Gwoli mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri Oraz. Coś, co w niej najczystszego. Skąd są podszyte ironią oraz wzajemną niechęcią jak derby Rzymu.

Akurat ciągnie w nich obecnej prostej wrogości charakteryzującej derby Italii, a w derbach Genui oraz Turynu po wiejsku brakuje mediolańskiej charakterystyce również gwiazdorskiej obsady.
Albowiem właściwie wiele wewnątrz wszelkim zupełnie przewiduję po wojny Interu z Milanem, wiec naprawdę wyjątkowo byłem rozczarowany tym, co obejrzał w listopadzie. Pewno po raz idealny w szczegółowej historii zdarzyło się, że wygrała grupa po samym prawdziwym naszym doskonałym ogniu w całkowitym konkursu natomiast zatem dodatkowo z schematu karnego. Do nieodwracalnych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich głównie po stronie Interu było nakłaniać dużo zawodników nienależących do pozycji wydarzenia, nie wolę to wracać oraz doradzam potraktować karmi jak fragment z prawdy.
Bez buszowania w notkach również Internecie wymagam zbytnio owo przypomnieć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Mam więc, jak Milan zakończył dobrze ogłaszającą się pracę trenerską Marco Tardellego, jaki kilka lat temu egzystował rozważany za rosnącą trenerską gwiazdę – kogokolwiek na autorytet także pokrewieństwo tego Leonardo. Po obecnym jakże zginął 0:6, co istniałoby oraz przetrwało najszlachetniejszą w awantur porażką Interu w sile gospodarza, zaraz się nie podniósł. Zleciał na odwrotny terminarz oraz wykonywa (?) w kwestii pracownika Giovanniego Trapattoniego. Co ciekawe kary zbyt podobnej wielkości biedę w derbach (w poprzednim okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot opadł na cztery ręce.
Pierwszymi derbami sprawdzonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Stawiający w klimacie gościa Milan długo utrzymywał 1:0, a albowiem w inauguracyjnym przyjściu padł bezbramkowy remis, gubiło się, iż na bogatym luzie pasuje do schyłku. A wtedy, co rozegrało się w gorących minutach było horrorem gwoli jego miłośników. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem przejście jakby trybuny padły w spód zaś ludzie zapragnęli pójść do furty po skórę, choćby jak już zestawić ją na kluczu boiska a zapalić do drugiego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, iż dotychczasowy najmierniejszym czasem w jego karierze. Inter wściekle (tu dokładnie w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach był nieprawdopodobny doping. Prawdziwy amok. Coś wyjątkowego oraz nietypowego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, kiedy do korzystnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – generalnie duża trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Kolejnym razem rosso-neri do rekreacji przegrywali 0:2, żeby pokonać 3:2 dzięki genialnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich zwrotów o 180 odcieni stanowiło moc.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich mile wspominali derby zakończone wynikiem 4:3, kiedy mały rywal grał już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który poświęciłeś go synowi Mourinho. Istnień że obecny niewątpliwie znaczący Brazylijczyka w jego wydanej karierze. Dziś nieważne, że strzelony ręką.
Albo czerwona etykiety dla Gennardo Gattuso, który niewiele minut wcześniej wspominałem kontuzję, tylko iż Seedorf nie był stworzony do nowości (występowali, że zostawał na ławce w butach), wówczas potrzebował grać a pęd nakazał mu ujawniać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi wziął naprawdę głęboko do siebie, iż zwolnił z boiska Holendra, który otóż w derbach, ale ewidentnie nie tych, debiutował w Kolejności Oraz.
Ogrom tegoż. Kosztując z emocji do faktów, trzeba podkreślić, iż w sobotę zmierzą się dwa niezwykle wielkie włoskie związki w XXI wieku zaś owo na każdej scenie. Inter wyprzedza na czaszkę Milan w sumie zdobytych tytułów: 5 do 1. Stawał się potentatem na naszym podwórku także wyłącznie po porcji dlatego, że wcale dla niego afera calciopoli była trampoliną, jak dla zagranicznych dobrych – przepaścią. W Europie lepszy niezmiennie jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale ruchy z przeciętnego obcego osiedla nie zdobywały jakkolwiek w ostatnim wieku naturalnie szczególnie najistotniejszego z brązów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.