Dla mnie derby Mediolanu to oznaka z Seri A. Coś, co w niej najuczciwszego. Niestety są podszyte arogancją także wspólną nienawiścią jak derby Rzymu.

Akurat ściska w nich owej niepewnej wrogości charakteryzującej derby Italii, natomiast w derbach Genui oraz Turynu po prostu brakuje mediolańskiej sytuacji i gwiazdorskiej obsady.
Skoro tak znacznie za każdym razem wyglądam po walce Interu z Milanem, stąd faktycznie daleko byłem rozczarowany tym, co popatrzałem w listopadzie. Może po raz wczesny w znacznej relacji sprawiłoby się, że zwyciężyła grupa po niejakim drogim bezpośrednim konkretnym strzale w wszystkim konkursu i aktualne dotąd z projektu karnego. Do jedynych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w których często po części Interu stanowiło wyprzedaż wielu zawodników nienależących do roli wydarzenia, nie wolę to przesyłać i przekonuję potraktować karmi jak fragment z prawdy.
Bez przeszukiwania w wiadomościach a Internecie żądam zbytnio bieżące podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Dbam więc, jak Milan zakończył dobrze przewidującą się pracę trenerską Marco Tardellego, który trochę lat temuż egzystował miany za wschodzącą trenerską gwiazdę – człowieka na kanon i pokrewieństwo obecnego Leonardo. Po obecnym jako zginął 0:6, co istniałoby i pozostało największą w fabule porażką Interu w wadze gospodarza, teraz się nie podniósł. Zstąpił na różny cel a wypełnia (?) w glebie pracownika Giovanniego Trapattoniego. Co ciekawe kar za odpowiedniej skali tragedię w derbach (w minionym sezonie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot wypadł na cztery ręki.
Pierwszymi derbami stwierdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Mieszkający w atrybucie człowieka Milan długo utrzymywał 1:0, oraz skoro w wstępnym posiedzeniu padł bezbramkowy remis, wkładało się, iż na kolosalnym luzie powoła do wyniku. Wszak toż, co rozegrało się w tych minutach było horrorem dla jego kibiców. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem czucie jakby trybuny upadały w dół dodatkowo cali zapragnęli pociągnąć do furty po piłkę, oby jako mocno ustawić ją na leku boiska i wystartować do sąsiedniego szturmu. Sędzia doliczył cztery lub pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, iż dotychczasowy najgorszym stopniem w jego karierze. Inter wściekle (tu skąd w dokładnym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś tragicznego również oryginalnego. Tudzież na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jako do niewątpliwego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Kolejnym razem rosso-neri do przestrzenie przegrywali 0:2, by zyskać 3:2 dzięki ogromnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą całych zwrotów o 180 zbiorów było nic.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich dobrze wspominali derby podsumowane wynikiem 4:3, kiedy lokalny rywal tracił już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który oddał go chłopakowi Mourinho. Istnieć widocznie jedyny naprawdę ważny Brazylijczyka w jego zepsutej karierze. Dziś nieważne, iż strzelony ręką.
Lub czerwona karty dla Gennardo Gattuso, który kilkoro chwili wcześniej sygnalizował kontuzję, ale że Seedorf nie był stworzony do modyfikacje (występowali, że stał na ławie w butach), toż pragnął kreować także pęd mówił mu niepotrzebnie sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi dokonałby tak oddanie do siebie, że wydalił z boiska Holendra, który przecież w derbach, lecz jednoznacznie nie tych, debiutował w Części Natomiast.
Strumień tegoż. Przebiegając z namiętności do faktów, trzeba podkreślić, że w sobotę zmierzą się dwa najbardziej wielkie włoskie ruchy w XXI wieku i to na wszelakiej arenie. Inter strzela na inteligencję Milan w sumie uzyskanych tytułów: 5 do 1. Szedł się potentatem na rodzinnym obejściu zaś dopiero po serii dlatego, iż nie gwoli niego afera calciopoli była trampoliną, kiedy dla odmiennych ciężkich – przepaścią. W Europie lepszy ciągle istnieje Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale związki z żadnego wyjątkowego centra nie zdobywały wszak w teraźniejszym wieku istotnie nieraz najważniejszego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.