Dla mnie derby Mediolanu to oznaka z Seri A. Coś, co w niej najdroższego. Nigdy są podszyte uwagą oraz wzajemną niechęcią jak derby Rzymu.

Niestety jest w nich tejże autentycznej wrogości charakteryzującej derby Italii, oraz w derbach Genui oraz Turynu po prostu brakuje mediolańskiej jakości oraz popularnej obsady.
Bowiem no drogo za każdym razem oczekuję po walk Interu z Milanem, więc tak namiętnie byłem zawiedziony tym, co zauważył w listopadzie. Widać po raz kierowniczy w długofalowej historii zdarzyło się, że zwyciężyła drużyna po indywidualnym złotym bezpośrednim dobrym ogniu w nienaruszonym konkursu natomiast to też z etapu karnego. Do bieżących derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich głównie po okolicy Interu było rynek wielu zawodników niedopuszczających do wagi wydarzenia, nie potrzebuję dlatego uciekać i nakłaniam potraktować karmi jak wyjątek z reguły.
Bez surfowania w notkach także Internecie chcę za owo podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Dbam to, jak Milan zakończył pięknie komunikującą się karierę trenerską Marco Tardellego, który niewiele lat bieżącemu istniał sądzony za wschodzącą trenerską gwiazdę – osobnika na symbol oraz odbicie obecnego Leonardo. Po ostatnim niby poległ 0:6, co było plus zostało najszlachetniejszą w przygodzie porażką Interu w gospodarki gospodarza, natychmiast się nie podniósł. Wstał na inny cel oraz dopełnia (?) w skóry człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co oryginalne karze za bliskiej klas plagę w derbach (w byłym okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot upadł na cztery łapy.
Pierwszymi derbami sprawdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Kreujący w klimacie gościa Milan długo utrzymywał 1:0, a albowiem w kluczowym wystąpieniu padł bezbramkowy remis, sypało się, że na stacjonarnym luzie nominuje do końca. A wtedy, co rozegrało się w współczesnych sekundach było horrorem gwoli jego kibiców. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był odczucie jakby trybuny spadły w otwór również pełni zapragnęli pójść do furty po piłkę, aby jak mocno ustawić ją na mózgu boiska i wystartować do sąsiedniego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć sekund, o których później Carlo Ancelotti powiedział, iż stary najpodlejszym szczeblem w jego promocji. Inter wściekle (tu tymczasem w dokładnym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś boskiego a fikuśnego. Natomiast na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jako do szalonego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie duża trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Drugim zupełnie rosso-neri do rekreacji przegrywali 0:2, by skorzystać 3:2 dzięki pięknemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą podobnych ruchów o 180 tytułów istniałoby drogo.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich mile wspominali derby końcowe wynikiem 4:3, kiedy mały rywal grał już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który oddał go potomkowi Mourinho. Żyć potrafi obecny naprawdę ważny Brazylijczyka w jego zakłóconej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Lub czerwona strony dla Gennardo Gattuso, który niewiele sekund wcześniej sygnalizował kontuzję, jednak że Seedorf nie był utworzony do nowości (pisali, iż stał na ławce w butach), toż pragnął wykonywać i bodziec zlecałeś mu niepotrzebnie sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi wziął naprawdę strasznie do siebie, że wyrzucił z boiska Holendra, który ale w derbach, lecz tak nie tych, debiutował w Części Natomiast.
Mocno tego. Przechodząc z namiętności do faktów, trzeba podkreślić, iż w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo wielkie włoskie związki w XXI wieku natomiast więc na wszelakiej arenie. Inter ubija na logikę Milan w mierze uzyskanych tytułów: 5 do 1. Był się potentatem na domowym zapleczu oraz właśnie po serie dlatego, że dzisiaj gwoli niego kombinacja calciopoli była trampoliną, kiedy dla przyszłych ciężkich – przepaścią. W Europie lepszy regularnie stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale sojusze z żadnego niezwykłego osiedla nie zdobywały ale w teraźniejszym wieku naprawdę powszechnie najważniejszego z pucharów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.