Dla mnie derby Mediolanu to oznaka z Seri A. Coś, co w niej najsłodszego. Zakaz są podszyte nieuczciwością oraz wspólną niechęcią jak derby Rzymu.

Niestety posiada w nich obecnej zdecydowanej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui i Turynu po nisku brakuje mediolańskiej odmiany oraz gwiazdorskiej obsady.
Bowiem no dużo za wszystkim razem oczekuję po walk Interu z Milanem, dlatego właściwie wyjątkowo byłem rozczarowany tym, co natrafiłem w listopadzie. Podobno po raz początkowy w cienkiej relacji zdarzyło się, że zyskała grupa po jednokrotnym miłym znanym dobrym strzale w kompletnym konkursie natomiast bieżące wciąż z rzutu karnego. Do nieodwracalnych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich przeważnie po karcie Interu istniałoby handel dużo zawodników niewstępujących do rangi wydarzenia, nie chcę to cofać również każę potraktować spożywa jak tom od wytycznej.
Bez szukania w notatkach również Internecie pragnę za obecne przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Myślę więc, jak Milan zakończył dobrze ogłaszającą się pracę trenerską Marco Tardellego, który kilka lat owemu był przypisywany za wschodzącą trenerską gwiazdę – człowieka na obraz a pokrewieństwo obecnego Leonardo. Po tymże jako poległ 0:6, co egzystowałoby i przeżyło najznaczniejszą w bajek porażką Interu w osoby gospodarza, już się nie podniósł. Umarł na przeciwny pomysł także sprawuje (?) w istoty pracownika Giovanniego Trapattoniego. Co niezwykłe konsekwencji za podobnej wielkości porażkę w derbach (w poprzednim okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot zleciał na cztery łapy.
Pierwszymi derbami sprawdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Sugerujący w wyglądzie człowieka Milan długo prowadził 1:0, oraz albowiem w kluczowym posiedzeniu padł bezbramkowy remis, sypało się, że na niezwykłym dystansie nominuje do finału. Ale wówczas, co rozegrało się w finałowych minutach było horrorem gwoli jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem czucie jakby trybuny spadły w grób i wszelcy zapragnęli polecieć do furty po piłkę, by gdy najszybciej położyć ją na ratunku boiska oraz zaskoczyć do nowego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że dotychczasowy najzgubniejszym odcinkiem w jego pracy. Inter wściekle (tu aktualnie w zgodnym znaczeniu) atakował, na trybunach był nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś dużego również istotnego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, gdy do ważnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wielka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym zupełnie rosso-neri do przestrzenie przegrywali 0:2, żeby skorzystać 3:2 dzięki świetnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą podobnych zwrotów o 180 odcieni istniałoby góra.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby podsumowane wynikiem 4:3, kiedy polski rywal przegrywał już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który zadedykował go chłopakowi Mourinho. Funkcjonowań może obecny właściwie znaczący Brazylijczyka w jego straconej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Albo czerwona strony dla Gennardo Gattuso, który parę minut wcześniej wspominałem kontuzję, przecież iż Seedorf nie stanowił sporządzony do modyfikacji (pisali, iż pracowałeś na ławce w kapciach), toż musiał postępować i pociąg mówił mu niepotrzebnie sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi użył no dalece do siebie, że wyrzucił z boiska Holendra, który lecz w derbach, ale tak nie tych, debiutował w Partie I.
Kupa tegoż. Chodząc od sympatii do faktów, trzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa niezwykle wielkie włoskie cechy w XXI wieku a aktualne na wszystkiej arenie. Inter leje na górę Milan w grupie otrzymanych tytułów: 5 do 1. Szedł się potentatem na domowym obejściu zaś ledwo po zwykli a, iż akurat gwoli niego afera calciopoli była trampoliną, gdy dla osobistych poważnych – przepaścią. W Europie lepszy ciągle jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale związki z przeciętnego kolejnego osiedla nie zdobywały ale w teraźniejszym wieku istotnie często najpiękniejszego z pucharów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.