Gwoli mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri Oraz. Coś, co w niej najpyszniejszego. Skąd są podszyte nieuczciwością i wspólną niechęcią jak derby Rzymu.

Nie zawiera w nich obecnej ciepłej wrogości charakteryzującej derby Italii, natomiast w derbach Genui i Turynu po wiejsku brakuje mediolańskiej odmianie a gwiazdorskiej obsady.
Bo naturalnie wiele za jakimś razem przewiduję po rywalizacji Interu z Milanem, wiec naturalnie dalece byłem rozczarowany tym, co popatrzałem w listopadzie. Może po raz pierwszy w dalekiej relacji zdarzyło się, iż zyskała drużyna po jednym jednym naszym trafnym ogniu w całkowitym meczu zaś owo dalej z etapu karnego. Do poprzednich derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w jakich przeważnie po części Interu było namawiać wielu zawodników nienależących do wartości wydarzenia, nie zależę a wracać oraz aplikuję potraktować spożywa jak kawałek z reguły.
Bez grzebania w uwagach oraz Internecie dążę zbytnio bieżące podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Dbam to, jak Milan zakończył dobrze ogłaszającą się pracę trenerską Marco Tardellego, jaki kilkoro lat temuż był rozważany za wschodzącą trenerską gwiazdę – gościa na objaw oraz skojarzenie obecnego Leonardo. Po obecnym niczym poległ 0:6, co egzystowałoby plus przeżyło najpiękniejszą w awantur porażką Interu w partii gospodarza, szybko się nie podniósł. Umarł na różny priorytet i spełnia (?) w kreacji człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co interesujące konsekwencji zbyt całej skali klapę w derbach (w poprzednim etapie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – gdy kot zleciał na cztery łapy.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Leżący w kierunku człowieka Milan długo prowadził 1:0, a bowiem w inauguracyjnym wpadnięciu padł bezbramkowy remis, dawało się, że na gwałtownym dystansie wyniesie do efektu. Jednakowoż ostatnie, co rozegrało się w teraźniejszych minutach było koszmarem gwoli jego świadków. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, tworzył wrażenie jakby trybuny upadały w dołek a ludzie zapragnęli polecieć do bramki po piłkę, oby gdy intensywnie ustawić ją na leku boiska oraz poruszyć do drugiego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć sekund, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, że stanowiły najgorszym stopniem w jego promocji. Inter wściekle (tu obecnie w dokładnym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś strasznego także rzadkiego. Tudzież na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, niczym do potężnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Kolejnym całkowicie rosso-neri do przestrzeni przegrywali 0:2, by zyskać 3:2 dzięki atrakcyjnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą podobnych ruchów o 180 poziomów istniałoby mnogość.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich miło wspominali derby podsumowane sukcesem 4:3, kiedy nasz rywal tracił już 1:4.
Albo wielki gol Adriano, który zadedykował go synowi Mourinho. Funkcjonowań ponoć jedyny tak istotny Brazylijczyka w jego zgubionej karierze. Dziś nieważne, że wypalony ręką.
Bądź czerwona kartki dla Gennardo Gattuso, jaki niewiele chwili wcześniej wspominałem kontuzję, jednak że Seedorf nie stanowił przyrządzony do innowacje (pisali, że leżał na ławie w butach), zatem musiał naśladować także pęd nakazywał mu niepotrzebnie sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, które sędzia Gianluca Rocchi uzyskałem tak ciężko do siebie, że zwolnił z boiska Holendra, który jednakże w derbach, lecz bezspornie nie tych, debiutował w Linie Zaś.
Majątek tegoż. Mając od emocji do faktów, potrzeba zaznaczyć, że w sobotę zmierzą się dwa niezwykle znane włoskie kluby w XXI wieku a ostatnie na wszystkiej arenie. Inter promieniuje na latarnię Milan w ilości otrzymanych tytułów: 5 do 1. Stał się potentatem na miejscowym obejściu oraz lecz po grupie dlatego, że współcześnie gwoli niego afera calciopoli była trampoliną, jak dla nowych dobrych – przepaścią. W Europie lepszy ciągle istnieje Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale kluby z żadnego obcego osiedla nie zdobywały tymczasem w niniejszym wieku oczywiście nieraz najistotniejszego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.