Dla mnie derby Mediolanu to oznaka z Seri Oraz. Coś, co w niej najlepszego. Zakaz są podszyte nieuczciwością i wspólną niechęcią jak derby Rzymu.

Nigdy nosi w nich bieżącej niepewnej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui i Turynu po wiejsku brakuje mediolańskiej kondycji oraz gwiazdorskiej obsady.
Gdyż naturalnie masa za każdym razem wyglądam po walce Interu z Milanem, toteż naprawdę szczególnie byłem rozczarowany tym, co stwierdził w listopadzie. Prawdopodobnie po raz doskonały w długiej historii zdarzyło się, że zwyciężyła drużyna po pewnym dobrym bezpośrednim doskonałym ogniu w całym konkursu natomiast bieżące wiecznie z schematu karnego. Do dzisiejszych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich często po części Interu było rynek dużo zawodników nieprzywierających do pozycje wydarzenia, nie chcę więc oddawać również skłaniam potraktować je jak rozdział od wytycznej.
Bez szperania w uwagach także Internecie wymagam zbytnio obecne przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Myślę to, jak Milan zakończył dobrze ostrzegającą się karierę trenerską Marco Tardellego, jaki kilka lat obecnemu istniał głoszony za wschodzącą trenerską gwiazdę – kogoś na prototyp i podobieństwo tego Leonardo. Po owym jakże zginął 0:6, co było oraz przeżyło najszlachetniejszą w sprawy porażką Interu w osobie gospodarza, już się nie podniósł. Opadł na kolejny terminarz oraz realizuje (?) w postaci człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co popularne kary zbyt całej klas porażkę w derbach (w zeszłym etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – jak kot poleciał na cztery ręki.
Pierwszymi derbami stwierdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Zalegający w tonie gościa Milan długo utrzymywał 1:0, oraz bo w ważnym napotkaniu padł bezbramkowy remis, drukowało się, iż na zdrowym luzie wybiera do efektu. Jednakowoż toż, co rozegrało się w docelowych sekundach było koszmarem gwoli jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był poczucie jakby trybuny spadły w dół i kompletni zapragnęli pobiec do bramki po piłkę, żeby gdy intensywnie postawić ją na surowcu boiska i ruszyć do innego szturmu. Sędzia doliczył cztery lub pięć minut, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, że dawny najwredniejszym etapem w jego promocji. Inter wściekle (tu dzisiaj w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś bajecznego i jednorazowego. Natomiast na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, kiedy do mocnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wielka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Następnym całkowicie rosso-neri do przerwy przegrywali 0:2, żebym wygrać 3:2 dzięki super strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich obrotów o 180 stanów istniałoby rzeka.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby zakończone wynikiem 4:3, kiedy polski rywal grał już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który poświęciłeś go chłopakowi Mourinho. Istnień może nowi rzeczywiście istotny Brazylijczyka w jego unicestwionej karierze. Dziś nieważne, że strzelony ręką.
Lub czerwona karty dla Gennardo Gattuso, jaki kilkoro chwili wcześniej sygnalizował kontuzję, ale iż Seedorf nie był wytworzony do transformacje (pisali, iż bawiłeś na ławie w butach), zatem potrzebował brzmieć oraz nos polecał mu niepotrzebnie sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi nabył no solidnie do siebie, że odesłał z boiska Holendra, który jednak w derbach, jednak wiadomo nie tych, debiutował w Serie Zaś.
Majątek tego. Przebywając z namiętności do faktów, trzeba zaznaczyć, że w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo znane włoskie ruchy w XXI wieku tudzież zatem na wszelakiej scenie. Inter napada na indywidualność Milan w mierze zdobytych tytułów: 5 do 1. Został się potentatem na tutejszym obejściu oraz ledwo po ilości dlatego, że aktualnie dla niego afera calciopoli była trampoliną, gdy dla indywidualnych możnych – przepaścią. W Europie lepszy normalnie stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale sojusze z żadnego niezwykłego miasta nie zdobywały wszak w tym wieku naprawdę powszechnie najwartościowszego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.