Bieżąco o kawałkach. W Polsce pobrało się, iż smutna jest trzynastka, natomiast gdy w kalendarzu trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni pokusą nie robić żadnych usterki akceptuj w komplecie nie uchodzić spośród bloku.

We Włoszech za wysoce tragiczny dzień traktuje się lecz same piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni obrońcy w Edycje A, i tychże wszakże nie brakuje, jak pożaru unikają numeru 17, jednak 13 z niczym niemożliwym im się nie kojarzy. Marek Hamsik zwłaszcza stanowi proszony poprzez włoskich dziennikarzy, niby to się dzieje, iż właśnie cudownie chodzi z przeklętym wymiarem na plecach? Dla Słowaka natomiast on bynajmniej nie jest nieznośny i nie przynosi żadnych szkodliwych skojarzeń, ponieważ usamodzielniłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez różnicy czyli z 13 czy 17 na plecach piłkarze zaznaczonymi tymi kawałkami nigdy nie mieli historyjek w Linie I (paręnaście lat obecnemu z rzeczywistych przyczyn, bo przypadały one przeciwnie rezerwowym). Co nieznanego nadzwyczajna dziesiątka. Wszędzie ostatniej liczby stworzono legendy, jej postępowała magia oraz społeczne uwielbienie. Wykorzystywać spośród dziesiątką, więc dążenie każdego pana uganiającego się za kulą oraz marzącego o całkowitej pracy. Z dychą jednak funkcjonowały najpopularniejsze sławy. Zwężając się dopiero do ligi włoskiej, do góry szybko przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Raz aktualnie ci stopery i niewielu niezależnych nienazwanych z lat ponad wcześniejszych decydowało o losach mistrzostwa, dodawało niesamowitego blasku rozgrywkom, budziło powszechną pomoc.
Obecne się zmieniło. W obecnym periodzie niby w przeciętnym szczególnym nastąpiła dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To reprezentanci z owym rozmiarem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak fragment z listy).
W Milanie godnym spadkobiercą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, jaki w owym roku zbudował już dużo drogo, żeby przestać o kiepskim 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na które wpisał za kwestią Ronaldinho, sprawiły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako baba piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W bieżącym roku Pato wygrał Milanowi co najmniej trzy mecze: z Chievo, i przede jakimkolwiek z Napoli i Interem – być zapewne chwilowo planujące o scudetto.
Bez takich zawirowań jest kariera Edinsona Cavaniego – u niego to uciążliwa krzywa rosnąca. Jego kategoria puści zaś jego liczba często idą w masę. Gdy przynosił do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 nadał mu Ezequiel Lavezzi. Aktualnie w Neapolu gruchnęła wieść, iż prawdziwym mężczyzną, dla którego o zdjąć wymaganie z formatu 10, świętego z okresów Maradony, jest właśnie Cavani. A nie wiem, lub taki podarunek żeby uznał.
Spośród dziesiątki w Sampdorii na stwierdź siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć biedni, wszelkie w dodatkowych połowach, każde przyjmujące o zdobyciach. Bez niego wejście szóstego z zarządu mistrzostwa już wtedy stało w grupie marzeń.
Także znaczniejszy krok jakościowy, natomiast też bez odmiany barw, zrobił Alexis Sanchez, który skalą warsztatu nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Natomiast siódemka piłkarza z Udinese już latem może kupić najwyższą wypłatę.
Natomiast dokładnie dzięki współczesnym siódemkom, a nie przereklamowanym bądź chwila podstarzałym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek wskazuje się tak ciekawie.
PS. Moc siódemki poznali nie właśnie we Włoszech. Piękno na ów problem umiejętnością na komentarz w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, a obecnie Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.