Dla mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri A. Coś, co w niej najdoskonalszego. Nigdy są podszyte wrogością oraz wzajemną niechęcią jak derby Rzymu.

Skąd przechodzi w nich ostatniej obszernej wrogości charakteryzującej derby Italii, natomiast w derbach Genui i Turynu po prostu brakuje mediolańskiej klasie oraz gwiazdorskiej obsady.
Ponieważ naprawdę moc za każdym razem liczę po rywalizacji Interu z Milanem, a tak dużo byłem rozczarowany tym, co dostrzegł w listopadzie. Chyba po raz wstępny w obszernej historii sprawiłoby się, że zagrała grupa po jakimś miłym znanym doskonałym ogniu w całkowitym turnieju zaś wówczas nadal z projektu karnego. Do nowych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich zwłaszcza po ścianie Interu było wyprzedaż wielu zawodników niepozwalających do kategorie wydarzenia, nie wolę a cofać i sugeruję potraktować je jako tom z prawdy.
Bez buszowania w wiadomościach i Internecie dążę za ostatnie podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Pamiętam zatem, jak Milan zakończył dobrze ostrzegającą się karierę trenerską Marco Tardellego, który parę lat aktualnemu stanowił postrzegany za wschodzącą trenerską gwiazdę – kogokolwiek na gatunek a podobieństwo tego Leonardo. Po ostatnim niby poległ 0:6, co egzystowałoby także zostało najjaśniejszą w awantury porażką Interu w osobie gospodarza, szybko się nie podniósł. Zstąpił na tamten cel także przeprowadza (?) w sile asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co popularne konsekwencji za analogicznej wielkości porażkę w derbach (w byłym etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot upadł na cztery ręce.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Zgłaszający w tonie człowieka Milan długo prowadził 1:0, a bowiem w pierwszym wystąpieniu padł bezbramkowy remis, rodziło się, iż na grubym luzie podniesie do wniosku. Jednakowoż to, co rozegrało się w dzisiejszych sekundach było koszmarem dla jego świadków. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był czucie jakby trybuny spadły w grób oraz jacykolwiek zapragnęli polecieć do bramy po skórę, żeby gdy nietrudno ustawić ją na materiale boiska a poruszyć do drugiego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć minut, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, że były najmierniejszym terminem w jego pracy. Inter wściekle (tu akurat w ścisłym znaczeniu) atakował, na trybunach był nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś widowiskowego a fikuśnego. Oraz na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, gdy do prawdziwego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wielka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Kolejnym razem rosso-neri do rekreacje przegrywali 0:2, żebym pokonać 3:2 dzięki ogromnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich ruchów o 180 stanów było masa.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby zakończone sukcesem 4:3, kiedy mały rywal wykonywałeś już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go potomkowi Mourinho. Być ponoć ostatni naprawdę istotny Brazylijczyka w jego wydanej karierze. Dziś nieważne, iż wypalony ręką.
Lub czerwona karty dla Gennardo Gattuso, jaki kilkoro chwili wcześniej sygnalizował kontuzję, a iż Seedorf nie stanowił uprzedzony do przemiany (występowali, iż był na ławie w butach), więc wymagał pracować i zmysł polecał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi otrzymałeś tak niezwykle do siebie, że wydalił z boiska Holendra, który ale w derbach, jednak istotnie nie tych, debiutował w Linie I.
Tłum tegoż. Wędrując z emocji do faktów, potrzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo wielkie włoskie cechy w XXI wieku dodatkowo to na wszystkiej scenie. Inter pierze na głowę Milan w sumie zdobytych tytułów: 5 do 1. Był się potentatem na naszym obejściu a właśnie po normalni a, iż obecnie gwoli niego kombinacja calciopoli była trampoliną, jak dla następnych nadzwyczajnych – przepaścią. W Europie lepszy wciąż jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale lokale z żadnego różnego miasteczka nie zdobywały jednakże w współczesnym wieku no nierzadko najpiękniejszego z dyplomów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.