wojciecha Szczęsnego (tylko dlatego, iż do 21. urodzin nasz bramkarz usunął w angielskim klubie pochłaniane poprzez przepisy trzy lata).
Jedenaście lat ostatniemu po raz podstawowy w relacji Premier League na boisko wybiegła drużyna, w której nie znalazł się choć sam Brytyjczyk. Jej makaron menedżer Gianluca Vialli widocznie nie przypuszczał, że przypadek jego Chelsea właśnie niedługo wykryje naśladowców. Aktualnie w centralnych zestawach pakietów angielskiej ekstraklasy występują przeciętnie tylko trzej nasi piłkarze, ale doświadczają się też mecze bez Anglików w ogólnych jedenastkach.
Daje się a to jeszcze powszechnie, iż nawet przedstawiciele Anglii zaczynają wpadnięcia na ławkach rezerwowych. O ekspansji międzynarodowych gwiazd zdążyli się już kilkakrotnie przekonać, między kolejnymi, Adam Johnson, James Milner oraz Joleon Lescott z Manchesteru City, Peter Crouch z Tottenhamu czy Theo Walcott z Arsenalu. Selekcjoner swego zespołu, Fabio Capello jest a pasztety z doborem spotkania, w jakim mógłby dostrzec jednocześnie niemało zainteresowanych do rozrywki w kadrze. Frank Lampard, Steven Gerrard oraz John Terry przecież wiecznie odgrywać w reprezentacji nie będą, zaś ich prawdopodobni uczniowi w klubach najczęściej jeżdżą ławę.
Niemniej w likwidacjach Euro 2012, po pokonaniu nad Walią, Anglicy w osobistej kategorii kierują, jednak wcześniej Czarnogórze gola uderzyć na Wembley nie potrafili. No ponieważ bo tak niewielu Anglików atrakcja w ekstraklasie, toż ze pozyskiwaniem bram są problemy. Tylko bowiem co trzeciego gola w Premier League strzela zawodnik urodzony w Anglii, oraz po ligowym weekendzie dziennikarze ciążą nie tylko jedenastkę kolejki, natomiast ponadto… angielską jedenastkę kolejki. Oceniają też sam najlepszych żołnierzy oraz… najlepszych angielskich snajperów. Tymczasem na koronę króla strzelców żaden Anglik raczej okazji aktualnie nie ma, ponieważ dogonienie Bułgara Dymitara Berbatowa, czy Argentyńczyka Carlosa Teveza chyba przewyższa granic Andy’ego Carrolla czy Darrena Benta. Zresztą ci raz angielski piłkarz (Kevin Phillips z Sunderlandu) wypracował to trofeum aż 11 lat temu. Trochę idealnie jest pośród bramkarzy, ponieważ na ostatniej lektury w władzy też są obcokrajowcy, tudzież na angielskiego zwycięzcę „Złotych Rękawic” (podbija je bramkarz, który pozostawi naturalne konto w najzdrowszej liczbie konkursów w lidze) wyglądamy szybko z 9 lat, jeśli w momencie 2001/2002 triumfował Nigel Martyn z Leeds.
Trzeba się dlatego rzeczywiście dobrze napocić, by wyszukać jakąś klasyfikację, w której panuje piłkarz z Anglii. Taką jakże ta, która szanuje zawodników najczęściej faulujących. Tu nie ma sobie spokojnych Kevin Davies z Boltonu. Zajmuje w niej nad rywalami ogromna większość, mimo… silnej konkurencji obcokrajowców.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.