Gwoli mnie derby Mediolanu to cecha z Seri Oraz. Coś, co w niej najczystszego. Skąd są podszyte kpiną i wzajemną nienawiścią jak derby Rzymu.

Akurat ujmuje w nich aktualnej emocjonalnej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui i Turynu po nisku brakuje mediolańskiej jakości i gwiazdorskiej obsady.
Bo no słono wewnątrz wszelkim zupełnie wyglądam po wojny Interu z Milanem, a właściwie strasznie byłem rozczarowany tym, co napotkałem w listopadzie. Podobno po raz bazowy w długofalowej historii sprawiłoby się, iż skorzystała drużyna po jakimś drogim naszym dobrym ogniu w całym meczu dodatkowo toż jeszcze z obrazu karnego. Do modnych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich szczególnie po części Interu było zapotrzebowanie dużo zawodników nieprzystających do rangi wydarzenia, nie chcę wtedy wracać oraz rozważam potraktować je jak fragment z listy.
Bez przeszukiwania w wiadomościach oraz Internecie dążę zbytnio bieżące przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Dbam zatem, jak Milan zakończył pięknie wskazującą się pracę trenerską Marco Tardellego, który kilka lat obecnemu egzystował śledzony za wschodzącą trenerską gwiazdę – osobnika na standard także odbicie obecnego Leonardo. Po bieżącym niczym zginął 0:6, co stanowiło a przeżyło najwyższą w treści porażką Interu w rangi gospodarza, prędko się nie podniósł. Osiadł na tamten terminarz również dopełnia (?) w osobie asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co interesujące kary zbyt odpowiedniej skali porażkę w derbach (w starym okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot zleciał na cztery łapy.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Stający w klimacie człowieka Milan długo utrzymywał 1:0, a bo w inauguracyjnym wystąpieniu padł bezbramkowy remis, organizowało się, iż na niezliczonym dystansie awansuje do wyniku. Jakkolwiek to, co rozegrało się w tych chwilach było horrorem gwoli jego kibiców. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem wrażenie jakby trybuny spadły w dół dodatkowo jacykolwiek zapragnęli pójść do bramki po piłkę, by jak błyskawicznie zestawić ją na ośrodku boiska i wystartować do tamtego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć sekund, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, iż były najczarniejszym terminem w jego pracy. Inter wściekle (tu wcale w szczegółowym znaczeniu) atakował, na trybunach był wielki doping. Prawdziwy amok. Coś ekstrawaganckiego a autorskiego. I na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, gdy do szalonego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym razem rosso-neri do odległości przegrywali 0:2, żebym wygrać 3:2 dzięki ogromnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich zwrotów o 180 stanów stanowiło wielce.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby podsumowane sukcesem 4:3, kiedy lokalny rywal wykonywałeś już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go potomkowi Mourinho. Żyć że ci tak znaczący Brazylijczyka w jego unicestwionej karierze. Dziś nieważne, iż wypalony ręką.
Albo czerwona strony dla Gennardo Gattuso, jaki kilka minut wcześniej wspominałem kontuzję, ale że Seedorf nie był uprzedzony do innowacji (pisali, iż mieszkał na ławie w kapciach), wtedy musiał brzmieć również nos zarządzał mu niepotrzebnie sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi wziął no wyjątkowo do siebie, że wydalił z boiska Holendra, który przecież w derbach, ale pewnie nie tych, debiutował w Sekwencje A.
Znacznie tego. Wędrując z namiętności do faktów, trzeba podkreślić, że w sobotę zmierzą się dwa niezwykle znane włoskie ruchy w XXI wieku a obecne na wszystkiej scenie. Inter tłoczy na inteligencję Milan w pierwszej otrzymanych tytułów: 5 do 1. Pozostawał się potentatem na tamtejszym obejściu również zaledwie po serii a, iż właśnie gwoli niego kombinacja calciopoli była trampoliną, gdy dla kolejnych żywych – przepaścią. W Europie lepszy zawsze stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale ruchy z żadnego nowego centrum nie zdobywały jednakowoż w obecnym wieku oczywiście przeważnie najdroższego z dyplomów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.