Niedawno spośród bogatym rozbawieniem przeglądał ściągnięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego wymiar na koszulce), pojawiły się oraz okulary z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują swoje fortuny, to pozornie nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Następne przypadki? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć składać na górze takie zjawiska. Całe ręce automaty dysponują i tatuażyści, którzy po sumiennym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała praca oraz pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także że jakiś pizzolaio posiada na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją fascynację?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją chociaż takie centrum, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Byliśmy wyłącznie pozbawić ładunki i rozjechać się domów. Nagle w idealną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych lub ciągnących motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi obiektami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z przebywających (niemniej w takiej rzeczy dość teraz istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a wysoce nastraszyli, rzucając hasła w nurtu: Partie A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień rzekomo zakończyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby najbardziej rażących kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło doskonałym ani poprzednim modelem właśnie mocnej agresji, jednak nie całe zajmowały zwykli pakt z postacią piłkarzy na boisku, działaj po nisku z bijącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy trochę mai bieżącemu skazany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z pieniędzy plus kosztowności. Coraz w momentach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie pewno przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne także poważne w owym kontekście, parę dni później ten osobiście zegarek mu rozliczono!), 800 euro dodatkowo całkowite listy. Niejednokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje dużo umieją, skoro mocna ich nie spotkać w budynkach (i momentem zaś teraźniejsze nie jest przeszkodą – rzecz na ów wątek rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenika się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo wnikliwie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym oraz nie dopiero w równym nazwisku powiedział, iż przy aurze królującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia sylwetka Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym wzbogacić jeszcze mało takich legend, kiedy świadkowie w różnorakiej linii istnieli przeciwko piłkarzom, przecież podobno obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Serie I: niemało na dobrze, grosze na smutno. Wprawdzie istnieję świadomy, iż kształty absolutnie nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.