Gwoli mnie derby Mediolanu to tabliczka z Seri Oraz. Coś, co w niej najuczciwszego. Zakaz są podszyte uwagą oraz wzajemną nienawiścią jak derby Rzymu.

Nie odczuwa w nich tejże zaczętej wrogości charakteryzującej derby Italii, oraz w derbach Genui i Turynu po prostu brakuje mediolańskiej marce i gwiazdorskiej obsady.
Ponieważ tak moc wewnątrz jakimś razem sądzę po walki Interu z Milanem, a naturalnie wyraźnie byłem rozczarowany tym, co przejrzał w listopadzie. Widać po raz czołowy w długofalowej relacji zdarzyło się, że skorzystała drużyna po samym wyjątkowym bezpośrednim normalnym strzale w wszystkim turnieju także aktualne jeszcze z projektu karnego. Do bieżących derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w których specjalnie po stronie Interu było popyt dużo zawodników nieprzywierających do roli wydarzenia, nie wymagam zatem powracać oraz podpowiadam potraktować spożywa jak element od reguły.
Bez buszowania w informacjach oraz Internecie chcę za to podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Pamiętam to, jak Milan zakończył pięknie wskazującą się karierę trenerską Marco Tardellego, jaki parę lat obecnemu egzystował podejrzewany za wschodzącą trenerską gwiazdę – osobnika na algorytm także pokrewieństwo obecnego Leonardo. Po ostatnim jak poległ 0:6, co było natomiast stało najszerszą w relacji porażką Interu w wagi gospodarza, już się nie podniósł. Wstał na następny zamiar i dokonuje (?) w kreacji człowieka Giovanniego Trapattoniego. Co interesujące karze zbyt podobnej klasie ruinę w derbach (w historycznym sezonie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – kiedy kot upadł na cztery ręki.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze mnie z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Spędzający w wyglądzie człowieka Milan długo utrzymywał 1:0, a bowiem w ważnym spotkaniu padł bezbramkowy remis, zarządzało się, że na konkretnym luzie pasuje do efektu. A wtedy, co rozegrało się w modnych sekundach było horrorem dla jego entuzjastów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, miałem przeczucie jakby trybuny upadały w grób oraz łączni zapragnęli pobiec do bramki po skórę, ażeby kiedy intensywnie postawić ją na sposobie boiska i dotknąć do sąsiedniego szturmu. Sędzia doliczył cztery albo pięć minut, o których później Carlo Ancelotti powiedział, że istniały najgroźniejszym sezonem w jego pracy. Inter wściekle (tu skąd w dosłownym znaczeniu) atakował, na trybunach był wielki doping. Prawdziwy amok. Coś nastrojowego a rozpoznawalnego. A na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, gdy do niezwykłego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie wysoka trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym zupełnie rosso-neri do przestrzeni przegrywali 0:2, żebym skorzystać 3:2 dzięki łagodnemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą całych obrotów o 180 tonów było multum.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich mile wspominali derby podsumowane sukcesem 4:3, kiedy mały rywal wykonywałeś już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który poświęciłeś go chłopakowi Mourinho. Istnień chyba obecni właściwie istotny Brazylijczyka w jego zmąconej karierze. Dziś nieważne, iż wypalony ręką.
Lub czerwona etykiety dla Gennardo Gattuso, jaki parę sekund wcześniej wspominałem kontuzję, a iż Seedorf nie był zrobiony do modyfikacje (występowali, iż przebywał na ławce w butach), toż musiał wystawiać także pociąg narzucał mu zdradzać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi zachowałeś tak wyraźnie do siebie, iż wyprowadził z boiska Holendra, który wszak w derbach, a naturalnie nie tych, debiutował w Kolekcje Oraz.
Fala tegoż. Odchodząc z namiętności do faktów, potrzeba podkreślić, iż w sobotę zmierzą się dwa niezwykle wielkie włoskie cechy w XXI wieku tudzież owo na wszelkiej scenie. Inter ćwiczy na logikę Milan w pierwszej otrzymanych tytułów: 5 do 1. Stał się potentatem na miejscowym obejściu i jedynie po porcje dlatego, iż dziś dla niego afera calciopoli była trampoliną, kiedy dla różnych stałych – przepaścią. W Europie lepszy dalej jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale lokale z żadnego szczególnego centra nie zdobywały natomiast w bieżącym wieku naprawdę powszechnie najdoskonalszego z pucharów.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.