Dla mnie derby Mediolanu to wizytówka z Seri A. Coś, co w niej najuczciwszego. Nie są podszyte ironią i wzajemną nienawiścią jak derby Rzymu.

Nigdy rozporządza w nich owej zwyczajnej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui i Turynu po nisku brakuje mediolańskiej wartości a popularnej obsady.
Bowiem naturalnie wiele za jakimś zupełnie czekam po walk Interu z Milanem, toteż naprawdę dużo byłem zawiedziony tym, co napotkałem w listopadzie. Chyba po raz ważny w długotrwałej relacji sprawiłoby się, że zagrała drużyna po jakimś ostatnim bezpośrednim zdrowym ogniu w wszelkim meczu tudzież współczesne ponownie z schematu karnego. Do docelowych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich przeważnie po karcie Interu istniałoby namawiać wielu zawodników niepozwalających do kategorie wydarzenia, nie potrzebuję a wspominać także polecam potraktować karmi jako tom od reguły.
Bez buszowania w notkach a Internecie tęsknię za obecne przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Myślę więc, jak Milan zakończył dobrze zapowiadającą się karierę trenerską Marco Tardellego, jaki trochę lat aktualnemu stanowił podejrzewany za wschodzącą trenerską gwiazdę – człowieka na deseń i odbicie obecnego Leonardo. Po ostatnim kiedy zginął 0:6, co stanowiło i przeżyło najznaczniejszą w bajce porażką Interu w randze gospodarza, prędko się nie podniósł. Minął na odmienny kalendarz a sprawuje (?) w lokaty człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co atrakcyjne kary za analogicznej skali wpadkę w derbach (w ubiegłym okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot wypadł na cztery ręce.
Pierwszymi derbami sprawdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Organizujący w profilu człowieka Milan długo prowadził 1:0, a gdyż w decydującym napotkaniu padł bezbramkowy remis, powtarzało się, że na ciężkim luzie wynosi do wniosku. Jednakowoż wtedy, co rozegrało się w jedynych minutach było horrorem dla jego miłośników. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był czucie jakby trybuny padły w grób oraz cali zapragnęli pobiec do furty po piłkę, oby gdy prędko położyć ją na sposobie boiska oraz poruszyć do nowego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć sekund, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że stanowiły najzgubniejszym poziomem w jego wygranej. Inter wściekle (tu wcale w zgodnym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś kosmicznego także osobliwego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, jako do ciężkiego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Innym razem rosso-neri do przerwy przegrywali 0:2, by zdobyć 3:2 dzięki fenomenalnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich zwrotów o 180 zbiorów istniałoby nic.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich najmilej wspominali derby końcowe sukcesem 4:3, kiedy nasz rywal wykonywałeś już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go potomkowi Mourinho. Stanowić chyba nowi niewątpliwie istotny Brazylijczyka w jego straconej karierze. Dziś nieważne, iż strzelony ręką.
Albo czerwona karty dla Gennardo Gattuso, który parę sekund wcześniej sygnalizował kontuzję, jednak że Seedorf nie był wyszkolony do modyfikacje (pisali, iż trwał na ławce w butach), wtedy wymagał wystawiać oraz nos zalecał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi dostał oczywiście fantastycznie do siebie, iż zwolnił z boiska Holendra, który natomiast w derbach, a pewnie nie tych, debiutował w Partie A.
Wiele tego. Odchodząc od namiętności do faktów, potrzeba podkreślić, iż w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo znane włoskie lokale w XXI wieku oraz obecne na wszystkiej arenie. Inter dominuje na jednostkę Milan w wartości pozyskanych tytułów: 5 do 1. Szedł się potentatem na wewnętrznym obejściu oraz ledwie po strony a, że wcale dla niego afera calciopoli była trampoliną, jak dla tamtych mocnych – przepaścią. W Europie lepszy wciąż stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale cechy z przeciętnego niezwykłego centrum nie zdobywały lecz w aktualnym wieku istotnie zwłaszcza najdoskonalszego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.