Aż niestety w wtedy zaufać. Oto bowiem zdobyło do ostatniego, iż piłkarska Anglia stanowi przedmioty zbliżone do tychże, z którymi borykamy się w Polsce. Nie, nie, nie.

Na powodzenie dla Wyspiarzy poziom pojedynków w Premier League nie zredukował się oraz stale twierdzi się w dzielnicy stanów znakomitych, a Chelsea, Manchester United oraz Tottenham godnie reprezentują ojczyznę futbolu w Lidze Mistrzów. Na dobro też gwoli nich spośród ciepłego relaksu nie przebudzili się miejscowi chuligani. O co a pracuje?
Wystarczy dostać pod trwałą lupę ligowe konkurencje w Anglii oraz przeanalizować składy jednych drużyn. Obcokrajowiec na gościu obcokrajowca popycha. Dodatkowo wówczas wszędzie! Na górze tabeli tudzież na dole. W Arsenalu i Liverpoolu, w Wigan i Wolverhampton. Nie zakładając, niczym w Wiśle Kraków i Arce Gdynia. Przykłady klubów podnoszących na międzynarodowych zawodników można rozmnażać, tudzież w prawdzie łatwiej wyselekcjonować te, które w generowaniu z piłkarskiego klubu swoistej legii cudzoziemskiej starają się zachować stopień.
Nie pomógł nawet dobry fragment o mieniu w 25-osobowej ligowej kadrze przynajmniej ośmiu wychowanków, bo na okaz w uważaj angielskich futbolowych przepisów za wychowanka Arsenalu zezwala się Wojciecha Szczęsnego (właśnie dlatego, że do 21. urodzin nasz piłkarz zrzucił w angielskim klubie pochłaniane przez przepisy trzy lata).
Jedenaście lat obecnemu po raz pierwotny w bajki Premier League na boisko wybiegła drużyna, w jakiej nie złapał się choć sam Brytyjczyk. Jej włosy menedżer Gianluca Vialli chyba nie przypuszczał, iż komentarz jego Chelsea naprawdę niedługo odkryje naśladowców. Dzisiaj w absolutnych składach kompleksów angielskiej ekstraklasy występują naturalnie zaledwie trzej nasi piłkarze, ale czynią się też mecze bez Anglików w głównych jedenastkach.
Nadarza się dodatkowo aktualne coraz częściej, iż choćby reprezentanci Anglii inicjują przyjścia na ławach rezerwowych. O ekspansji międzynarodowych gwiazd zdążyli się już nieraz przekonać, pomiędzy kolejnymi, Adam Johnson, James Milner oraz Joleon Lescott z Manchesteru City, Peter Crouch z Tottenhamu czy Theo Walcott z Arsenalu. Selekcjoner narodowego zespołu, Fabio Capello jest zatem kłopoty z doborem spotkania, w jakim mógłby stwierdzić jednocześnie kilku chętnych do kreacji w kadrze. Frank Lampard, Steven Gerrard i John Terry przecież zawsze udawać w kadrze nie będą, natomiast ich realni następcy w ruchach najczęściej uciekają ławę.
Wprawdzie w rozgrywkach Euro 2012, po zwycięstwie nad Walią, Anglicy w znajomej kadrze kierują, lecz prędko Czarnogórze gola przyłożyć na Wembley nie potrafili. No ponieważ jeżeli właściwie dużo Anglików poza w ekstraklasie, więc ze zdobywaniem bramek są problemy. Zaledwie bo co trzeciego gola w Polityk League strzela zawodnik narodzony w Anglii, natomiast po ligowym weekendzie dziennikarze biorą nie tylko jedenastkę kolejki, lecz też… angielską jedenastkę kolejki. Oceniają też samodzielnie najlepszych snajperów oraz… najlepszych angielskich snajperów. Otóż na koronę króla strzelców przeciętny Anglik raczej możliwości zaraz nie ma, bo dogonienie Bułgara Dymitara Berbatowa, czy Argentyńczyka Carlosa Teveza chyba przekracza granic Andy’ego Carrolla czy Darrena Benta. Zresztą poprzedni raz angielski piłkarz (Kevin Phillips z Sunderlandu) przejął to trofeum aż 11 lat obecnemu. Niemało wspaniale jest oprócz bramkarzy, bo na aktualnej lekturze w władzy tamte są obcokrajowcy, a na angielskiego zwycięzcę „Złotych Rękawic” (gra je bramkarz, który uratuje prawe konto w najcięższej grupie pojedynków w lidze) oczekujemy teraz od 9 lat, jeśli w etapie 2001/2002 triumfował Nigel Martyn z Leeds.
Powinien się to niewątpliwie pozytywnie napocić, aby wykryć pewną klasyfikację, w jakiej króluje gracz z Anglii. Taką niczym aktualna, która planuje zawodników najczęściej faulujących. Tutaj nie bierze sobie miłych Kevin Davies z Boltonu. Traktuje w niej nad rywalami ogromna przewagę, mimo… mocnej walce obcokrajowców.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.