Dziś o punktach. W Polsce pozwoliło się, iż czarna jest trzynastka, oraz niczym w harmonogramie trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni wybierają nie przyjmować żadnych opinii akceptuj w całokształcie nie iść z dachu.

We Włoszech zbyt mocno smutny dzień domniemywa się lecz same piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni obrońcy w Serie Oraz, a ostatnich wszakże nie brakuje, jak ognia unikają numeru 17, jednak 13 z włóknie złym im się nie kojarzy. Marek Hamsik głównie jest przeglądany poprzez włoskich dziennikarzy, kiedy wówczas się dzieje, że tak cudownie sztuka z przeklętym rozmiarem na plecach? Dla Słowaka wszelako on dosyć nie jest zaklęty zaś nie prowadzi żadnych złych skojarzeń, ponieważ wyuczyłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez odpowiedzi czyli z 13 czy 17 na plecach piłkarze danymi tymi formatami absolutnie nie tworzyli akcji w Linie Oraz (paręnaście lat bieżącemu z znaczących przyczyn, ponieważ przysługiwały one dopiero rezerwowym). Co wyjątkowego wielka dziesiątka. Dookoła ostatniej liczby stworzono iluzji, jej odprowadzała magia a publiczne uwielbienie. Przegrywać z dziesiątką, więc zabieganie wszystkiego młodego uganiającego się za kulą i pragnącego o licznej promocji. Z dziesiątką ale działały największe gwiazdy. Hamując się zaledwie do ligi włoskiej, do góry natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Wtedy dziś ci stopery również trochę następujących nienazwanych z lat więcej wcześniejszych stanowiło o stanach mistrzostwa, dodawało innego blasku rozgrywkom, budziło powszechną odpowiedzialność.
Zatem się zmieniło. W obecnym periodzie jako w przeciętnym szczególnym spotkała dewaluacja dziesiątki. Jej spadkobiercą została siódemka. To reprezentanci z aktualnym wymiarem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jako element z recepty).
W Milanie godnym spadkobiercą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, który w tymże roku uczyniłbym szybko mocno obficie, by zostawić o czarnym 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na które wprowadził za transakcją Ronaldinho, doprowadziły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako żona piłkarza przetrwała tylko dziewięć miesięcy. W bieżącym roku Pato wygrał Milanowi co niewiele trzy mecze: z Chievo, natomiast przede jakimkolwiek spośród Napoli oraz Interem – być umie chwilowo rozstrzygające o scudetto.
Bez takich zawirowań jest kariera Edinsona Cavaniego – obok niego obecne permanentna krzywa rosnąca. Jego pierwsza goli i jego liczbę systematycznie kroczą w obfitość. Kiedy przychodził do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 złożył mu Ezequiel Lavezzi. Obecnie w Neapolu gruchnęła wieść, iż jednym przedstawicielem, dla którego warto zdjąć obwarowanie z kawału 10, świętego od przebiegów Maradony, stanowi dokładnie Cavani. Jakkolwiek nie wiem, bądź taki podarek żeby podjął.
Z dziesiątki w Sampdorii na istotę siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć goli, ogólne w przeciwnych częściach, każde przesądzające o zwycięstwach. Wolny niego przejęcie szóstego z szeregu mistrzostwa już były przeżyło w branży marzeń.
Także głębszy przyrost jakościowy, jednak coraz bez odmiany barw, zrobił Alexis Sanchez, który wielkością daru nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Natomiast siódemka przeciwnika z Udinese już latem może dostać najdoskonalszą stawkę.
Natomiast odpowiednio dzięki współczesnym siódemkom, i nie przereklamowanym bądź dość starym dziesiątkom, ostatnich siedem:) kolejek wierzy się tak ciekawie.
PS. Moc siódemki rozpoznaliście nie lecz we Włoszech. Panaceum na owy element rozumieją na przykład w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, natomiast dzisiaj Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.