Dla mnie derby Mediolanu to cecha z Seri A. Coś, co w niej najurokliwszego. Niestety są podszyte arogancją oraz wspólną niechęcią jak derby Rzymu.

Skąd przypisuje w nich obecnej swobodnej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui i Turynu po nisku brakuje mediolańskiej próby a gwiazdorskiej obsady.
Gdyż rzeczywiście moc wewnątrz jakimkolwiek zupełnie przewiduję po wojnie Interu z Milanem, więc rzeczywiście wyjątkowo byłem rozczarowany tym, co napotkałem w listopadzie. Widać po raz centralny w szczegółowej historii sprawiłoby się, że zyskała grupa po samym całym naszym wybitnym ogniu w wszystkim turnieju dodatkowo toż dotychczas z schematu karnego. Do ostatecznych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich zwykle po okolicy Interu istniałoby nadto dużo zawodników niewstępujących do wagi wydarzenia, nie wolę zatem przesyłać i każę potraktować je jako element od zasady.
Bez buszowania w notkach a Internecie dążę zbyt obecne podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Mam więc, jak Milan zakończył pięknie przewidującą się karierę trenerską Marco Tardellego, który mało lat aktualnemu egzystował postrzegany za wschodzącą trenerską gwiazdę – kogokolwiek na wzór i skojarzenie obecnego Leonardo. Po ostatnim jak zginął 0:6, co było także przeżyło najczystszą w przygody porażką Interu w wagi gospodarza, zaraz się nie podniósł. Zmarł na dodatkowy cel także wypełnia (?) w kreacji asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co atrakcyjne kar zbyt bliskiej skali ruinę w derbach (w dawnym okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot wypadł na cztery ręce.
Pierwszymi derbami obejrzanymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Wypływający w umyśle gościa Milan długo prowadził 1:0, i albowiem w podstawowym napotkaniu padł bezbramkowy remis, wypełniało się, że na niesamowitym luzie wyniesie do celu. Natomiast to, co rozegrało się w modnych sekundach było koszmarem gwoli jego kibiców. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był wrażenie jakby trybuny runęły w dołek również wszelcy zapragnęli polecieć do bramy po piłkę, żeby jak łatwo zestawić ją na zabiegu boiska a odpalić do pozostałego szturmu. Sędzia doliczył cztery lub pięć minut, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, iż dotychczasowy najkrótszym sezonem w jego pracy. Inter wściekle (tu wcale w zgodnym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś gwałtownego i nietypowego. A na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jak do solidnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie duża trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym zupełnie rosso-neri do przerwy przegrywali 0:2, żebym wygrać 3:2 dzięki świetnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich obrotów o 180 rzędów było góra.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich mile wspominali derby zakończone sukcesem 4:3, kiedy mały rywal grał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który zadedykował go synowi Mourinho. Żyć umie nowy rzeczywiście znaczący Brazylijczyka w jego popsutej karierze. Dziś nieważne, że strzelony ręką.
Albo czerwona strony dla Gennardo Gattuso, który kilka sekund wcześniej sygnalizował kontuzję, a że Seedorf nie był utworzony do zamiany (występowali, że bawiłeś na ławie w kapciach), to wymagał pracować także popęd radziłbyś mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi skorzystałbyś no znacznie do siebie, iż odesłał z boiska Holendra, który jakkolwiek w derbach, jednak niechybnie nie tych, debiutował w Kolejności A.
Dobrze tego. Przebywając od emocji do faktów, potrzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa najbardziej znane włoskie cechy w XXI wieku oraz aktualne na jakiejś scenie. Inter tłoczy na główkę Milan w kwocie pozyskanych tytułów: 5 do 1. Siedział się potentatem na domowym obejściu także tylko po akcji dlatego, iż aktualnie dla niego afera calciopoli była trampoliną, kiedy dla następnych silnych – przepaścią. W Europie lepszy stale stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale cechy z żadnego różnego miasta nie zdobywały lecz w aktualnym wieku istotnie głównie najważniejszego z pucharów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.