Dzisiaj o formatach. W Polsce zapożyczyło się, że krytyczna jest trzynastka, tudzież niczym w terminarzu trzynastka pojawia się przy piątku, to przesądni intencją nie pobierać żadnych usterce kochaj w zespole nie odchodzić z zakładzie.

We Włoszech za najbardziej krytyczny dzień wierzy się lecz też piątek, ale siedemnastego. Dlatego przesądni obrońcy w Kolejności A, a tych wszak nie brakuje, jak pożaru unikają numeru 17, natomiast 13 z niczym czarnym im się nie kojarzy. Marek Hamsik częstokroć istnieje pytany przez włoskich dziennikarzy, kiedy aktualne się dzieje, iż oczywiście pięknie występuje z przeklętym formatem na plecach? Dla Słowaka niemniej on przenigdy nie jest zaklęty tudzież nie przynosi żadnych szkodliwych skojarzeń, ponieważ wyuczyłem się w słowiańskiej kulturze pechowej trzynastki.
Bez różnicy czyli z 13 czy 17 na plecach piłkarze dokładnymi ostatnimi egzemplarzami zupełnie nie mieli legend w Linie Oraz (paręnaście lat temuż spośród zrozumiałych przyczyn, bo przypadały one właśnie rezerwowym). Co różnego święta dziesiątka. Wszędzie ostatniej litery stworzono historii, jej prowadziła magia także słynne uwielbienie. Przedstawiać spośród dziesiątką, więc pragnienie jakiegoś nastolatka uganiającego się za piłką i śpiącego o głębokiej karierze. Z dychą jednak odgrywały najogromniejsze gwiazdy. Obcinając się ale do ligi włoskiej, do latarni natychmiast przychodzą: Diego Maradona, Michel Platini, Zico, Roberto Baggio, Francesco Totti czy Alessandro Del Piero. Wtedy właśnie owi gracze także mało odmiennych nienazwanych spośród lat coraz wcześniejszych rozstrzygało o losach mistrzostwa, nadawało niesamowitego blasku rozgrywkom, przykuwało powszechną wymówkę.
Aktualne się zmieniło. W obecnym sezonie jak w przeciętnym innym nastąpiła dewaluacja dziesiątki. Jej następcą została siódemka. To reprezentanci spośród niniejszym egzemplarzem świecą najjaśniej (Antonio Di Natale potraktuję jak element z normy).
W Milanie godnym spadkobiercą Andrija Szewczenki (wielokrotnego kata Interu w derbach Mediolanu) został Pato, jaki w teraźniejszym roku zbudował już daleko obficie, żeby zapomnieć o przykrym 2010. Wtedy kontuzja goniła kontuzję, złe ścieżki, na jakie wsiadł za sprawą Ronaldinho, doprowadziły do rozwodu. Aktorka Sthefany De Brito jako żona piłkarza przetrwała tylko dziewięć miesięcy. W tym roku Pato wygrał Milanowi co nieco trzy mecze: z Chievo, a przede każdym z Napoli oraz Interem – egzystować potrafi obecnie trudne o scudetto.
Bez takich zawirowań jest kariera Edinsona Cavaniego – u niego zatem wieczna krzywa rosnąca. Jego grupa surowi plus jego zaleta systematycznie dążą w masę. Jak wnosił do Napoli, wspaniałomyślnie numer 7 przesłał mu Ezequiel Lavezzi. Tymczasem w Neapolu gruchnęła wieść, że miłym przedstawicielem, dla którego warto zdjąć zamówienie z ananasa 10, świętego od sezonów Maradony, jest dopiero Cavani. Wszakże nie wiem, czy taki prezent żeby zareagował.
Spośród dziesiątki w Sampdorii na idea siódemki z Interze zrezygnował Giampaolo Pazzini. Od 30 stycznia strzelił dla Interu sześć goli, globalne w różnych połowach, wszystkie trudne o zwycięstwach. Bez niego zyskanie szóstego z ciągu mistrzostwa już kiedyś zostało w atmosferze marzeń.
Więcej wyższy ruch jakościowy, choć nadal bez poprawki barw, zrobił Alexis Sanchez, który skalą daru nie ustępuje ani Pato, ani Cavaniemu. Natomiast siódemka piłkarza z Udinese już latem potrafi dojść największą wartość.
A owszem dzięki współczesnym siódemkom, zaś nie przereklamowanym bądź kawałek podstarzałym dziesiątkom, tych siedem:) kolejek ogłasza się tak fascynująco.
PS. Moc siódemki wyróżniliśmy nie chociaż we Włoszech. Atrakcyjność na ów wątek zgodą na przykład w Liverpoolu: kiedyś Kevin Keegen i Kenny Dalglish, natomiast dzisiaj Luis Suarez.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.