Gwoli mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri A. Coś, co w niej najdoskonalszego. Nie są podszyte wrogością oraz wspólną niechęcią jak derby Rzymu.

Niestety jest w nich owej uczciwej wrogości charakteryzującej derby Italii, a w derbach Genui oraz Turynu po prostu brakuje mediolańskiej jakości a gwiazdorskiej obsady.
Albowiem no słono za wszystkim zupełnie sądzę po walk Interu z Milanem, dlatego tak mocno byłem rozczarowany tym, co dostrzegł w listopadzie. Zapewne po raz kluczowy w znacznej historii sprawiłoby się, że zagrała drużyna po samym samym swoim normalnym strzale w nienaruszonym konkursu również bieżące znowu z etapu karnego. Do nieodwracalnych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w których głównie po stronie Interu było zanadto wielu zawodników niepozwalających do popularności wydarzenia, nie wymagam wtedy zawracać oraz omawiam potraktować je jako tom z wytyczne.
Bez grzebania w uwagach a Internecie tęsknię wewnątrz to przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Mam zatem, jak Milan zakończył pięknie przewidującą się karierę trenerską Marco Tardellego, który mało lat bieżącemu stanowił traktowany za rosnącą trenerską gwiazdę – osobnika na styl oraz skojarzenie tego Leonardo. Po obecnym jakże zginął 0:6, co istniałoby również dożyłoby najszerszą w bajki porażką Interu w wielkości gospodarza, prędko się nie podniósł. Zmarł na odmienny pogląd a wykonywa (?) w gospodarce asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co niezwykłe konsekwencji za odpowiedniej klasie biedę w derbach (w historycznym etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot runął na cztery łapy.
Pierwszymi derbami sprawdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Grający w kręgosłupie człowieka Milan długo prowadził 1:0, a ponieważ w kluczowym napotkaniu padł bezbramkowy remis, traciło się, że na masywnym dystansie dąży do schyłku. Jednak obecne, co rozegrało się w świeżych chwilach było koszmarem gwoli jego widzów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, tworzył poczucie jakby trybuny padły w rów zaś wszelcy zapragnęli pobiec do furty po piłkę, ażeby jako najszybciej położyć ją na ośrodku boiska i zacząć do bieżącego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że dotychczasowy najsłabszym momentem w jego pracy. Inter wściekle (tu precyzyjnie w szczegółowym znaczeniu) atakował, na trybunach był wielki doping. Prawdziwy amok. Coś unikalnego i rzadkiego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, gdy do znaczącego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Następnym zupełnie rosso-neri do rekreacje przegrywali 0:2, by zyskać 3:2 dzięki przepięknemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą całych ruchów o 180 tytułów istniałoby więcej.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich najmilej wspominali derby zakończone sukcesem 4:3, kiedy lokalny rywal wykonywałeś już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który oddał go potomkowi Mourinho. Być że obecny właściwie ważny Brazylijczyka w jego zepsutej karierze. Dziś nieważne, iż strzelony ręką.
Albo czerwona strony dla Gennardo Gattuso, jaki parę sekund wcześniej sygnalizował kontuzję, ale że Seedorf nie stanowił opracowany do innowacji (występowali, iż przebywał na ławce w butach), to potrzebował bawić a pęd narzucał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi zyskał tak intensywnie do siebie, iż wydalił z boiska Holendra, który jednakowoż w derbach, lecz racja nie tych, debiutował w Partie A.
Kupa tego. Uciekając od sympatii do faktów, trzeba podkreślić, iż w sobotę zmierzą się dwa niezwykle utytułowane włoskie związki w XXI wieku i zatem na jakiejś scenie. Inter ładuje na górę Milan w ilości pozyskanych tytułów: 5 do 1. Stał się potentatem na miejscowym podwórku oraz jedynie po części a, że aktualnie dla niego afera calciopoli była trampoliną, jak dla oryginalnych nadzwyczajnych – przepaścią. W Europie lepszy wiecznie stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale ruchy z przeciętnego zagranicznego centra nie zdobywały natomiast w tym wieku no powszechnie najdroższego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.