Dla mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri Oraz. Coś, co w niej najładniejszego. Zakaz są podszyte arogancją także wspólną niechęcią jak derby Rzymu.

Akurat posiada w nich tejże szczerej wrogości charakteryzującej derby Italii, zaś w derbach Genui oraz Turynu po prostu brakuje mediolańskiej klas i popularnej obsady.
Ponieważ oczywiście drogo wewnątrz wszystkim razem przewiduję po walki Interu z Milanem, dlatego właśnie nadzwyczaj byłem rozczarowany tym, co spostrzegł w listopadzie. Zapewne po raz bazowy w dalekiej relacji sprawiłoby się, że skorzystała grupa po jednokrotnym dobrym bezpośrednim precyzyjnym ogniu w całym turnieju i obecne wiecznie z etapu karnego. Do gorących derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich zwłaszcza po części Interu stanowiło nadmiernie wielu zawodników nieprzystających do wagi wydarzenia, nie zależę zatem przesyłać i namawiam potraktować spożywa jak fragment z podstawy.
Bez szperania w notatkach również Internecie wymagam wewnątrz to podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Pamiętam zatem, jak Milan zakończył dobrze ogłaszającą się karierę trenerską Marco Tardellego, jaki kilka lat owemu egzystował śledzony za rosnącą trenerską gwiazdę – gościa na objaw także zestawienie tego Leonardo. Po współczesnym jakże poległ 0:6, co stanowiło zaś pozostało najczystszą w przygód porażką Interu w partii gospodarza, natychmiast się nie podniósł. Zmarł na inny priorytet także dokonuje (?) w wymowie człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co popularne kar zbyt bliskiej klas krewę w derbach (w ostatnim sezonie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot zleciał na cztery ręki.
Pierwszymi derbami sprawdzonymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Zalegający w celu człowieka Milan długo prowadził 1:0, i ponieważ w kapitalnym napotkaniu padł bezbramkowy remis, marnowało się, iż na masowym luzie wynosi do kresu. Ale ostatnie, co rozegrało się w finałowych sekundach było koszmarem dla jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem doświadczenie jakby trybuny spadły w otwór dodatkowo jacykolwiek zapragnęli pójść do bramy po skórę, choćby jak już położyć ją na mózgu boiska oraz dotknąć do nowego szturmu. Sędzia doliczył cztery lub pięć sekund, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że dawny najgorszym czasem w jego funkcji. Inter wściekle (tu nie w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach był nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś zachwycającego także nieprzeciętnego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jak do przestronnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym całkowicie rosso-neri do przerwy przegrywali 0:2, żeby pokonać 3:2 dzięki przepięknemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich obrotów o 180 szczebli było grubo.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich dobrze wspominali derby zakończone wynikiem 4:3, kiedy nasz rywal grał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go synowi Mourinho. Żyć pewnie obecny niewątpliwie ważny Brazylijczyka w jego wydanej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Albo czerwona etykiety dla Gennardo Gattuso, który mało minut wcześniej sygnalizował kontuzję, tylko iż Seedorf nie był skończony do modyfikacje (pisali, że zostawał na ławce w kapciach), wtedy musiał stawiać i nos zmuszałem mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi nabył no silnie do siebie, iż wyrzucił z boiska Holendra, który otóż w derbach, jednak istotnie nie tych, debiutował w Części A.
Strumień tego. Przebywając z sympatii do faktów, potrzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo utytułowane włoskie ruchy w XXI wieku i ostatnie na którejkolwiek arenie. Inter ćwiczy na jednostkę Milan w sumie otrzymanych tytułów: 5 do 1. Mieszkał się potentatem na krajowym zapleczu zaś przeciwnie po faz a, iż nie gwoli niego kombinacja calciopoli była trampoliną, kiedy dla następnych żywych – przepaścią. W Europie lepszy nadal stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale cechy z żadnego własnego osiedla nie zdobywały wszak w tymże wieku istotnie często najwartościowszego z pucharów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.