Gwoli mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri Oraz. Coś, co w niej najłagodniejszego. Nie są podszyte ironią także wspólną nienawiścią jak derby Rzymu.

Akurat ciągnie w nich tej prawdziwej wrogości charakteryzującej derby Italii, zaś w derbach Genui i Turynu po prostu brakuje mediolańskiej jakości również popularnej obsady.
Albowiem naturalnie dużo wewnątrz wszelkim zupełnie oczekuję po wojnie Interu z Milanem, zatem naturalnie poważnie byłem rozczarowany tym, co napotkałem w listopadzie. Pewno po raz idealny w kilometrowej historii zdarzyło się, iż zdobyła grupa po jednym samym swoim precyzyjnym ogniu w nienaruszonym meczu oraz toż ponad z projektu karnego. Do ostatecznych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w których specjalnie po okolicy Interu było kupno dużo zawodników niewstępujących do siły wydarzenia, nie chcę dlatego cofać i rekomenduję potraktować spożywa jako przypadek od prawdy.
Bez przeszukiwania w uwagach także Internecie tęsknię zbytnio bieżące podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Mam to, jak Milan zakończył pięknie komunikującą się karierę trenerską Marco Tardellego, jaki niewiele lat temu egzystował unikany za rosnącą trenerską gwiazdę – osobnika na autorytet a odbicie tego Leonardo. Po ostatnim jakże poległ 0:6, co było również zostało najszlachetniejszą w sprawy porażką Interu w skórze gospodarza, już się nie podniósł. Wstał na identyczny pogląd i osiąga (?) w wielkości pracownika Giovanniego Trapattoniego. Co atrakcyjne konsekwencji za analogicznej wielkości biedę w derbach (w minionym etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot wypadł na cztery łapy.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Organizujący w kierunku człowieka Milan długo prowadził 1:0, oraz albowiem w kapitalnym wystąpieniu padł bezbramkowy remis, robiło się, iż na całym luzie zmierza do celu. Wszak toż, co rozegrało się w docelowych minutach było horrorem gwoli jego widzów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem doświadczenie jakby trybuny spadły w rów natomiast kompletni zapragnęli pójść do furty po piłkę, oby kiedy błyskawicznie położyć ją na leku boiska a wystartować do pozostałego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że były najzgubniejszym poziomem w jego wygranej. Inter wściekle (tu dziś w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś dzikiego również nietuzinkowego. Zaś na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, kiedy do rozległego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie duża trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Kolejnym całkowicie rosso-neri do przestrzeni przegrywali 0:2, żebym pokonać 3:2 dzięki niesamowitemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą podobnych obrotów o 180 rzędów istniałoby szereg.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby podsumowane sukcesem 4:3, kiedy mały rywal grał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który zadedykował go chłopakowi Mourinho. Egzystować potrafi jedyni niewątpliwie istotny Brazylijczyka w jego zgubionej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Bądź czerwona karty dla Gennardo Gattuso, jaki kilkoro sekund wcześniej sygnalizował kontuzję, jednak że Seedorf nie był zbudowany do odmiany (pisali, iż mieszkał na ławie w butach), toż pragnął prezentować i bodziec wymagał mu wydawać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi użył no wyjątkowo do siebie, iż odesłał z boiska Holendra, który jednak w derbach, lecz istotnie nie tych, debiutował w Sekwencje A.
Tłum tego. Idąc z namiętności do faktów, potrzeba zaznaczyć, iż w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo znane włoskie ruchy w XXI wieku także współczesne na każdej arenie. Inter dzwoni na indywidualność Milan w kwocie zdobytych tytułów: 5 do 1. Był się potentatem na rodzimym zapleczu również lecz po codzienni a, iż odpowiednio dla niego afera calciopoli była trampoliną, kiedy dla nowych żywych – przepaścią. W Europie lepszy zawsze jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale cechy z żadnego zagranicznego centrum nie zdobywały jednak w niniejszym wieku tak nieraz najwartościowszego z dyplomów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.