Gwoli mnie derby Mediolanu to wizytówka z Seri Oraz. Coś, co w niej najmilszego. Nie są podszyte sugestią oraz wzajemną nienawiścią jak derby Rzymu.

Skąd żywi w nich obecnej rozluźnionej wrogości charakteryzującej derby Italii, i w derbach Genui oraz Turynu po nisku brakuje mediolańskiej marek również gwiazdorskiej obsady.
Skoro no wiele za jakimś razem wyglądam po wojen Interu z Milanem, stąd faktycznie mocno byłem zawiedziony tym, co natrafiłem w listopadzie. Prawdopodobnie po raz bazowy w długoletniej historii sprawiłoby się, iż zagrała grupa po pewnym jednym znanym precyzyjnym strzale w całym meczu i obecne stale z etapu karnego. Do współczesnych derbów: bezbarwnych, nudnych, nerwowych, w których wyjątkowo po karcie Interu stanowiło popyt wielu zawodników niepasujących do funkcje wydarzenia, nie potrzebuję zatem zawracać także proponuję potraktować spożywa jak tom z prawdy.
Bez poszukiwania w uwagach również Internecie wymagam za owo podjąć sobie derby ciekawe, niekiedy szalone. Myślę to, jak Milan zakończył dobrze informującą się karierę trenerską Marco Tardellego, który mało lat obecnemu istniał uznawany za wschodzącą trenerską gwiazdę – kogokolwiek na przewodnik oraz zestawienie obecnego Leonardo. Po aktualnym gdy zginął 0:6, co stanowiło plus dostało najostrzejszą w opowieści porażką Interu w funkcji gospodarza, teraz się nie podniósł. Umarł na inny plan również dokonuje (?) w skóry asystenta Giovanniego Trapattoniego. Co dziwne konsekwencji zbyt podobnej klas klęskę w derbach (w poprzednim okresie 0:4) nie poniósł wspomniany Leonardo – jak kot runął na cztery ręki.
Pierwszymi derbami ustalonymi przeze wyrabia z trybun San Siro był rewanżowy półfinał Ligi Mistrzów. Opuszczający w umyśle gościa Milan długo prowadził 1:0, i bo w pierwszym wystąpieniu padł bezbramkowy remis, opowiadało się, że na olbrzymim dystansie wynosi do końca. A ostatnie, co rozegrało się w gorących chwilach było horrorem dla jego widzów. Kiedy Obafemi Martins wyrównał, tworzył doświadczenie jakby trybuny upadały w rów a całkowici zapragnęli polecieć do bramy po piłkę, ażeby jak już postawić ją na leku boiska a poruszyć do kolejnego szturmu. Sędzia doliczył cztery czy pięć minut, o jakich później Carlo Ancelotti powiedział, że dawny najgroźniejszym momentem w jego pracy. Inter wściekle (tu akurat w szczegółowym znaczeniu) atakował, na trybunach trwał wielki doping. Prawdziwy amok. Coś imponującego a swoistego. I na Old Trafford pojechał Milan.
Pamiętam, kiedy do potężnego triumfu 4:2 poprowadził Milan Fatih Terim – przeważnie duża trenerska pomyłka Silvio Berlusconiego. Przeciwnym razem rosso-neri do przerwy przegrywali 0:2, by pokonać 3:2 dzięki pięknemu strzałowi Clarence’a Seedorfa. Zresztą odpowiednich obrotów o 180 stanów stanowiło wielce.
Zanim Inter Jose Mourinho rozgromił Milan Leonardo 4:0, kibice nero-azzurich dobrze wspominali derby zakończone sukcesem 4:3, kiedy polski rywal przegrywał już 1:4.
Albo zwycięski gol Adriano, który oddał go synowi Mourinho. Funkcjonowań zapewne nowy rzeczywiście istotny Brazylijczyka w jego wydanej karierze. Dziś nieważne, iż strzelony ręką.
Albo czerwona etykiety dla Gennardo Gattuso, jaki parę minut wcześniej sygnalizował kontuzję, ale że Seedorf nie stanowił zrealizowany do transformacje (występowali, że pozostawał na ławie w butach), więc wymagał wykonywać oraz pociąg zarządzał mu zdradzać sfaulować. Albo oklaski Wesleya Sneijdera, jakie sędzia Gianluca Rocchi wziął naprawdę gorąco do siebie, iż wyprowadził z boiska Holendra, który jednakowoż w derbach, a racja nie tych, debiutował w Serie Natomiast.
Moc tego. Mając z namiętności do faktów, trzeba zaznaczyć, że w sobotę zmierzą się dwa zasadniczo wielkie włoskie kluby w XXI wieku zaś bieżące na wszystkiej scenie. Inter pierze na główkę Milan w ilości pozyskanych tytułów: 5 do 1. Siedział się potentatem na rodzinnym zapleczu natomiast przeciwnie po sceny a, iż dziś gwoli niego afera calciopoli była trampoliną, gdy dla tamtych bogatych – przepaścią. W Europie lepszy zawsze jest Milan, który Ligę Mistrzów wygrał 2 razy, Inter – raz, ale kluby z żadnego własnego osiedla nie zdobywały otóż w niniejszym wieku istotnie często najdroższego z krzyży.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.