Aż żal w niniejsze zaufać. Oto bowiem trafiło do bieżącego, że piłkarska Anglia jest dylematy podobne do tychże, spośród jakimi borykamy się w Polsce. Nie, nie, nie.

Na błogosławieństwo dla Wyspiarzy poziom meczów w Polityk League nie ograniczył się a nadal trwa się w płaszczyźnie poziomów dużych, a Chelsea, Manchester United oraz Tottenham godnie reprezentują ojczyznę futbolu w Lidze Mistrzów. Na powodzenie więcej dla nich spośród zimowego relaksu nie obudzili się miejscowi chuligani. O co to idzie?
Wystarczy skorzystać pod dużą lupę ligowe rywalizacji w Anglii także przeanalizować składy danych drużyn. Turysta na obcokrajowcu obcokrajowca popycha. Oraz aktualne wszędzie! Na powłoce tabeli zaś na dole. W Arsenalu i Liverpoolu, w Wigan oraz Wolverhampton. Nie przymierzając, kiedy w Wiśle Kraków i Arce Gdynia. Przykłady klubów podnoszących na dalekich zawodników można mnożyć, oraz w wytycznej wyraźnie sformułować te, jakie w organizowaniu z piłkarskiego klubu swoistej legii cudzoziemskiej starają się zachować umiar.
Nie wspomógł nawet regulaminowy paragraf o mieniu w 25-osobowej ligowej kadrze ponad ośmiu wychowanków, ponieważ na komentarz w zasadę angielskich futbolowych wzorów za wychowanka Arsenalu bierze się Wojciecha Szczęsnego (właśnie dlatego, że do 21. urodzin nasz bramkarz usunął w angielskim klubie wymuszane przez kodeksy trzy lata).
Jedenaście lat owemu po raz ważny w bajce Premier League na boisko wybiegła drużyna, w której nie znalazł się chociażby jeden Brytyjczyk. Jej włoski menedżer Gianluca Vialli podobno nie przypuszczał, że wzorzec jego Chelsea naprawdę wkrótce znajdzie naśladowców. Rzeczywistość w prymitywnych zestawach systemów angielskiej ekstraklasy są zwykle zaledwie trzej nasi piłkarze, jednak przeprowadzają się te mecze bez Anglików w wyjściowych jedenastkach.
Daje się i toż jeszcze częściej, iż choćby reprezentanci Anglii organizują napotkania na ławkach rezerwowych. O ekspansji międzynarodowych gwiazd zdążyli się już często przekonać, pomiędzy kolejnymi, Adam Johnson, James Milner i Joleon Lescott z Manchesteru City, Peter Crouch z Tottenhamu czy Theo Walcott z Arsenalu. Selekcjoner naszego zespołu, Fabio Capello ma zatem wysiłki z wyborem spotkania, w jakim mógłby przejrzeć również niemało zainteresowanych do sztuki w kadrze. Frank Lampard, Steven Gerrard oraz John Terry przecież wiecznie chodzić w delegacji nie będą, zaś ich realni zwolennikowi w ruchach najczęściej uciekają ławę.
Wprawdzie w rozgrywkach Euro 2012, po osiągnięciu nad Walią, Anglicy w bezpośredniej wersji prowadzą, ale prędko Czarnogórze gola przyłożyć na Wembley nie potrafili. Tak ponieważ jeżeli oczywiście niewielu Anglików rozgrywka w ekstraklasie, to ze kupowaniem bramek są problemy. Zaledwie ponieważ co trzeciego gola w Polityk League strzela zawodnik urodzony w Anglii, zaś po ligowym weekendzie dziennikarze znajdują nie tylko jedenastkę kolejki, natomiast też… angielską jedenastkę kolejki. Oceniają też sam najlepszych żołnierzy oraz… najlepszych angielskich snajperów. Otóż na koronę króla strzelców żaden Anglik raczej możliwości natychmiast nie ma, bo dogonienie Bułgara Dymitara Berbatowa, czy Argentyńczyka Carlosa Teveza chyba przekracza możliwości Andy’ego Carrolla czy Darrena Benta. Zresztą ostatni raz angielski piłkarz (Kevin Phillips z Sunderlandu) zorganizował to trofeum aż 11 lat temu. Niewiele dokładnie jest wśród bramkarzy, bo na bieżącej wielkości w inicjatywie ponadto są obcokrajowcy, i na angielskiego zwycięzcę „Złotych Rękawic” (osiąga je bramkarz, jaki uchroni naturalne konto w najoczywistszej liczbie meczów w lidze) oczekujemy już od 9 lat, gdyby w terminie 2001/2002 triumfował Nigel Martyn z Leeds.
Potrzeba się dlatego niewątpliwie bardzo napocić, żeby wydobyć jakąś klasyfikację, w której prowadzi gracz z Anglii. Taką jak obecna, która uznaje zawodników najczęściej faulujących. Tu nie przedstawia sobie idealnych Kevin Davies z Boltonu. Dzierży w niej nad konkurentami wielka korzyść, mimo… silnej walki obcokrajowców.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.