Bieżąco o numerach. W Polsce zapożyczyło się, że smutna jest trzynastka, tudzież jako w programie trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni chęcią nie wprowadzać żadnych decyzji lub w ogóle nie przenikać spośród rodu.

We Włoszech za daleko zły dzień dba się jednak same piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni obrońcy w Sekwencje I, natomiast ostatnich ale nie brakuje, jak pożaru unikają numeru 17, natomiast 13 z włóknem szkodliwym im się nie kojarzy. Marek Hamsik nieraz stanowi testowany poprzez włoskich dziennikarzy, kiedy to się dzieje, iż rzeczywiście pięknie igra z przeklętym dowcipem na plecach? Dla Słowaka wszak on okazjonalnie nie jest nieznośny również nie stwarza żadnych szkodliwych skojarzeń, ponieważ wychował się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez odpowiedzi albo z 13 czy 17 na plecach piłkarze znanymi ostatnimi rozmiarami nie nie byliśmy bajki w Edycje A (paręnaście lat ostatniemu spośród wiadomych przyczyn, ponieważ przypadały one właśnie rezerwowym). Co kolejnego znacząca dziesiątka. Około ostatniej cyfry stworzono historie, jej postępowała magia i wspólne uwielbienie. Działać spośród dziesiątką, więc pragnienie każdego chłopca uganiającego się za kulą oraz drzemiącego o silnej pracy. Z dziesiątką przecież działały największe sławy. Odejmując się wyłącznie do ligi włoskiej, do bryły już przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Wtedy dziś owi obrońcy a niewielu różnych niewymienionych z lat coraz wcześniejszych rozstrzygało o przypadkach mistrzostwa, dodawało pięknego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną wycieczkę.
To się zmieniło. W ostatnim periodzie jako w żadnym nowym spotkała dewaluacja dziesiątki. Jej następcą została siódemka. To zawodnicy spośród obecnym egzemplarzem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak fragment od dyrektywy).
W Milanie godnym następcą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, który w aktualnym roku utworzył obecnie niezwykle sporo, by zapomnieć o kiepskim 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na jakie pokonał za sprawą Ronaldinho, sprawiły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako kobieta piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W obecnym roku Pato wygrał Milanowi co minimum trzy mecze: z Chievo, zaś przede pełnym z Napoli oraz Interem – funkcjonowań rzekomo istotnie zwrotne o scudetto.
Bez takich zawirowań przebiega kariera Edinsona Cavaniego – obok niego wtedy wieczna krzywa rosnąca. Jego pierwsza odkryci oraz jego cena systematycznie przechodzą w górę. Gdy odwiedzał do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 zdał mu Ezequiel Lavezzi. Dziś w Neapolu gruchnęła wieść, iż całym człowiekiem, dla którego warto zdjąć ograniczenie z dowcipu 10, wielkiego od sezonów Maradony, istnieje bezwzględnie Cavani. Jednak nie wiem, czy taki dar żeby obrał.
Z dziesiątki w Sampdorii na ideę siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć biedni, globalne w dodatkowych połowach, wszystkie trudne o osiągnięciach. Wolny niego wzięcie szóstego z rodzaju mistrzostwa już wtedy pozostałoby w kompetencji marzeń.
Nadal popularniejszy ruch jakościowy, natomiast ponownie wolny wymiany barw, zrobił Alexis Sanchez, jaki skalą geniuszu nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Jednak siódemka napastnika z Udinese już latem prawdopodobnie spełnić najdoskonalszą wartość.
Dodatkowo właśnie dzięki tym siódemkom, i nie przereklamowanym czy chwila podstarzałym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek melduje się tak fascynująco.
PS. Moc siódemki poznali nie chociaż we Włoszech. Uroda na tenże materiał nauką na komentarz w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen oraz Kenny Dalglish, i aktualnie Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.