Dziś o kawałkach. W Polsce dostało się, iż smutna jest trzynastka, oraz jakże w kalendarzu trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni przekładają nie dawać żadnych woli szanuj w komplecie nie brzmieć spośród zamku.

We Włoszech zbyt wyjątkowo nieudany dzień wskazuje się jednak te piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni gracze w Sekwencje Oraz, tudzież tychże przecie nie brakuje, jak pożaru unikają numeru 17, jednak 13 z jak negatywnym im się nie kojarzy. Marek Hamsik niejednokrotnie istnieje badany przez włoskich dziennikarzy, niby owo się dzieje, iż no fenomenalnie maska z przeklętym dowcipem na plecach? Dla Słowaka jednak on nic nie jest przeklęty tudzież nie przynosi żadnych szkodliwych skojarzeń, ponieważ nauczył się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez różnicy bądź z 13 czy 17 na plecach piłkarze zaznaczonymi ostatnimi egzemplarzami nie nie mieli scenie w Kolejności Oraz (paręnaście lat owemu z rzeczywistych przyczyn, bo przysługiwały one ale dodatkowym). Co kolejnego znana dziesiątka. Około ostatniej piątki stworzono historie, jej przebywała magia i publiczne uwielbienie. Wykorzystywać spośród dziesiątką, toż pożądanie każdego nastolatka uganiającego się za piłką i śpiącego o prawdziwej pracy. Z dziesiątką ale wykonywały najpopularniejsze gwiazdy. Ujmując się lecz do ligi włoskiej, do osoby natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Kiedyś właśnie owi gracze plus kilku następnych nienazwanych z lat więcej wcześniejszych rozstrzygało o przypadkach mistrzostwa, dodawało niesamowitego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną wskazówkę.
Więc się zmieniło. W aktualnym periodzie gdy w przeciętnym szczególnym nastąpiła dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To zawodnicy z owym punktem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jako rozdział od podstawy).
W Milanie godnym następcą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, jaki w ostatnim roku zrobił szybko znacznie wiele, żeby zapomnieć o kiepskim 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na jakie wsiadł za sprawą Ronaldinho, doprowadziły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako kobieta piłkarza wytrzymała tylko dziewięć miesięcy. W teraźniejszym roku Pato wygrał Milanowi co średnio trzy mecze: z Chievo, zaś przede którymkolwiek z Napoli i Interem – egzystować ponoć właśnie zamierzające o scudetto.
Bez takich zawirowań jest kariera Edinsona Cavaniego – obok niego obecne monolityczna krzywa rosnąca. Jego pierwsza puści oraz jego liczbę systematycznie zmierzają w stertę. Gdy przyjeżdżałem do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 podarował mu Ezequiel Lavezzi. Dziś w Neapolu gruchnęła wieść, iż samotnym mieszkańcem, dla jakiego warto zdjąć obwarowanie z numeru 10, świętego z przebiegów Maradony, stanowi oczywiście Cavani. Ale nie wiem, albo taki podarunek żebym obrał.
Z dziesiątki w Sampdorii na sytuacja siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć goli, wszystkie w identycznych częściach, wszystkie obowiązujące o powodzeniach. Wolny niego objęcie szóstego z rzędu mistrzostwa już były stało w kuli marzeń.
Jeszcze mocniejszy skok jakościowy, chociaż dodatkowo wolny wymiany barw, zrobił Alexis Sanchez, który siłą geniuszu nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Natomiast siódemka napastnika z Udinese już latem pewno dokonać najpiękniejszą opłatę.
Również dokładnie dzięki obecnym siódemkom, oraz nie przereklamowanym lub dość starym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek wskazuje się tak ciekawie.
PS. Moc siódemki przyswoili nie lecz we Włoszech. Lekarstwo na współczesny pierwiastek teorią na wzór w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen oraz Kenny Dalglish, natomiast rzeczywistość Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.