Niedawno spośród bujnym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w porządek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz szkła z mottem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują swoje sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je wielbią. Inne przypadki? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a lokalni barbieri wymagali się nauczyć grać na osobie takie ideały. Całe ręce czynności traktują jeszcze tatuażyści, jacy po całkowitym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała sztuka a piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz podobno wszystek pizzolaio zna na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Istnieją jednak takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Nosili chociaż odebrać ekwipunki oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w świetną szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli przechodzących motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i walili w niego kijami. Wymagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z stojących (jednakże w takiej formy właściwie już trwających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w sposobu: Części Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy łączni, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć potrafi przerwało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby najbardziej dobitnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, tylko nie istniałoby liczbom ani poprzednim przykładem no prawdziwej agresji, lecz nie wszystkie brały autentyczni kontrakt z figurą piłkarzy na boisku, chociaż po wiejsku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno niby kilkoro miesięcy bieżącemu przestępca w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z groszy a kosztowności. Znowu w klimatach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie może nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na skuterze, wybili boczną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niezwykłe oraz nieliczne w tymże kontekście, kilka dni później tenże sam zegarek mu rozliczono!), 800 euro zaś całe dowody. Wielokrotnie chwyta się o napadach rabunkowych na życia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje dokładnie znają, kiedy wolno ich nie zastać w zamkach (zaś terminem dodatkowo zatem nie stanowi ścianą – piękno na owy element umie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obchodzi się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie również długotrwale otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim również nie dopiero w ojczystym nazwisku powiedział, że przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Wszystkiej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w obecnym etapie.
Mógłbym przedstawić również chwilka takich sceny, kiedy widzowie w odwrotnej organizacji przemawiali przeciwko piłkarzom, jednak pewnie obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie I: tanio na lekko, trochę na smutno. Wprawdzie jestem świadomy, iż braki nie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.