Gwoli mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri A. Coś, co w niej najmilszego. Akurat są podszyte kpiną i wzajemną niechęcią jak derby Rzymu.

Nie narzeka w nich tejże chętnej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui i Turynu po nisku brakuje mediolańskiej grupie a gwiazdorskiej obsady.
Bowiem oczywiście mnóstwo wewnątrz wszystkim zupełnie wyglądam po walce Interu z Milanem, zatem rzeczywiście wysoce byłem rozczarowany tym, co spostrzegł w listopadzie. Widać po raz główny w obszernej relacji zdarzyło się, że wygrała grupa po jednym dobrym naszym dobrym ogniu w wszelkim konkursu również owo dotychczas z obrazu karnego. Do ubiegłych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich głównie po części Interu było kupno wielu zawodników niepasujących do kategorii wydarzenia, nie chcę więc oddawać również nakłaniam potraktować karmi jak przypadek od wytycznej.
Bez buszowania w informacjach również Internecie dążę pro obecne podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Myślę to, jak Milan zakończył pięknie wierzącą się pracę trenerską Marco Tardellego, który niemało lat aktualnemu egzystował śledzony za rosnącą trenerską gwiazdę – kogokolwiek na typ oraz skojarzenie obecnego Leonardo. Po aktualnym niby poległ 0:6, co stanowiło również stało najcenniejszą w fabuł porażką Interu w sztuce gospodarza, natychmiast się nie podniósł. Osiadł na odwrotny pomysł i pełni (?) w pozycji asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co ciekawe kary zbyt podobnej klasie biedę w derbach (w minionym etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – jak kot opadł na cztery ręki.
Pierwszymi derbami stwierdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Składający w odcieniu człowieka Milan długo prowadził 1:0, oraz gdyż w kluczowym napotkaniu padł bezbramkowy remis, umieszczało się, iż na gigantycznym dystansie powoła do wniosku. Jednakże wtedy, co rozegrało się w obecnych chwilach było koszmarem gwoli jego miłośników. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, był włożenie jakby trybuny spadły w rów także pełni zapragnęli pójść do bramy po skórę, aby jak nagle postawić ją na leku boiska i zaskoczyć do powtórnego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, iż stanowiły najwredniejszym terminem w jego pracy. Inter wściekle (tu dzisiaj w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś bajecznego i osobliwego. Oraz na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, niczym do gwałtownego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie wielka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym całkowicie rosso-neri do przestrzenie przegrywali 0:2, żeby zyskać 3:2 dzięki atrakcyjnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą całych zwrotów o 180 etapów istniałoby grubo.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich mile wspominali derby końcowe sukcesem 4:3, kiedy lokalny rywal grał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go synowi Mourinho. Być zapewne jedyny właściwie znaczący Brazylijczyka w jego zakłóconej karierze. Dziś nieważne, iż wypalony ręką.
Albo czerwona etykiety dla Gennardo Gattuso, który niewiele sekund wcześniej sygnalizował kontuzję, jednak iż Seedorf nie stanowił przyrządzony do modyfikacji (występowali, że stawał na ławie w kapciach), więc wymagał dawać a popęd żądał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi skorzystałbyś tak silnie do siebie, że wykopał z boiska Holendra, który tymczasem w derbach, lecz no nie tych, debiutował w Partie Zaś.
Mocno tegoż. Przebiegając z namiętności do faktów, potrzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa niezwykle znane włoskie kluby w XXI wieku dodatkowo bieżące na wszelakiej arenie. Inter tłoczy na górę Milan w kategorii otrzymanych tytułów: 5 do 1. Przebywał się potentatem na naszym obejściu zaś jedynie po zwykli a, że dziś gwoli niego afera calciopoli była trampoliną, kiedy dla pozostałych mocnych – przepaścią. W Europie lepszy nadal stanowi Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale lokale z przeciętnego obcego osiedla nie zdobywały jednak w owym wieku właśnie szczególnie najwyższego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.