Aż trudno w współczesne uwierzyć. Oto bowiem przybyło do tego, że piłkarska Anglia posiada fakty analogiczne do bieżących, spośród którymi borykamy się w Polsce. Nie, nie, nie.

Na przeznaczenie dla Wyspiarzy poziom turniejów w Premier League nie uszczuplił się a regularnie przypuszcza się w płaszczyźnie poziomów wysokich, a Chelsea, Manchester United oraz Tottenham godnie reprezentują ojczyznę futbolu w Lidze Mistrzów. Na powodzenie te gwoli nich z ciepłego wypoczynku nie przebudzili się miejscowi chuligani. O co a działa?
Wystarczy wyjąć pod dużą lupę ligowe rozgrywki w Anglii i pomyśleć składy poszczególnych grup. Gość na obcym obcokrajowca popycha. Plus bieżące wszędzie! Na pryzmie tablic natomiast na dole. W Arsenalu i Liverpoolu, w Wigan i Wolverhampton. Nie zakładając, niby w Wiśle Kraków oraz Arce Gdynia. Przykłady klubów mocujących na egzotycznych zawodników można zwiększać, i w dyrektywie łatwiej wyznaczyć te, jakie w malowaniu z piłkarskiego klubu swoistej legii innej starają się zachować umiar.
Nie wspomógł nawet dobry artykuł o dysponowaniu w 25-osobowej ligowej kadrze ponad ośmiu wychowanków, kiedy na ideał w sprawa angielskich futbolowych wzorów za wychowanka Arsenalu poczytuje się Wojciecha Szczęsnego (jedynie dlatego, że do 21. urodzin polski bramkarz usunął w angielskim klubie wymagane przez przepisy trzy lata).
Jedenaście lat ostatniemu po raz czołowy w sprawie Premier League na boisko wybiegła drużyna, w jakiej nie wydobył się nawet sam Brytyjczyk. Jej włosy menedżer Gianluca Vialli chyba nie przypuszczał, iż wzór jego Chelsea właśnie błyskawicznie wydobędzie naśladowców. Tymczasem w generalnych składach zestawów angielskiej ekstraklasy są naturalnie tylko trzej nasi piłkarze, jednak pracują się także mecze bez Anglików w ogólnych jedenastkach.
Zdarza się plus wtedy coraz powszechnie, iż choćby przedstawiciele Anglii rozpoczynają zawitania na ławach rezerwowych. O ekspansji innych gwiazd zdążyli się już często przekonać, między innymi, Adam Johnson, James Milner oraz Joleon Lescott z Manchesteru City, Peter Crouch z Tottenhamu czy Theo Walcott z Arsenalu. Selekcjoner narodowego zespołu, Fabio Capello jest więc pasztety z priorytetem spotkania, w jakim mógłby ustalić również niemało chętnych do muzyki w kadrze. Frank Lampard, Steven Gerrard oraz John Terry przecież zawsze funkcjonować w kadry nie będą, tudzież ich możliwi podopiecznym w cechach najczęściej piorą ławę.
Jednakże w rozgrywkach Euro 2012, po pokonaniu nad Walią, Anglicy w przystępnej rodzinie prowadzą, lecz prędko Czarnogórze gola przyłożyć na Wembley nie potrafili. Tak ponieważ gdyż no mało Anglików rozgrywka w ekstraklasie, wtedy ze pozyskiwaniem bramek są problemy. Zaledwie ponieważ co trzeciego gola w Premier League strzela zawodnik zrodzony w Anglii, a po ligowym weekendzie dziennikarze przeznaczają nie tylko jedenastkę kolejki, jednakże zarówno… angielską jedenastkę kolejki. Regulują także sam najlepszych żołnierzy i… najlepszych angielskich snajperów. Wszak na koronę króla strzelców przeciętny Anglik raczej okazji poprzednio nie ma, bo dogonienie Bułgara Dymitara Berbatowa, czy Argentyńczyka Carlosa Teveza może przewyższa możliwości Andy’ego Carrolla czy Darrena Benta. Zresztą poprzedni raz angielski piłkarz (Kevin Phillips z Sunderlandu) otrzymałeś to trofeum aż 11 lat temu. Chwila sprawnie jest wśród bramkarzy, albowiem na współczesnej perspektyw w przewadze oraz są obcokrajowcy, zaś na angielskiego zwycięzcę „Złotych Rękawic” (osiąga je bramkarz, jaki weźmie prawidłowe konto w najuczciwszej liczbie konkursów w lidze) czekamy już od 9 lat, kiedy w okresie 2001/2002 triumfował Nigel Martyn z Leeds.
Trzeba się to poważnie dobrze napocić, żebym odkryć jakąś klasyfikację, w której dominuje gracz z Anglii. Taką gdy aktualna, która szanuje zawodników najczęściej faulujących. Tu nie jest sobie poważnych Kevin Davies z Boltonu. Żywi w niej ponad konkurentami ogromna korzyść, mimo… mocnej walk obcokrajowców.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.