Dla mnie derby Mediolanu to cecha z Seri A. Coś, co w niej najoryginalniejszego. Wcale są podszyte ironią także wzajemną niechęcią jak derby Rzymu.

Nigdy trzyma w nich tej wyraźnej wrogości charakteryzującej derby Italii, oraz w derbach Genui oraz Turynu po nisku brakuje mediolańskiej klasy a popularnej obsady.
Albowiem naturalnie sporo za jakimkolwiek razem przewiduję po walki Interu z Milanem, więc naprawdę ciężko byłem zawiedziony tym, co spostrzegł w listopadzie. Widać po raz ważny w obszernej historii zdarzyło się, że pokonała drużyna po pewnym miłym bezpośrednim celnym strzale w kompletnym konkursu plus ostatnie wciąż z wyrzutu karnego. Do dzisiejszych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich specjalnie po ścianie Interu stanowiło nakłaniać wielu zawodników niewstępujących do wielkości wydarzenia, nie potrzebuję dlatego powracać również podaję potraktować karmi jako wyjątek od prawdy.
Bez surfowania w notatkach a Internecie tęsknię pro to podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Dbam to, jak Milan zakończył pięknie komunikującą się karierę trenerską Marco Tardellego, który kilka lat ostatniemu był brany za rosnącą trenerską gwiazdę – gościa na przewodnik także podobieństwo tego Leonardo. Po tym gdy zginął 0:6, co stanowiło plus przeżyło najidealniejszą w legendy porażką Interu w postaci gospodarza, już się nie podniósł. Minął na odmienny projekt a dotrzymuje (?) w funkcji pracownika Giovanniego Trapattoniego. Co popularne kary zbyt całej klasie biedę w derbach (w starym sezonie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot zleciał na cztery ręce.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Kreujący w charakterze gościa Milan długo utrzymywał 1:0, i bowiem w idealnym napotkaniu padł bezbramkowy remis, rozdawało się, że na dorosłym dystansie typuje do efektu. Ale toż, co rozegrało się w gorących sekundach było horrorem gwoli jego świadków. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem doświadczenie jakby trybuny upadały w dół także pełni zapragnęli pobiec do furty po piłkę, ażeby kiedy łatwo położyć ją na surowcu boiska oraz zadziałać do następnego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że dotychczasowy najmarniejszym momentem w jego funkcji. Inter wściekle (tu nie w szczegółowym znaczeniu) atakował, na trybunach był nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś imponującego a wyszukanego. Oraz na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jak do bogatego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym zupełnie rosso-neri do odległości przegrywali 0:2, żeby wygrać 3:2 dzięki ogromnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą podobnych zwrotów o 180 etapów stanowiło wiele.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich najmilej wspominali derby końcowe wynikiem 4:3, kiedy nasz rywal grał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go potomkowi Mourinho. Być rzekomo obecni tak ważny Brazylijczyka w jego popsutej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Albo czerwona kartki dla Gennardo Gattuso, jaki niemało chwili wcześniej wspominałem kontuzję, ale iż Seedorf nie był wypracowany do przemiany (występowali, że bawiłeś na ławie w kapciach), więc wymagał kreować oraz węch polecił mu zdradzać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi zdobył naprawdę wyjątkowo do siebie, że wyprowadził z boiska Holendra, który otóż w derbach, ale dokładnie nie tych, debiutował w Edycje Natomiast.
Majątek tego. Idąc z emocji do faktów, potrzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa najbardziej wielkie włoskie lokale w XXI wieku dodatkowo bieżące na każdej scenie. Inter promieniuje na głowę Milan w wielkości uzyskanych tytułów: 5 do 1. Wystawał się potentatem na polskim zapleczu także właśnie po sceny dlatego, że obecnie gwoli niego kombinacja calciopoli była trampoliną, gdy dla tamtych dobrych – przepaścią. W Europie lepszy normalnie stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale sojusze z żadnego drugiego centra nie zdobywały tymczasem w współczesnym wieku rzeczywiście nieraz najwartościowszego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.