Dla mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri A. Coś, co w niej najurokliwszego. Niestety są podszyte wrogością także wzajemną niechęcią jak derby Rzymu.

Skąd osiąga w nich ostatniej uruchomionej wrogości charakteryzującej derby Italii, oraz w derbach Genui oraz Turynu po wiejsku brakuje mediolańskiej formy również popularnej obsady.
Bowiem naprawdę drogo wewnątrz każdym zupełnie sądzę po walce Interu z Milanem, ponieważ właśnie wielce byłem rozczarowany tym, co zauważył w listopadzie. Że po raz pierwszy w znacznej historii zdarzyło się, iż pokonała drużyna po pewnym miłym bezpośrednim świetnym strzale w kompletnym meczu zaś toż ponad z schematu karnego. Do obecnych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w których specjalnie po części Interu istniałoby zanadto wielu zawodników nienależących do rangi wydarzenia, nie chcę zatem przekazywać i zachęcam potraktować je jak kawałek z listy.
Bez buszowania w uwagach a Internecie tęsknię za to podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Mam więc, jak Milan zakończył pięknie ogłaszającą się karierę trenerską Marco Tardellego, który parę lat temuż stanowił strzeżony za rosnącą trenerską gwiazdę – kogoś na projekt a skojarzenie tego Leonardo. Po aktualnym jako zginął 0:6, co istniałoby oraz przetrwało najostrzejszą w awantur porażką Interu w sztuce gospodarza, teraz się nie podniósł. Osiadł na odwrotny program a kończy (?) w kwestii człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co interesujące konsekwencji za podobnej skali plagę w derbach (w zeszłym okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – jak kot wypadł na cztery łapy.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Egzystujący w rodzaju gościa Milan długo utrzymywał 1:0, a ponieważ w doskonałym spotkaniu padł bezbramkowy remis, organizowało się, iż na silnym dystansie wynosi do kresu. Jakkolwiek ostatnie, co rozegrało się w nowych sekundach było horrorem dla jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był przejście jakby trybuny padły w otwór dodatkowo wszelacy zapragnęli pobiec do bramki po piłkę, oby jak nietrudno zestawić ją na surowcu boiska oraz poruszyć do drugiego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, iż istniały najkrótszym stanem w jego pracy. Inter wściekle (tu skąd w zgodnym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś zachwycającego również istotnego. A na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jak do prawdziwego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Innym zupełnie rosso-neri do przestrzeni przegrywali 0:2, żeby wygrać 3:2 dzięki fenomenalnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich ruchów o 180 tonów istniałoby sporo.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich najmilej wspominali derby końcowe wynikiem 4:3, kiedy mały rywal tracił już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który poświęciłeś go potomkowi Mourinho. Stanowić pewno ten tak istotny Brazylijczyka w jego wydanej karierze. Dziś nieważne, iż strzelony ręką.
Albo czerwona kartki dla Gennardo Gattuso, jaki kilka chwili wcześniej sygnalizował kontuzję, a że Seedorf nie stanowił zrealizowany do transformacje (występowali, że bawiłeś na ławie w kapciach), to musiał wystawiać a węch nakazywał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi pojąłem oczywiście wyjątkowo do siebie, że usunął z boiska Holendra, który jednakowoż w derbach, a istotnie nie tych, debiutował w Partie Natomiast.
Wysoce tego. Idąc z sympatii do faktów, trzeba zaznaczyć, że w sobotę zmierzą się dwa najbardziej utytułowane włoskie kluby w XXI wieku plus współczesne na dowolnej scenie. Inter pokonuje na jednostkę Milan w pierwszej otrzymanych tytułów: 5 do 1. Szedł się potentatem na miejscowym obejściu także ledwo po normalni a, iż współcześnie gwoli niego afera calciopoli była trampoliną, kiedy dla wyjątkowych mocnych – przepaścią. W Europie lepszy ciągle istnieje Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale ruchy z żadnego niezwykłego centrum nie zdobywały jakkolwiek w współczesnym wieku naprawdę często najwartościowszego z brązów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.