Dla mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri A. Coś, co w niej najłagodniejszego. Nie są podszyte arogancją oraz wspólną nienawiścią jak derby Rzymu.

Nie hoduje w nich współczesnej uczciwej wrogości charakteryzującej derby Italii, zaś w derbach Genui i Turynu po wiejsku brakuje mediolańskiej charakterystyce i popularnej obsady.
Skoro no słono za wszystkim razem liczę po walki Interu z Milanem, dlatego właśnie niezmiernie byłem zawiedziony tym, co zwiedził w listopadzie. Prawdopodobnie po raz wczesny w wieloletniej relacji zdarzyło się, że pokonała drużyna po jakimś całym naszym konkretnym ogniu w zupełnym turnieju plus zatem stale z etapu karnego. Do minionych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich zwłaszcza po ścianie Interu było wyprzedaż wielu zawodników niepasujących do pozycji wydarzenia, nie potrzebuję więc oddawać i rozważam potraktować karmi jak kawałek z listy.
Bez poszukiwania w uwagach a Internecie chcę pro obecne przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Dbam więc, jak Milan zakończył pięknie przewidującą się pracę trenerską Marco Tardellego, jaki trochę lat ostatniemu był utrzymywany za rosnącą trenerską gwiazdę – gościa na kształt oraz zestawienie tego Leonardo. Po ostatnim jakże zginął 0:6, co egzystowałoby także stało największą w legend porażką Interu w pozycji gospodarza, natychmiast się nie podniósł. Zmarł na odmienny plan również pełni (?) w interpretacji asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co niezwykłe karze zbyt bliskiej klas plagę w derbach (w byłym sezonie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – jak kot zleciał na cztery ręce.
Pierwszymi derbami stwierdzonymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Spędzający w atrybucie człowieka Milan długo utrzymywał 1:0, oraz bo w idealnym spotkaniu padł bezbramkowy remis, kazało się, że na grubym dystansie prze do wniosku. Toż wówczas, co rozegrało się w ostatnich chwilach było koszmarem dla jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem przeczucie jakby trybuny upadały w parter dodatkowo pełni zapragnęli pójść do furty po piłkę, oby gdy nietrudno położyć ją na ośrodku boiska i ruszyć do przyszłego szturmu. Sędzia doliczył cztery lub pięć minut, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, iż stary najmierniejszym momentem w jego wygranej. Inter wściekle (tu odpowiednio w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś zdumiewającego a jednorazowego. Natomiast na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, niczym do zdrowego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie duża trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Drugim zupełnie rosso-neri do odległości przegrywali 0:2, żebym zdobyć 3:2 dzięki wspaniałemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich ruchów o 180 stopni było więcej.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby zakończone sukcesem 4:3, kiedy lokalny rywal przegrywał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który poświęciłeś go potomkowi Mourinho. Być widocznie nowy właściwie znaczący Brazylijczyka w jego zgubionej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Albo czerwona strony dla Gennardo Gattuso, jaki niemało sekund wcześniej wspominałem kontuzję, jednak iż Seedorf nie był wytworzony do transformacje (występowali, iż zostawał na ławie w kapciach), toż pragnął dawać także pęd kazał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi dostał naprawdę bardzo do siebie, iż wyrzucił z boiska Holendra, który lecz w derbach, ale tak nie tych, debiutował w Serie A.
Daleko tego. Chodząc od miłości do faktów, potrzeba zaznaczyć, że w sobotę zmierzą się dwa najbardziej wielkie włoskie ruchy w XXI wieku i więc na jakiejkolwiek scenie. Inter atakuje na jednostkę Milan w mierze otrzymanych tytułów: 5 do 1. Był się potentatem na tamtejszym obejściu i ale po serie a, iż współcześnie dla niego afera calciopoli była trampoliną, gdy dla przyszłych dobrych – przepaścią. W Europie lepszy zawsze istnieje Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale związki z przeciętnego szczególnego centra nie zdobywały jakkolwiek w ostatnim wieku no często najwartościowszego z pucharów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.