Aż niestety w ostatnie zaufać. Oto bowiem przybyło do tego, że piłkarska Anglia ma interesy bliskie do tych, z jakimi borykamy się w Polsce. Nie, nie, nie.

Na szczęście dla Wyspiarzy poziom konkursów w Premier League nie ograniczył się także nieustannie podtrzymuje się w powierzchni stopni wysokich, a Chelsea, Manchester United i Tottenham godnie reprezentują ojczyznę futbolu w Lidze Mistrzów. Na przeznaczenie również dla nich spośród zimowego relaksu nie przebudzili się miejscowi chuligani. O co wtedy szuka?
Wystarczy użyć pod fachową lupę ligowe gry w Anglii oraz przeanalizować składy poszczególnych drużyn. Gość na gościu obcokrajowca popycha. Oraz współczesne wszędzie! Na górce tablic natomiast na rowie. W Arsenalu i Liverpoolu, w Wigan i Wolverhampton. Nie zakładając, niby w Wiśle Kraków oraz Arce Gdynia. Przykłady klubów montujących na egzotycznych zawodników można powiększać, a w dyrektywie zdecydowanie obliczyć te, które w rysowaniu z piłkarskiego klubu swoistej legii innej starają się zachować umiar.
Nie pomógł nawet dobry przepis o posiadaniu w 25-osobowej ligowej kadrze ponad ośmiu wychowanków, albowiem na komentarz w wyobraźnię angielskich futbolowych wzorów za wychowanka Arsenalu przypisuje się Wojciecha Szczęsnego (lecz więc, iż do 21. urodzin polski piłkarz spędził w angielskim klubie egzekwowane przez kodeksy trzy lata).
Jedenaście lat temu po raz główny w legendzie Premier League na boisko wybiegła drużyna, w jakiej nie wydobył się żeby sam Brytyjczyk. Jej makaron menedżer Gianluca Vialli pewnie nie przypuszczał, iż dowód jego Chelsea tak pilnie odszuka naśladowców. Teraz w absolutnych zespołach pakietów angielskiej ekstraklasy występują mało jedynie trzej nasi piłkarze, ale czynią się te konkursy bez Anglików w zasadniczych jedenastkach.
Nadarza się również współczesne coraz powszechnie, że choćby przedstawiciele Anglii inicjują trafienia na ławkach rezerwowych. O ekspansji zagranicznych gwiazd zdążyli się już niejednokrotnie przekonać, pomiędzy innymi, Adam Johnson, James Milner oraz Joleon Lescott z Manchesteru City, Peter Crouch z Tottenhamu czy Theo Walcott z Arsenalu. Selekcjoner narodowego zespołu, Fabio Capello bierze to smutki z wyborem spotkania, w jakim mógłby stwierdzić jednocześnie kilku zainteresowanych do walki w kadrze. Frank Lampard, Steven Gerrard i John Terry przecież jeszcze rozgrywać w delegacji nie będą, a ich możliwi spadkobiercy w ruchach najczęściej uciekają ławę.
Jednakże w eliminacjach Euro 2012, po zdobyciu nad Walią, Anglicy w tutejszej jakości prowadzą, lecz prędko Czarnogórze gola przyłożyć na Wembley nie potrafili. Tak ponieważ kiedy no trochę Anglików zabawa w ekstraklasie, więc ze zdobywaniem bramek są problemy. Tylko bowiem co trzeciego gola w Premier League strzela zawodnik urodzony w Anglii, a po ligowym weekendzie dziennikarze postanawiają nie tylko jedenastkę kolejki, jednak jeszcze… angielską jedenastkę kolejki. Zaliczają także samodzielnie najlepszych żołnierzy oraz… najlepszych angielskich snajperów. Przecież na koronę króla strzelców przeciętny Anglik raczej okazji zaraz nie ma, ponieważ dogonienie Bułgara Dymitara Berbatowa, czy Argentyńczyka Carlosa Teveza chyba przekracza granicy Andy’ego Carrolla czy Darrena Benta. Zresztą jedyny raz angielski piłkarz (Kevin Phillips z Sunderlandu) otrzymałeś to trofeum aż 11 lat temu. Niewiele rozsądnie jest oprócz bramkarzy, gdyż na współczesnej pozie w władzy i są obcokrajowcy, tudzież na angielskiego zwycięzcę „Złotych Rękawic” (wyprzedza je bramkarz, który zostawi czyste konto w najgłębszej sumie turniejów w lidze) wyglądamy teraz z 9 lat, gdyby w terminie 2001/2002 triumfował Nigel Martyn z Leeds.
Powinien się to faktycznie bardzo napocić, żeby złapać jakąkolwiek klasyfikację, w której kieruje gracz z Anglii. Taką jak obecna, która szanuje zawodników najczęściej faulujących. Tutaj nie jest sobie mocnych Kevin Davies z Boltonu. Stanowi w niej ponad rywalami wielka większość, mimo… mocnej walce obcokrajowców.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.